Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מתוך האפלה
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 480
אוון סמוק הוא "האיש משום מקום", איש הצללים שרק הנואשים ביותר מגיעים אליו - והוא עושה הכל כדי לעזור להם. כשהמטרה העומדת לפניו היא נשיא ארצות הברית בכבודו ובעצמו, אוון יודע שעליו להפעיל את כל יכולותיו כדי לפרוץ את מעגלי האבטחה המקיפים את הנשיא, אך העסק נעשה מסובך הרבה יותר כאשר אל הזירה נשלח יתום A - המגויס הראשון של פרויקט X והאיש היחיד המסוגל לעלות על עקבותיו  של אוון ולנטרל אותו.

כשאתה פותח את שערי הגיהנום, קשה מאוד לשוב ולסגור אותם.

הספר "מתוך האפלה" זהו הספר הרביעי בסדרת פרויקט X המתאר את חייו של אוואן סמוק המכונה גם האיש משומקום ששם הקוד שלו הוא: היתום X.
אוואן הוא אחד מעוד מספר נערים ונערות שגדלו בבית יתומים ואומנו במסגרת פרוייקט X שזו תוכנית ממשלתית סודית שאיש אינו יודע על קיומה.
לפני מספר שנים אוואן הצליח להימלט מהפרויקט ולרדת למחתרת ומאז הוא משתמש ביכולות המיוחדות שלו כדי לעזור לאנשים נואשים שלא יכולים להגן על עצמם ואין להם למי לפנות. בעברו אוואן שפך דם רב ברחבי שש היבשות והוא שמח להותיר את העבר האפל שלו מאחור.
אוואן הוא איש הצללים שרק מעטים יודעים מי הוא ומה הוא באמת עושה.
בימים בהם אוואן היה עדיין בתוכנית של פרוייקט X הוא היה סוכן יעיל שהרג אויבים מוצהרים של מדינת ארה"ב תחת חסותו של ג'ונתן בנט שהיה אז תת שר ההגנה לענייני מדיניות במשרד הביטחון.
היום בנט הוא נשיא ארה"ב והוא החליט למחוק כל זכר לתוכנית שעליה פיקח בשנת 1997.

אוואן לא יודע מדוע בנט רוצה לחסל אותו, יתכן שבאחד החיסולים שלו הוא נגע בנקודה רגישה שהובילה לתגובת שרשרת בעלת השלכות אדירות אבל הוא רק יודע שהוא על הכוונת של בנט והוא מועמד לחיסול.
אוואן מתכונן הפעם למשימת חייו – עליו לחסל את נשיא ארה"ב וזה לא הולך להיות קל.
בנט תמיד היה מושחת באופן מוסרי והוא כבר פקד בעבר לחסל כמה 'יתומים' ובכך חיסל אנשים שסיכנו את חייהם למען המדינה אבל הטעות הכי גדולה שלו היתה שהוא דאג לחסל את ג'ק שהיה המפעיל של אוואן ושימש עבורו אב חלופי ועל זה אוואן לא היה מוכן לעבור בשתיקה.
אוואן נמצא בוושינגטון ובחצי שנה האחרונה הוא עוקב באדיקות אחר תנועותיו של בנט ומחכה לשעת הכושר כדי לפעול.
בנט יודע שהוא על הכוונת של אוואן ולהגנתו מגיעה סוכנת מיוחדת נעמי טמפלטון שעומדת בראש מודיעין הגנתי ומערך סיכונים.
נעמי והנשיא לא רואים עין בעין אבל נעמי מתכוונת לבצע את עבודתה על הצד הטוב ביותר ולהיערך לכל תרחיש אפשרי כדי לשמור על בטחונו של הנשיא.
למשימת חיסולו של אוואן מגוייס אויבו המושבע ג'אד הולט המכונה גם היתום A, שני היתומים יוצאים למרוץ נגד הזמן לחיסול סופי אבל מי משניהם יזכה לסיים את המרוץ חי?

קראתי את כל הספרים שיצאו בסדרה של היתום X, ומספר לספר כתיבתו של גרג הורביץ רק הולכת ומשתבחת ומתעלה על הספר הקודם.
אוואן חדור מטרה או כמו שהוא אומר בספר: אין אנשים טובים, אין אנשים רעים. יש רק מה שצריך לעשות.
אוואן סמוק הוא אמנם מתנקש קשוח ומנותק רגשית, אך עדיין יש בו צד אנושי נוגע ללב והוא ג'נטלמן ורגיש כלפי אחרים, דמותו הצליחה לסחוט ממני לא מעט חיוכים, יש בו משהו ילדותי ומיוחד שקשה לעמוד בפניו.
אוואן ממשיך גם בספר זה לעזור לנזקקים וגם ל 19 היתומים שנמצאים בסכנה ואף לנהל קשר רומנטי עם חברתו מיה – אוהבי הסדרה יהנו מאד גם מספר זה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. איתי

  אומנם על המדף מחכים צ'ילד ובלדאצ'י אבל שווה לפתוח את עונת המתח עם הורביץ ספר מותח באמת.

 2. איציק קינן

  סיימתי לא מזמן את הספר. קראתי את רוב ספריו של הורביץ, שהוא סופר מתח מעולה. הספר הזה משתווה באיכותו לקודמיו בסדרת אוון סמוק. ממתין כבר לספר הבא!

  1. חגית בן-חור

   מסכימה לגמרי! הערב גרג עצמו יתארח אצלנו בקבוצת פרלמנט הספרים לחצי שעה, משעה תשע בערב אז אתה
   מוזמן להצטרף למועדון ולשאול אותו שאלות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן