Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
משפחה כמעט נורמלית
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 460
"אי אפשר להניח מהיד", הניו יורק טיימס "מפגן עוצמה של כתיבה ממכרת", הוול סטריט ג'ורנל זו היתה משפחה רגילה לגמרי. אבא, אמא, בת. יצאו לחופשות, פגשו חברים, בורגנות נעימה. אבל עכשיו בתם היחידה, סטלה בת ה-19, נתונה במעצר בחשד לרצח. בעולם מתוקן, אולי היו עומדים כאיש אחד מאחורי הבת ונאבקים על חפותה, הם הרי משפחה כל כך נורמלית, אבל במפתיע, קורה דווקא דבר אחר. מבעד לשבר העמוק המזעזע את חייהם, נחשף אט-אט מנגנון ההפעלה של התא המשפחתי, ועמו הסודות העתיקים, השקרים העלובים והאמת הבהירה: אין להורים, טובים ומסורים ככל שיהיו, שום יכולת להעריך מה יצמח מנפשה של בתם האהובה ומה יניע אותה. משפחה כמעט נורמלית מוליך את קוראיו, כמו גם את הדמויות המככבות בו, במסלול כמו-סדור ההולך ונפרם, מסלול שבו אנו מבינים פחות דווקא ככל שאנחנו יודעים יותר. זהו רומן שבו ערכי מוסר ונאמנות עומדים למבחן, והשאלות המשמעותיות ביותר בו נותרות תלויות ללא מענה – עד כמה נרחיק לכת כדי להגן על הילדים שלנו? והאם נעשה זאת גם כאשר איננו בטוחים שהם ראויים עוד להגנה? משפחה כמעט נורמלית מאת מטיאס אדוורדסון השוודי זכה לשבחי הביקורת העולמית, היה לרב מכר גדול וזכויות התרגום שלו נמכרו ל-35 מדינות.

הם היו הורים נורמליים, משפחה ממוצעת. אב המשפחה היה הכומר המקומי ואם המשפחה עסקה בתחום המשפטים. ההורים לא סבלו מהמכרויות, הם אקדמאיים ומרוויחים משכורות נאות. הם בריאים פיזית ונפשית כאחד. הם לא משפחה הרוסה משכונת עוני, הם היו משפחה רגילה לגמרי שיום אחד התהפכו עליהם חייהם כשביתם היחידה בת התשע עשרה נעלמה וכשלבסוף נמצאה, היא היתה במשטרה, חשודה ברצח.

הם היו בטוחים בחפותה של ביתם מצד אחד אבל מהצד השני היו להם ספקות לגבי ההתנהלות שלה כשלא היתה זמינה באותו הלילה, כשחזרה לפנות בוקר והם רק שמעו אותה נכנסת וכשקמו בבוקר היא כבר לא היתה בבית. מה לעזאזל קרה שם? לא ברור. דבר אחד היה להם ברור, הם יעשו הכל כדי להוכיח את חפותה ולשמור על שלמות המשפחה.

הסיפור מסופר מקולם של האב, האם והבת כאשר יש חזרות בזמן בכדי לספר סיפורי רקע שיוסיפו מידע לעלילה, ימלאו את הסיפור ויספרו את מה שהתרחש באמת.

סטלה לא עשתה חיים קלים להוריה. היא היתה מרדנית, רצתה לחיות את החיים, לא רצתה שהוריה יתערבו, רצתה להתנסות בדברים של גדולים, היא רצתה לעשות הכל בדרך שלה. אבל האם היתה מסוגלת לרצוח? הוריה לא האמינו.

עם המאסר של סטלה השבר בין ההורים היה גדול. הן רצו לשמור על הזוגיות, על שלמות המשפחה אבל במידה מסויימת כל אחד מהם הלך בכיוון אחר והרגישו שכל אחד שומר לעצמו מידע באשר למה שקרה בליל הרצח. כל אחד רצה להגן על השני. האב אף ניסה לחקור את מה שקרה סמוך לרצח באשר הנרצח כדי לנקות מאשמה את ביתו.

האם יצליח? האם המשפחה תשרוד? האם סטלה אכן רצחה את כריס?

לא תקראו לא תדעו!

תעשו לעצמכם טובה ואל תפספסו את הספר המצויין הזה. מלבד העלילה המרתקת שגרמה לי לקרוא אותו בנשימה אחת הוא גם עורר בי לא מעט מחשבות על משפחות, הורים שמתמודדים עם מעשים קשים של בן משפחה אחר. הרי לא משנה מה הוא עשה, למרות שזה יכול להיות חמור ובלתי נסלח, הוא עדיין בן של ואח של…

הספר כתוב נפלא ,פרקים קצרים, קיצביים ומסקרנים. הדמויות מרתקות והפעם מה שכתב הניו יורק טיימס אכן נכון "אי אפשר להניח מהיד".
נהנתי במקסימום, ספר מתח שוודי משובח בדיוק כמו שאני אוהבת. תשיגו עותק, תפנו זמן ותתענגו.

קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן