Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
משחקי הרעב
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2010
מס' עמודים: 334
ניצחון יביא עושר ותהילה. הפסד יביא מוות בטוח. קטניס בת השש־עשרה אוהבת לבלות את ימי האביב ביער האסור שמחוץ למחוז שתים־עשרה ולצפות בטבע המתעורר לחיים. אבל במדינת פּאנֶם האביב מסמל גם מוות. זאת העונה שבה נערכים משחקי הרעב - קרב הישרדות בין עשרים וארבעה נערים ונערות המועבר ברחבי המדינה בשידור חי. כשקטניס הופכת לנציגת המחוז שלה ונשלחת לזירה, היא יודעת שבמשחק הזה יש רק מנצח אחד, והוא היחיד שיישאר בחיים. האם זו תהיה היא, הציידת המנוסה שעושה הכול כדי להישאר אנושית בעולם לא אנושי? ואולי יהיה זה פִּטֵה, חברה למחוז, שחייה של קטניס חשובים לו לפחות כמו חייו שלו? "הספר הזה רדף אותי. הייתי חייבת לקחת אותו לארוחת ערב ולקרוא מתחת לשולחן כדי שלא איאלץ להפסיק. הסיפור לא עזב אותי גם אחרי שסיימתי לקרוא. במשך כמה לילות שכבתי ערה במיטה וחשבתי עליו. מדהים." סטפני מאייר, מחברת "דמדומים". "סיפור ההרפתקאות הקרוב ביותר לשלמות שקראתי אי־פעם. קולינס הפכה את סיפור המבוך המיתולוגי למעשייה מצמררת ואמינה. הקוראים יהיו רעבים לעוד."  ריק ריירדן, מחבר "פרסי ג'קסון" "רומן מורט עצבים ומהיר ששומר על מתח תמידי. לא יכולתי להפסיק לקרוא." סטפן קינג.

תארו לעצמכם שהעולם כפי שהוא מוכר לכם מושמד. או שרובו מושמד, לפחות. רק אזור קטן ולא ידוע הנמצא כנראה בארצות הברית שורד. אך הצרות לא מאחרות להגיע לאזור הזה, והשליטים החדשים במקום לעזור לנתיניהם הפכו לעריצים אכזריים וחילקו את המקום לשניים עשר מחוזות, כשבראשם עיר הבירה שנקראת הקפיטול. האכזריות שברה את האנשים והם פתחו במרד. כשהקפיטול ניצח את המרד, הם הכריזו שמאה השנים הבאות, יהיו מאה שנים של עונש בלתי נסבל. במשך כל שנה, יבחרו שני מתמודדים מכל מחוז, זכר ונקבה בטווח גילאים של שתיים עשרה עד שמונה עשרה. לרשות המועמדים עומדים מספר שבועות להתאמן כמעט בכל תחום אפשרי שיעזור להם להישאר בחיים. לאחר מכן כל המתמודדים נזרקים לזירה ענקית, שהיא בעצם אזור פרא מחוץ לקפיטול, שבה הם מוצאים נשקים ומנסים להרוג זה את זה. האחרון שנשאר בחיים מקבל אחוזה מפוארת בטריטוריית המחוז שלו. לגיהנום הזה קוראים משחקי הרעב. למה קוראים לזה משחק אתם שואלים? מכיוון שהאכזריות הזו משודרת בטלביזית הקפיטול כמעין בידור.

למציאות כזו נולדה קטניס, נערה בת שש עשרה המגיעה ממחוז שתיים עשרה שנבחרת לעבור את סיוט המשחקים הזה. אך היא הציבה לה מטרה. היא תנצח, ולא בגלל תהילה או הרצון הבסיסי לחיות אלא בשביל המשפחה שלה. בשביל אחותה הקטנה פרים היא מוכנה לעשות הכול, גם אם זה אומר ללכת למקום שכנראה לא תחזור ממנו. בעזרת הנחישות הזו קטניס מצליחה שלא להתחרפן מהמחשבה על כך שתצטרך לרצוח 23 ילדים קטנים או נערים. אז

אני לא אפריע לכם יותר מדי, אך רק אומר לכם דבר אחד: תמצאו את הטלביזיה הקרובה אליכם, תלחצו על כפתור ההפעלה שבשלט, תזפזפו לערוץ הרשמי של הקפיטול וצפו במשחקים. שנת שבעים וארבע שמחה למשחקי הרעב!

דניאל ארוון

רק שנה רביעית בהוגוורטס, מעריץ סרטי גיבורי-על ומחסל סדרות ספרי פנטזיה ומד"ב, בשעות הפנאי מומחה למיתולוגיה יוונית ונורדית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן