Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
משהו במים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 413
"משהו במים" מאת קתרין סטידמן הוא מותחן פסיכולוגי מעולה הלופת אותנו, הקוראים, בכל כוחו ומעמת אותנו עם התקוות שאנחנו מנסים להיאחז בהן, עם התשוקות שאנחנו נאבקים בהן ועם השקרים המושלמים שאנחנו מספרים לעצמנו. ארין היא יוצרת סרטים דוקומנטריים על סף פריצה. מארק הוא יועץ השקעות עם שאיפות גדולות. ארין ומארק מאוהבים זה בזה עד מעל הראש. הם יוצאים לירח דבש חלומי באי האקזוטי בורה בורה, שם הם נהנים מהשמש המלטפת, מהחופים הזהובים ומהשלווה האינסופית. ואז, בעודם צוללים בים החלק והמבהיק כבדולח, הם מגלים משהו במים... לפתע צריך הזוג המאושר לקבל החלטה מסוכנת: האם לגלות את סודם או לשמור אותו לעצמם? אחרי הכל, אם איש אינו יודע, איש אינו יכול להיפגע. ההחלטה שהם מקבלים סוחפת את ארין ומארק לתוך מערבולת של אירועים הרסניים היוצאים אט-אט משליטה. משהו במים הוא ספר הבכורה של קתרין סטידמן, שחקנית וסופרת המתגוררת בבריטניה. היא ידועה בתפקידה כמייבל ליין פוקס בסדרה אחוזת דאונטון. היא גדלה בניו פורסט בבריטניה, ועכשיו מתגוררת בצפון לונדון עם כלב קטן וגבר בגודל ממוצע.

אי אפשר להציל את כולם. לפעמים את פשוט צריכה להציל את עצמך.

מארק וארין הכירו ערב אחד במועדון פרטי באנגליה ומאז הם לא נפרדו לרגע והם עומדים להינשא.
מארק עובד בבנק בתחום הפיננסים כבנקאי השקעות אבל הוא לא מרוצה מעבודתו, הוא עובד קשה מידי, העבודה מתסכלת אותו והוא מקווה למצוא משהו אחר ולהתחיל ליהנות מהחיים ולבלות יותר זמן איכות עם ארין.
ארין עובדת על הסרט הדוקומנטרי הארוך הראשון שלה בנושא אסירים שיוצאים לחופשה והיא תסריטאית שמייצרת הרבה דרמות ותסריטים גם בראש.
מארק מציע ששניהם יצאו לחופשת ירח דבש בבורה בורה והם מזמינים כרטיסים לשלושה שבועות של מנוחה ופינוקים.
מספר שבועות לפני החתונה המיוחלת, מארק מפוטר במפתיע מעבודתו והוא נסער ומתוסכל.
השניים מגיעים למצב של משבר כאשר מארק טוען שלא יוכלו לשלם על חתונה מפוארת בזמן שהוא מובטל מעבודתו והוא אף מקצר את ירח הדבש שהוזמן מראש.
המצב הכלכלי הקשה הופך את מארק עם החזות הבטוחה בעצמה לשבר כלי, ארין מתערערת מהמחשבה שכל החלומות התנפצו לה בפנים ברגע אחד, החתונה המפוארת, ירח הדבש המפנק, הבית שרכשו במיטב כספם, מה יהיה עם כל זה עכשיו?


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

אחרי שהרוחות נרגעות, מחליטים ארין ומארק לצמצם נזקים ואחרי חתונה צנועה ומרגשת הם טסים לירח הדבש שלהם. שם הם מתמכרים למים כחולים, חול לבן ולגונות נוצצות ומרגישים כאילו נחתו בגן עדן עלי אדמות.
כעבור מספר ימים הם מחליטים לצאת לצלילה מחוץ לאי ולאחר שהם צוללים עם כרישים, משהו מוזר קורה להם בדרך חזרה למלון.
הם מוצאים משהו בתוך המים, משהו שמעורר את סקרנותם והם לוקחים אותו יחד איתם לחדר.
מאותו הרגע, הדבר הזה פותח קופת שרצים מטורפת שגורמת להם לדילמות מוסריות קשות ובוחן את יכולתם לעמוד במצב לחץ לא צפוי.
הם לא יודעים האם לחזור לחיים השקטים והצנועים שלהם או להתפתות למשהו שאין ממנו דרך חזרה.
ארין ומארק נשאבים לתוך מחול שדים ומסתבכים עמוק בפרשייה שעלולה להרוס להם את החיים שהם רק מתחילים לבנות יחד וגם לערער את הזוגיות שלהם.

מה יעלה בגורל הזוגיות של מארק וארין והאם הם יצליחו לעשות את הדבר הנכון לגבי מה שהם מצאו במים?

הסופרת קתרין סטידמן היא שחקנית בריטית ששיחקה בין השאר בסדרת הטלוויזיה הפופולרית דאונטאון אבי אבל אין ספק שמעבר למשחק היא יודעת לכתוב, זהו ספר הביכורים שלה והוא כתוב היטב, באופן משכנע, מסקרן, מרתק ומותח בדיוק במידה הנכונה. נהנתי מסגנון הכתיבה הייחודי שלה ומהאופן שבו גיבורת הספר כותבת על רחשי ליבה, החרדות וההיסטריה שלה וכביכול מדברת באופן ישיר אל קהל הקוראים של הספר.
הספר מתעתע ועוסק במשבר אמון והוא גם מעורר מחשבה וגרם לי לתהות מה אני הייתי עושה במקום מארק וארין, במחשבות שלי הייתי עושה הכל אחרת אבל מי יודע איך באמת הייתי פועלת ברגע האמת.
הספר נוגע בעניין של בחירות כי בסופו של דבר לכל בחירה שנעשה תהיה השלכה משלה על חיינו, זה הזכיר לי את אפקט הפרפר כאשר הבחירות שלנו נופלות כמו משחק דומינו גם על אנשים אחרים סביבנו.
משהו במים הוא אחד מספרי המתח היותר מוצלחים שקראתי השנה – אל תפספסו אותו.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן