Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
משאלות לב
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2014
מס' עמודים: 384
מה יקרה אם משאלותיכם הכמוסות ביותר תתחלנה להתגשם לפתע? ג'מה רנפורד מעוניינת במשרה של רישום ומיון מסמכיה של משפחת פרייזר, אחת המשפחות הוותיקות באדיליאן, עד שהיא מוכנה אף להיאבק על כך. כחוקרת הנמשכת להיסטוריה ומנסה נואשות לסיים את החיבור האקדמי שלה שיעניק לה את תואר הדוקטורט, היא בטוחה שהמסמכים יניבו מידע חדש שיפיח חיים במחקר שהיא עוסקת בו. מה שהיא אינה מצפה למצוא, הוא התייחסויות חוזרות אל אבן משאלות הלב, קמיע רב קסם שעליו נאמר כי הוא מבטיח את קיום משאלותיו של כל אדם הקרוי פרייזר; פריט האוצר בתוכו עוצמה שכזו, עלול לסכן את המשפחה כולה אם ייפול לידי חורשי רעה. אך כמו רוב האנשים, ג'מה פוטרת את הדברים כאגדה ותו לא. ובכל זאת, ככל שהיא מבלה זמן רב יותר עם המשפחה, היא מבינה כי משאלות הלב הכמוסות ביותר של כל אחד מבני פרייזר מתגשמות להן לאיטן - ונוכחת גם כי בינתיים, היא מתאהבת ללא תקנה בבן הבכור של המשפחה, קולין. הבעיה היא, שהיא איננה היחידה שהבחינה בכך שכוחותיה של האבן ניעורו, וגנב הפועל בכל רחבי העולם, יצא גם הוא למרדף אחריה. ג'מה וקולין חוברים זה לזה ומשתפים פעולה במטרה למצוא את האבן לפני שניתן יהיה לנצלה לרעה נגד המשפחה, אך לא לפני שתשוקותיהם העמוקות ביותר מתגלות להם...

ג'מה רנפורד, חוקרת היסטוריה, מגיעה לבית משפחת פרייזר כדי לנסות להתקבל לעבודה בבית המשפחה. העבודה הינה תיעוד ורישום של מסמכיה ההיסטוריים של המשפחה. יחד איתה מגיעים להתמודד על המשרה עוד שני אנשים מהאוניברסיטה שבה היא עובדת. ג'מה מאוד רוצה את המשרה הזו, משרה שתעזור לה לסיים את הדוקטורט שלה.

ג'מה אכן מקבלת את המשרה וכך מתגשמת משאלת הלב הראשונה שלה. במהלך המעבר על המסמכים היא נתקלת באזכורים חוזרים של "אבן משאלות הלב", קמיע רב קסם המבטיח קיום משאלות, אך ג'מה לא מתייחסת לכך ברצינות, עד שבחלוף הזמן היא שמה לב שמשאלות כמוסות של בני משפחת פייזר מתגשמות לאט לאט.

איפה היא "אבן משאלות הלב"?, מי מחזיק בה? מי מנסה להשיג אותה? ומה יקרה אם היא תגיע לידיים הלא נכונות?

במהלך השהות של ג'מה בבית משפחת פייזר, נרקם קשר רומנטי בינה לבין קולין, הבן הבכור של המשפחה, השריף של העיירה. יש בניהם תקשורת טובה, הבנה וניצוצות של תשוקה אך יש משהו שמקשה על הקשר הזה להתפתח. ג'ין, האקסית של קולין, עורכת דין גבוהה ונאה. הקשר בינהם נגמר מזמן אך היא עדיין בסביבה וג'מה לא בטוחה מה מהות הקשר עד שהיא מאלצת את קולין להעמיד דברים על דיוקם. מול ג'ין, מולה ובעצם מול כל תושבי העיירה, שמעדיפים את ג'מה כבת הזוג של השריף שלהם.

ג'מה, דמות מלאת הפתעות, אישה חזקה, לא צפויה ועם חוש הומור. ציפיתי לקרוא על עכבר מעבדה, בכל זאת דוקטורט בהיסטוריה…. אך לא. היא החונכת הרישמית של נבחרת הפוטבול באוניברסיטה. בעלת כושר גופני מעולה ומתאגרפת. מפתיע נכון? כל הפרטים האלו משולבים בסיפור בצורה שמעלה חיוך וניצוץ הערכה.

קולין, הבן הבכור, השריף של העיירה, רוצה את ג'מה לעצמו, אך גם הרופא של העיירה מתעניין בה. קולין הוא אדם השומר את מחשבותיו וריגשותיו לעצמו אך הוא מבין שכדי שג'מה תהיה לצידו עליו לשתף אותה במחשבותיו.

אז מה היו משאלות הלב של ג'מה? של קולין? של שאר הדמויות? האם הן התגשמו? 

ובכלל האם צריך אביזר כלשהו כדי להגשים משאלות לב? או שצריך להאמין ממש חזק ולהשתדל?

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן