Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מקום מחסה
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 453
ספר חדש של נורה רוברטס, ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס". מקום מחסה, סיפור עוצמתי ומותח על רגש ועל גבורה. זה היה ערב טיפוסי בקניון בפורטלנד, מיין. שלוש חברות בנות עשרה חיכו שהסרט יתחיל, בחור פלירטט עם בחורה שמכרה משקפי שמש, ואימהות ערכו קניות כשילדיהן עימן. ואז הגיעו היורים. הכאוס והטבח נמשכו שמונה דקות לפני שהם נורו למוות. אבל אלה שהיו שם, יחיו את הזוועה לעד. בשנים הבאות אחד מהם יקדיש את חייו לקריירה בתחום אכיפת החוק. מישהי אחרת תסתגר בתוך עצמה בניסיון לקבור את הזיכרון של הסתתרותה בתא שירותים, כשהיא אוחזת בייאוש במכשיר הטלפון שלה; כך עד שתמצא דרך לצקת את רגשותיה ליצירות האומנות שלה. בעוד הניצולים מתאוששים אט-אט, מוצאים מחסה ובונים את עצמם מחדש, הם מגלים שבחורה אחת - שלא הייתה מרוצה ממחיר המוות בקניון - ממתינה במארב, והפעם ייתכן שלא ימצאו מחסה.

סימון, טיש ומיי הן חברות טובות בנות עשרה שיצאו לסרט בקניון המקומי. הן רצו להסיט את תשומת הלב של סימון שנעזבה על ידי החבר הטיפש שלה. ממש קצת אחרי שהתחיל הסרט, הלחץ בשלפוחית של סימון הכריע אותה והיא יצאה לשירותים. בדרך חזרה היא שמעה קולות נפץ וחשבה לתומה שזה מהסרט באולם עד שנתקלה באדם שותת דם שמנסה לברוח מתוך האולם. סימון גילתה תושיה רבה שברחה חזרה לתא השירותים שם הסתתרה והתקשרה למוקד החירום לקבלת עזרה.

ממש באותו הזמן, ריד שעבד במסעדה בקניון יצא לכמה דקות הפסקה. הוא עבר דרך דוכן המשקפיים שם הזמין לדייט את הבחורה היפה שעבדה שם כשמטח יריות הרס את האידליה. שני יורים ריססו את העוברים והשבים והוא נאלץ לנוס על נפשו כשבדרך הציל ילד קטן שאיבד את אימו.
שוטרת בשם אסי היא הראשונה להגיע לזירת הירי. היא היתה סמוך לקניון ממש במקרה, פרצה לקולנוע וחיסלה את היורה.
בסך הכל היו שלושה יורים. שלושה חברים בני עשרה מבית הספר של הבנות. כששניים מהם הבינו שחיסלו את החבר שלהם הם התאבדו ובכך נחסכו עוד קורבנות.
האירוע היה טראומטי והשאיר חותמו במי ששרד גם הרבה זמן לאחר שהתאחו הפצעים הפיזיים.

לאחר מספר שנים, עושה רושם שהחיים ממשיכים. ריד הפך להיות בלש במשטרה ובהמשך שותף של אסי שהקימה משפחה משלה. סימון החליטה שהיא נוטשת את הלימודים ועוזה את מה שהיא הכי אוהבת… כל אחד והחיים שלו.
יש מישהי אחת שנשארה תקועה בעבר והיא פטרישה הובארט, אחותו של אחד הרוצחים בקניון לפני מספר שנים. מסתבר שהיא המוח מאחורי הטבח וגם לאחר מספר שנים היא רוצה לסגור חשבון עם מעורבים וגיבורים נוספים מאותו אירוע ירי, או יותר נכון ניצולים ובני משפחתם. בתחבולות ובתחכום רב היא רוצחת כמה מהם עד ש… היא מגיעה לריד שמזהה אותה בזמן שהיא ירתה בו שלושה כדורים.
המצוד אחריה נפתח ואילו ריד מנסה בנתיים להתאושש מהפציעה.
הסיפור ממשיך בכך שריד ממשיך בחייו, הוא מגיע לאי שקט ויפה ובונה לו את הקן שלו ואילו פטרישה מפילה עוד ועוד קורבנות כאשר ברור ש"המנה העיקרית" שלה הוא ריד. פטרישה מתוחכמת מאוד ומשתמדת בכל האמצעים שעומדים לרשותה כדי שלא יעלו על עקבותיה. היא שולחת לריד מסרים באמצעות הדואר שמצביעים על כך שזמנו קצוב…

מה אתם חושבים שיקרה? האם פטרישה תגבור על ריד הפעם?

אמנם הספר עבה יחסית, הכתב שלו צפוף ואם אני הייתי העורכת שלו הייתי מקצרת אותו הספר ריתק אותי ולא נרגעתי עד שלא סיימתי אותו. בספר לא היו הפתעות ותהפוכות מיוחדות והוא עדיין עניין אותי וזאת בזכות הכתיבה המצויינת של נורה רוברטס וגם כמובן בזכות הסיפור. אני נהנתי!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. רחל

  שלום..האם הספר מתאים לבנות דתיות?

  1. שרון בצלאל

   יש כמה קטעים שלא נקיים אבל ממש מעט

 2. רחל

  שלום..האם הספר הזה מתאים לבנות דתיות?
  תודה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן