Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מקום מחסה
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 453
זה היה ערב טיפוסי בקניון בפורטלנד, מיין. שלוש חברות בנות עשרה חיכו שהסרט יתחיל, בחור פלירטט עם בחורה שמכרה משקפי שמש, ואימהות ערכו קניות כשילדיהן עימן. ואז הגיעו היורים. הכאוס והטבח נמשכו שמונה דקות לפני שהם נורו למוות. אבל אלה שהיו שם, יחיו את הזוועה לעד. בשנים הבאות אחד מהם יקדיש את חייו לקריירה בתחום אכיפת החוק. מישהי אחרת תסתגר בתוך עצמה בניסיון לקבור את הזיכרון של הסתתרותה בתא שירותים, כשהיא אוחזת בייאוש במכשיר הטלפון שלה; כך עד שתמצא דרך לצקת את רגשותיה ליצירות האומנות שלה. בעוד הניצולים מתאוששים אט-אט, מוצאים מחסה ובונים את עצמם מחדש, הם מגלים שבחורה אחת - שלא הייתה מרוצה ממחיר המוות בקניון - ממתינה במארב, והפעם ייתכן שלא ימצאו מחסה.

העולם הוא מקום מרתק, איך שהדברים בו מצטלבים, חוצים, נפרדים ונסוגים.

שנת 2005 – רוקפויינט מיין.
סימון נוקס היא נערה בת 16 שחיה את חייה השגרתיים בעיירה קטנה במיין יחד עם הוריה ואחותה הצעירה נטלי. כאשר הבחור איתו היא יוצאת זורק אותה לטובת נערה אחרת, סימון לא יודעת איפה לקבור את עצמה.
שתי חברותיה הטובות מיי וטיש, לא מוכנות שסימון תעביר את ערב יום שישי בדיכאון ומשכנעות אותה לבוא איתן לקניון דאונאיסט ולצפות איתן בסרט.
לשלושת הבנות היו תוכניות גדולות לעתיד והן קיוו לעבור ולהתגורר בניו יורק לאחר סיום התיכון, אבל באותו ערב גורלי, כאשר השלוש הלכו לקניון לצפות בסרט, משהו נורא קרה. שלושה נערים פסיכופטיים נכנסו לקניון והתחילו לירות בעוברי אורח במטרה לפצוע ולהרוג אנשים חפים מפשע.
סימון שהלכה באמצע הסרט לשירותים הצליחה להנצל אבל טיש נהרגה באותו פיגוע ירי ומיי נפצעה קשה.
סימון הספיקה לברוח ולהסתתר בשירותים ואף להתקשר מיד למשטרה ובכך היא הצילה את חייה של מיי ועוד אנשים נוספים.
פיגוע הירי תפס גם את ריד קוורטמיין שהיה אז נער קולג' ועבד כמלצר בקניון, ריד הצליח להציל ילד בן ארבע מהיריות והבן אדם הראשון שהוא נתקל בו לאחר הזעזוע הקשה היתה שוטרת נחושה ואמיצה בשם אסי מק'ווי שאף ירתה באחד הנערים למוות והותירה בו רושם חזק.

פיגוע הירי גבה שמונים ותשע הרוגים מתוך מאתיים ארבעים ושתיים פצועים ושלושת הנערים מצאו את מותם באותו יום.
שלוש שנים לאחר מכן, סימון ומיי עברו להתגורר יחד בדירה בניו יורק, מיי למדה רפואה ואילו סימון ניסתה לשקם את חייה כאשר היא סובלת מהתקפי חרדה ומכורה למפגשים מיניים עם גברים אקראיים שהיא בקושי זוכרת את שמם בבוקר.
בעקבות הארוע ריד הפך להיות שוטר בניו יורק וכמו אחרים כמוהו שהיו נוכחים באותו ערב בקניון, הוא לא ממש הצליח לחזור לעצמו.
סימון נלחמה להחזיר לעצמה את החופש והשקט שלה והיא נעזרה בסבתא שלה סיסי שהיתה אמנית בוהמיית ונפש חופשיה ונתנה לה כח להמשיך בחייה ולמצוא את עצמה בתוך כל הכיאוס של חייה.
כאשר נדמה היה לכולם שהשקט חזר לשרור בחייהם, הסתבר שישנה דמות אחת שמסתתרת בין הצללים והיא לא תשקוט עד שכל הניצולים מפיגוע הירי יעברו לעולם הבא.

העלילה מתמקדת בחייהם של סימון וריד והיא מתפרשת על פני 13 שנים מאז הפיגוע.
במסורת ספרי נורה רוברטס הבלתי נלאית יש לנו כאן דמויות נשיות חזקות ונחושות, רומנטיקה, מעט מתח, כלב אחד וכמובן סבתא נפלאה, משעשעת ושובת לב.
אני מאד אוהבת את סגנון ספריה של רוברטס ולא מוכנה לפספס אף ספר שלה. אהבתי מאד את הדמויות בספר אבל כמובן שסבתא סיסי לקחה את כל הקופה והיתה הדמות האהובה עלי ביותר.
אני גאה לציין שהספר הזה הוא הסקירה ה-600 שלי! אוהבי נורה רוברטס יתענגו על הספר הזה מאד.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. רינה דניב

    כל הכבוד לסקירת הספר ה 600.וואוו.
    אין עלייך חגית

    1. חגית בן-חור

      תודה רבה יקירה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן