Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מספרי מוות
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
הבלש המנוסה והשחוק אלכס בליקס והעיתונאית הצעירה והשאפתנית אמה ראם מנסים ללכוד רוצח שמותיר מאחוריו שובל של גופות ברחבי נורווגיה. רגע טראומטי משותף מהעבר מאחד ביניהם – רגע שהכתיב את מהלך החיים והקריירה של שניהם. אמה ואלכס מנסים להתגבר על הזיכרון הכאוב, אבל בינתיים הגופות מתחילות להיערם. מה קושר ביניהן? ומה משמעות המספרים המסתוריים שבאמצעותם מסמן הרוצח את קורבנותיו? אמה מסתירה מחלה נדירה, ומנסה להגן על אחותה ועל אחייניתה מפני גילויים מדאיגים. אלכס מתמודד עם בוס מרגיז, ועם גרושתו שמצאה אהבה חדשה. הוא מודאג גם מכך שבתו האהובה והמתנכרת משתתפת בתכנית הריאליטי הפופולרית "הקוד האתי" שבה היא נדרשת להפגין עליונות מוסרית בשידור חי בתקווה לזכות בפרס כספי, ואולי אף באהבה. אך פצצת הזמן המתקתקת בדמות הרוצח האלמוני מסכנת את כולם. מי ישרוד עד סופה של הספירה הקטלנית לאחור? מספרי מוות הוא שיתוף פעולה ראשון בין שני סופרי רבי המכר הנורווגים, העיתונאי תומס אנגר וחוקר המשטרה לשעבר יורן ליר הורסט.

 

סוניה נורדסטרום היתה צריכה להופיע באחד מהאייטמים המעניינים בטלויזיה, שלחו לה מונית כדי להביאה לאולפן, היא לא הופיעה, היא לא הגיעה למונית.

מהר מאוד מגלים שהיא נעדרת מביתה. המראה בכניסה נמצאה מנופצת, השטיח נעלם וחוץ מזה הכל היה במקום. התכשיטים, הדרכון שלה, החפצים שלה.משהו לקח אותה בכוח…

אלכס היה בלש מנוסה שהיה במשטרה המון שנים, הוא היה כל כך מנוסה עד שהצמידו לו בלשים צעירים שילמדו ממנו. למרות שהוא היה כבר שבע מעבודתו ומעט מבואס מהחיים הוא השקיע בעבודתו ורצה להוכיח שגם את פרשת נורדסטרום הוא יפענח. הוא מגיע לזירת הפשע, ביתה של סוניה ומגלה שמי שהעלים את סוניה השאיר את מספר החזה שלה (נהגה לרוץ) במקום גלוי. מה הוא רוצה לומר?
כמה שעות לאחר מכן, הטלפון של סוניה הופעל מחדש. המשטרה יצאה לחפשו בכוחות מתוגברים לחפש אותו בתקווה למצוא את סוניה, הוא חיכה להם בקבר ריק. אין ספק שמשהו רוצה להעביר להם מסר, אבל מהו?

אמה ראם היתה עיתונאית צעירה ושאפתנית. היא התמסרה כל כולה לתפקיד והעמידה את הקריירה במקום הראשון. אמה היא הראשונה שהבינה שסוניה נעלמה ויחד עם השותף שלה לתחנה היא נכנסת יותר ויותר לחקירה, היא סוף סוף עלתה על סיפור גדול, ההזדמנות שלה ציפתה ממש פה.

אמה ואלכס משתפים פעולה בסתר ומנסים להתמודד עם הכמות הבלתי נסבלת של הגופות שמתגלות. מסתובב רוצח מטורף בחוץ שרוצח אנשים ומשאיר רמזים שונים ומשונים בזירות הרצח שאמורים לקשור בין גופה לגופה.הרמזים קשורים למספרים, לכל גופה קשר למספר כלשהו. מי עושה להם "חידון" ולמה? האם הם יצליחו לעצור אותו ומתי?

ספר מתח טוב שנבנה לאט מצד אחד וכתוב מסחרר מצד שני. הפרקים קצרים, מסופרים מזוויות שונות, עוד ועוד דמויות מצטרפות, ספרות מתח נורווגית במיטבה. כאלו ספרים בדיוק אני אוהבת, כאלו שלא נותנים לי מנוח עד שאני מסיימת אותם.
אהבתי שהגיבורים עגולים ויש עליהם מידע נוסף, סיפורי רקע מן העבר, זה מאפשר לקורא להתחבר אליהם ולעלילה טוב יותר וכך להנות מהספר.
הספר הסתיים באירוע מפתיע שמשאיר פתח אולי לספר נוסף. אני נהנתי מהספר ומהגיבורים שלי ויותר מאשמח לקרוא ספרים נוספים מבית היוצר של זוג הסופרים המוכשר הזה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן