Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נסע אל הלב
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 343
קמיל אדמס, מומחית לפיתוח סרטי צילום ישנים, מנסה לבנות לה ולבתה המתבגרת ג´ולי חיים שקטים ובטוחים בעיירת חוף קטנה בדלוור, חמש שנים אחרי שאיבדה את בעלה בתאונה טראגית. אבל הגעתו של ארגז ישן מצרפת, שפותח צוהר לסודות מהעבר של משפחתה, גורם לה לצאת להרפתקה שתשנה את חייה. בעקבות בחינת תוכנו של הארגז, מחליטים קמיל, ג´ולי ואביה של קמיל, אנרי, לנסוע לפרובנס, לעיירה הקטנה בֶּלְריב שבה גדל אנרי, וזאת על מנת לנסות ולחשוף את ההיסטוריה המעורפלת של משפחתם. דווקא שם, תוך נבירה בעבר, מגלה קמיל מחדש את אש האהבה, אחרי שחשבה שכבר כבתה לנצח. מפה של הלב הוא סיפור מרגש על אהבה, אבדן ותקווה, שנע בין עבר והווה ובין הנופים של עיירת החוף האמריקאית בת´אני ביי למרחבים הפסטורליים והרומנטיים של פרובנס. סוזן וויגס היא סופרת אמריקאית מצליחה שפרסמה עד היום יותר מ-50 רומנים שתורגמו ליותר מ-25 שפות, רבים מהם הפכו לרבי מכר. היא חיה יחד עם בעלה במחוז פיוג´ט סאונד, שנמצא לחופו של האוקיינוס השקט בצפון מערב ארצות הברית. מפה של הלב הוא ספרה הראשון המתורגם לעברית. "ממלחמת העולם השנייה ועד לארצות הברית של ימינו, ממעמקי הלב ועד לקצה גבול האהבה, מפה של הלב הוא סיפור מרגש ומתוחכם על אבות ובנות, על אהבה ואובדן, על סודות ושקרים, על מרדנות ועל גאולה. - ג´יין גרין, מחברת הספר "מר אולי".

בעקבות המלצות רבות ניסיתי במשך תקופה ארוכה להשיג את הספר הזה, עד שלבסוף הצלחתי. הספר הוא רומן היסטורי, בעיקר רומנטי, ונשמע כמו ספר מבטיח, בדיוק מהז'אנר שאני אוהבת.

"החיים בלתי צפויים ובני חלוף. עלינו להנציח את הרגעים הטובים ביותר ולנצור אותם בלבנו." (עמוד 152)

קמיל היא אם חד הורית לג'ולי. לפני חמש שנים היא איבדה את בעלה-אהובה בתאונה ומאז היא פיתחה חרדה לכל מה שיש בו ולו הסיכון הפעוט ביותר.
בעברה היא הייתה חובבת אקסטרים ותמיד אתגרה את עצמה בהרפתקאות, אך מאז הטרגדיה היא לא מסוגלת אפילו לטוס, והכי גרוע שהיא חרדה לשלומה של בתה ועל כן מונעת ממנה הנאות וריגושים המקובלים בגיל הזה, במיוחד בעיירת החוף בת'אני ביי, בה הן מתגוררות- שם הים והגלים מהווים מקור חובה לבילוי וספורט.

קמיל במקצועה היא מומחית לפיתוח סרטי צילום ישנים, וגם צלמת מקצועית. בדיוק ביום בו היא מנסה לשחזר תמונות של פרופסור פינמור (המכונה פין) – פרופסור להיסטוריה מצרפת, היא מוזעקת למיון בעקבות תאונה שקרתה לביתה, כתוצאה מהבהילות התמונות נהרסות והפרופסור כועס.

משהו בחיבור הראשוני בין קמיל לפין לא מרפה, על אף שלא היה מוצלח במיוחד, והפרופסור מחליט לחזור ולהתנצל.

כאשר אביה של קמיל מקבל חבילה מסתורית מצרפת – מבית הולדתו, ובתוכה תמונות, מזכרות ועוד חפצים הדורשים בירור, הוא מחליט לחקור את העניין. יחד עם קמיל וג'ולי הם מתארגנים לנסיעה לעיירת הולדתו בכדי לנסות לפענח את ההיסטוריה המשפחתית העלומה שלו.
קמיל מגייסת את פרופ' פין שבנוסף להיותו היסטוריון הוא גם מומחה לאיתור נעדרים וביחד הם יוצאים להרפתקה מסקרנת לגילוי העבר.

דמותה של קמיל נוגעת ללב, אהבתה ומסירותה לבעלה הראשון חזקים מאוד.
החרדות שפיתחה כתוצאה מהטרגדיה פוגעים בה ובמשפחתה הקטנה, בעיקר בבתה ג'ולי. היא מרגישה צורך לגונן עליה ולשמור עליה מכל משמר, עד שג'ולי כבר מרגישה כמעט חנוקה.
במהלך הספר קמיל עוברת תהליך – מסע-  לא פשוט, היא לומדת להכיר את עצמה ואת בתה מחדש, לומדת לפתוח פצעים ישנים ולומדת להתמודד עם האמת גם אם לא תמיד היא נוחה ונעימה.

מעבר לרומן המתרחש בספר מסתתר רובד העוסק גם בבריונות בקרב בני נוער, עד כמה הסביבה בגילאי העשרה עשויה להיות אכזרית? ועד כמה לעתים קשה להורה לזהות זאת.. הגבול בין מרדנות נורמלית לבין מרירות כתוצאה מנידוי חברתי בגיל הזה הוא דק עד בלתי נראה, חשוב מאוד לשים לב לכל התנהגות חשודה. אך כמו בספר הזה, עם כל העצב לא תמיד ביכולתו של ההורה לעזור ולעתים הפתרונות למצב מורכבים מאוד.

חלקו הראשון של הספר התנהל בעצלתיים, ולקח לי זמן להישאב לעלילה, אך מהחלק השני ואילך הסיפור מעלה הילוך והופך ליותר מרתק.
תיאורי הנוף בספר הן של בת'אני ביי והן של העיירה הכפרית הצרפתית, עושים חשק לעלות על מטוס ולנסוע לשם בהקדם האפשרי.
אהבתי את המשפחתיות העוטפת והתומכת של קמיל, שעל אף שהוריה גרושים היא מקיימת עם 2 הצדדים מערכות יחסים חמות ואוהבות.
וכמובן אהבתי את דמותו של פין – אי אפשר שלא להתאהב בו…

לסיכום- רומן רומנטי מקסים ושובה לב, שמאוד מזכיר רומנים נוספים בסגנון.

 

 

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן