Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נסע אל הלב
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 343
קמיל אדמס, מומחית לפיתוח סרטי צילום ישנים, מנסה לבנות לה ולבתה המתבגרת ג´ולי חיים שקטים ובטוחים בעיירת חוף קטנה בדלוור, חמש שנים אחרי שאיבדה את בעלה בתאונה טראגית. אבל הגעתו של ארגז ישן מצרפת, שפותח צוהר לסודות מהעבר של משפחתה, גורם לה לצאת להרפתקה שתשנה את חייה. בעקבות בחינת תוכנו של הארגז, מחליטים קמיל, ג´ולי ואביה של קמיל, אנרי, לנסוע לפרובנס, לעיירה הקטנה בֶּלְריב שבה גדל אנרי, וזאת על מנת לנסות ולחשוף את ההיסטוריה המעורפלת של משפחתם. דווקא שם, תוך נבירה בעבר, מגלה קמיל מחדש את אש האהבה, אחרי שחשבה שכבר כבתה לנצח. מסע אל הלב הוא סיפור מרגש על אהבה, אבדן ותקווה, שנע בין עבר והווה ובין הנופים של עיירת החוף האמריקאית בת´אני ביי למרחבים הפסטורליים והרומנטיים של פרובנס. סוזן וויגס היא סופרת אמריקאית מצליחה שפרסמה עד היום יותר מ-50 רומנים שתורגמו ליותר מ-25 שפות, רבים מהם הפכו לרבי מכר. היא חיה יחד עם בעלה במחוז פיוג´ט סאונד, שנמצא לחופו של האוקיינוס השקט בצפון מערב ארצות הברית. מפה של הלב הוא ספרה הראשון המתורגם לעברית.

החיים בלתי צפויים ובני חלוף. עלינו להנציח את הרגעים הטובים ביותר ולנצור אותם בלבנו.

קמיל אדמס היא אלמנה צעירה שמתגוררת בעיירת נופש בשם בת'אני ביי יחד עם בתה המתבגרת, ג'ולי.
קמיל מנהלת עם אמה בוטיק לעיצוב הבית אבל את רוב שעותיה היא מבלה בחדר החושך שלה, שם היא מפתחת סרטי צילום אבודים ומקימה לתחיה הסטוריה ישנה.
חמש שנים לפני כן התאלמנה קמיל מבעלה ואהוב חייה, ג'ייס לאחר שהוא נהרג בתאונה ומאז היא הפכה מצעירה הרפתקנית וסוערת לאישה ואם פחדנית, חרדתית וזהירה, מה שמקשה על ג'ולי לנהל חיי התבגרות נורמליים.
קמיל נקרעת בין רצונה להגן על ג'ולי מכל הסכנות שממתינות לה בפינה לבין הרצון לשחרר אותה ולתת לה להיות מאושרת ולחוות את החיים במלואם.
קמיל משתדלת להמשיך לחיות את חייה כסדרם לאחר מותו של ג'ייס אבל בדרך לשם היא ממשיכה לקמול ופחות להעז.

מאז התאונה היא לא רצתה שום קשר להרפתקאות. היא רצתה – נזקקה – לחיים בטוחים וצפויים. (עמ' 52)

במסגרת עבודת הצילום שלה נאלצת קמיל להיפגש עם פרופסור מלקולם (פין) פינמור, מרצה להיסטוריה שמתגורר בפרובאנס שבצרפת.
פין נכנס לחייה של קמיל כמו צונאמי, הוא בא בשקט ואז מותיר סערה בלבה ולאחר מכן נעלם. כאשר נקרית בדרכה הזדמנות לטוס לצרפת לעיירת ילדותו של אביה ולחקור אודות ההיסטוריה שלו, קמיל מהססת ושוב הפחד שלה מהלא נודע מאיים להשאיר אותה באזור הנוחות שלה.
אך המציאות העגומה גורמת לה לנוע קדימה והיא מוצאת את עצמה על מטוס לצרפת יחד עם אביה ובתה ג'ולי.
בצרפת, קמיל נעזרת בפין כדי לגלות את סודות משפחתה שהוסתרו בקפידה והיא גם מגלה כמה דברים על עצמה ועל רגשותיה כלפי הגבר המסתורי והמושך הזה אך היא לא נותנת לעצמה להיסחף אחר רגשותיה.

האם יתגלו כל סודות העבר של המשפחה, האם תיתן קמיל לעצמה את החופש להתאהב ולהיות נאהבת?

הספר "מסע אל הלב" היה פשוט ספר קסום ושובה לב בעיני, העלילה שוזרת בתוכה סיפורי עבר מתקופת מלחמת העולם השניה בצרפת ואת סיפור ההווה של קמיל וג'ולי, שני הסיפורים מרתקים ומיוחדים.
מצאתי בספר הזה את כל מה שאני אוהבת: רומנטיקה של פעם, סיפור על מלחמת העולם השניה, סודות חבויים שחייבים לגלות, כוחה של משפחה מלוכדת ותובנות על החיים.
אין לי מילים לתאר כמה נהניתי מהספר הזה ובמשפט אחד – רוצו לקרוא!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן