Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מסע אל החיים
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 286
החיים נועדו לחיים, החיים נועדו לאהבה בגיל שמונה קפץ נתן לאגם להציל את חייה של ילדה וטבע. הוא נכנס לדום לב, ראה אור בקצה המנהרה, וקבעו את מותו. אלא שאז, כנגד כל הסיכויים, הוא חזר לחיים. כעבור עשרים שנה נתן הוא עורך דין מצליח בניו יורק. הוא מצולק מגירושים ושקוע עד צוואר בעבודה. פתאום צץ בחייו רופא מסתורי. הגיע הזמן לגלות למה הוא חזר. גיום מוסו הוא הסופר המצליח ביותר בצרפת, בנה של ספרנית שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. כתב עד כה 17 ספרים שתורגמו ל־40 שפות, נמכרו ב־28 מיליון עותקים וחלקם עובדו לקולנוע. מסע אל החיים ראה אור ב־2004, עובד לקולנוע בגרסה אמריקנית וצרפתית וסלל את דרכו לצמרת של מוסו. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיו לרבי־מכר.

המוות נמצא בכל פינה. אצל כל בן אדם בכל שלב בחיים יש מתח בין שני כוחות מנוגדים: כוחות החיים והמוות.

נתן דל אמיקו הוא עורך דין מצליח שעזב את חייו שטופי השמש בקליפורניה ועבר להתגורר בניו יורק כדי לשמש בתור סגן ראש מחלקת מיזוגים ורכש.
בכל הקריירה שלו נתן מעולם לא הפסיד בשום מקרה ושמו הלך לפניו. הוא נהג לעבוד 14 שעות ביום, בכל ימות השבוע ולא היו לו חיים פרטיים מעבר לשעות העבודה.
ככל שהוא הצליח יותר בקריירה שלו, כך חייו הפרטיים הלכו ודעכו אל מול עיניו.
כשנתן עבר להתגורר בניו יורק הוא הותיר מאחור את אשתו מלורי ואת בתו בת השבע בוני ולבו נשבר בקרבו.
מלורי נולדה עם כפית של זהב בפה, אביה היה עורך דין מצליח וכשנתן הכיר אותה כילד, הוא היה בנה של העוזרת שלהם.
הוריה של מלורי לא אהבו את הקשר שנרקם ביניהם וכשהשניים החליטו להתחתן, הקרע בין מלורי להוריה הלך והעמיק. ברבות השנים נתן סיים את התואר שלו במשפטים, הפך לעורך דין מצליח
ואף התקבל לעבודה במשרד עורכי דין יוקרתי אבל מבחינת הוריה של מלורי הוא תמיד היה ונשאר הבן של העוזרת שלהם.
מלורי היא טיפוס לוחמני ונתן נאבק כדי להוכיח שהוא ראוי לה אבל כשטרגדיה נוראית מתרחשת במשפחה, הקשר הזוגי שלהם הולך ודועך ולבסוף מסתיים בגירושים.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר

חייו של נתן נעים על מי מנוחות עד שיום אחד מגיע אליו לפגישה איש מבוגר בשם גארט גודריץ'.
גודריץ' טוען שהוא רופא ונתן בטוח שהוא נשלח אליו בעקבות תביעה על רשלנות רפואית אבל כשגורדיץ' מתחיל לדבר, נתן מבין שזה לא הכיוון.
גודריץ' מדבר עם נתן ברמזים ומסרים ומרבה להזכיר את המוות ומשמעות החיים ונתן חושש שיש לו עסק עם משוגע ומחליט לסלק את גודריץ' ממשרדו.
דמותו של גודריץ' ממשיכה לרדוף את נתן גם אחרי שהוא עוזב את משרדו.
כשנתן מגיע מאוחר בערב לדירתו, גודריץ' מגיע גם לשם לפגוש אותו ונתן לא מבין למה האיש הזה ממשיך להטריד אותו.
נתן וגודריץ' יוצאים יחד למסע של חיים ומוות ונתן עדיין מנסה לתהות על קנקנו של גודריץ' והוא לא יודע האם האיש המוזר הזה הוא מלאך או שטן ומה הוא רוצה ממנו? איזה מסר הוא מנסה להעביר לו?
ולאין כל זה יוביל אותו.

בכתיבתו של גיום מוסו התאהבתי לראשונה כשקראתי לפני מספר שנים את ספרו: משחק על זמן.
במסורת ספריו הקודמים של הסופר, גם בספר זה יש נגיעה בעיר ניו יורק, ציטוטים מפורסמים בראש כל פרק ועלילה רומנטית על טבעית.
הספר עורר בי מחשבות על החיים שאחרי המוות, על גורל והאם יש בידינו את הבחירה לשנות את גורלנו או שהכל כתוב וידוע מראש.
הזדהיתי עם דמותו של נתן, עם הרצון לכפר על טעויות ולתת צ'נס כדי לחיות חיים טובים יותר אבל לא במובן החומרי אלא במובן הרגשי כי בלי אהבה ובלי משפחה, החיים שלנו יכולים להיות מאד קרים.
מסע אל החיים נכתב בשנת 2004 והוא ספרו הראשון של מוסו, אין ספק שזה ניכר בכתיבה שלו ועל אף שהספר הזה קסום בדרכו שלו, עדיין הרגשתי שהוא פחות מבריק ומתוחכם מהספרים האחרים של מוסו שיצאו אחריו.
היה בעלילה קצת מכל אחד מספריו הקודמים: קצת רומנטיקה, קצת מתח ומסתורין, קצת על טבעי וגם מסר לחיים שמבחינתי הוא: אם יש לך הזדמנות שניה לחיות את החיים, תנצל אותה במלואה! מומלץ למעריצי מוסו ובכלל.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן