Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מסמרו של הערב
סוגות: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 272
אנחנו אוהבים שעשועונים מפולפלים ומגניבים וחידות שעלינו להמציא להן פתרון - עם תושייה מעשית שיש בה משום המצאה ושכל אחד יוכל לפתור בעזרת אינטליגנציה מעשית וחכמה. ערב מוצלח הוא ערב שבו ייצאו המשתתפים מהאירוע כשחיוך של נחת מרוח על פניהם. סודו של ערב מוצלח הוא בארגון נכון מראש ובניהול נכון של האירוע, ידע בשיבוץ בדיחות מתאימות, שעשועונים וגיבוש האורחים ליצירת אירוע שישאיר טעם של כיף ושל עוד. כמסמרו של הערב עליך להיות חד, קצר ומובן. זה כיף להשתעשע בחידות קצרות וחכמות, פקחיות, שנונות שמאתגרות את האינטלקט הקל וההומוריסטי. "מסמרו של הערב או איך להציל עוד ערב אבוד?" שערך והגיש גבי אקשטיין בהוצאת הספרים "דרורים", הוא ספר ייחודי כולל בתוכו מאות שעשועונים וחידות, משחקים לכל עת ולכל מקום ומשחקים להוצאת אנרגיה, בדיחות וסיפורי חכמה. הספר כולל אוסף מוכן של שאלות מאתגרות, אינטלקטואליות, של חוש הומור ושל רעיונות איך לגרום לחברים שלכם ליהנות מעוד "ערב אבוד". יש בו גם הדרכה איך תוכלו לייצר אירועים בעצמכם ובדרך המיוחדת לכם (בעזרת שיטה),  גם בעזרת חומרים אחרים ומקוריים שתאספו, ואז אתם בעצמכם תהיו אלה שכתבו משהו מקורי ותהפכו בנקל ל"מסמרו של הערב". "מסמרו של הערב" הוא ספר שהוא ממש אוצר שהקורא יוכל לדלות ממנו חומרים לכמה וכמה ערבים שיתאימו למגוון של אנשים וטעמים. בזכות הספר הזה ניתן יהיה להפוך ערב סתמי ששזור בקשקשת נטולת ערך, לערב מעניין ומלכד. גבי אקשטיין, אמן בידור לשעבר וגם אומן, בעל מפעל "ארט יודאיקה" שמייצר ומעצב אלפי מוצרי מתנות, ראה אתגר מיוחד לחבר ספר שהוא אוצר שבו תוכלו להיעזר כדי לארגן ערב בעל תכנית מעניינת. זה הקסם של ערב שבו יושבים החברים ומספרים על קורותיהם בשבוע החולף, ואז שולף "מסמר הערב" את ההברקה התורנית שלו ומנווט את האירוע לפרק זמן קולח ותוסס, מעניין ושופע הומור.

כשהיינו ילדים ואמא שלנו ארגנה לנו בבית מסיבת יום הולדת או כשהיינו אחראים לארגן מסיבות כיתה אז תמיד שברנו את הראש איך להעביר את הערב בכייף כדי שכולם יהנו ואיזה משחקי חברה שווים ומקוריים
כדאי להכין מראש כדי לגרום לשיתוף פעולה ושהערב יהיה כל כך מהנה שאחרי זה חודשים לא יפסיקו לדבר עליו.
אני זוכרת שלפני כמה שנים אמא שלי קנתה לנו משחק קופסא של "אחד נגד מאה" ולכל מפגש או פיקניק שהיינו הולכים אליו, המשחק הזה היה מצטרף אלינו ותמיד מצליח לעורר עניין ועיסוק פורה בין החברים.

הספר "מסמרו של הערב" מאת גבי אקשטיין מרכז בתוכו 272 עמודים של חידות, בדיחות, משלים, משפטי חכמה ומשחקי חברה שלא נס ליחם.
מבחינת החידות, אני חייבת לציין שהן היו מאד מתוחכמות ולא הצלחתי לענות נכונה על רוב השאלות (ואני מאד אוהבת חידות).
בין עמודי החידות יש דף פתיח עם קטעים של סופרים מוכרים שמאד אהבתי וגרמו לי לחייך הרבה.
בשעשועי המתמתיקה נשברתי (מה יכול כבר להיות משעשע בדבר הזה שנקרא מתמטיקה?) אבל השארתי לבן שלי שימצא את הפתרונות כי הוא מת על זה.
נהנתי ללמוד דברים חדשים, למשל הידעתם מהו השם בעברית למילה ג'ל לשיער? התשובה היא: תקריש! (אני מדמיינת את הפרצוף של הספרית שלי כשאני אומרת לה: שימי לי עוד קצת תקריש בשיער לפני הפאן).
מכיוון שאני חובבת גדולה מאד לעניינים נוסטלגיים אז אהבתי את עמודי הנוסטלגיה עם המילים של פעם, הזכרת החפצים שהיינו משתמשים בהם בעבר והסלנג שיש היום לעומת המילים שהיינו אומרים אז (ברגע אחד חזרתי לשנות השבעים העליזות).
אהבתי את הבדיחות המשעשעות והמתוחכמות (יש הרבה בדיחות על עורכי דין) ובמיוחד את הבדיחות על חיי נישואין (כמה שזה נכון) ולסיום סיומת אהבתי את "הידעת" בדפים האחרונים (אני תמיד שמחה לגלות דברים חדשים ומעניינים).

הספר הזה החזיר אותי ברגע אחד לילדות. ניכר שהושקעה המון מחשבה בכל שאלה וחידה והספר מלווה באיורים נפלאים וקריקטורות משעשעות.
אני אוהבת ספרים שמפתחים את החשיבה. בחודש הבא אנחנו טסים עם כל המשפחה לטיול שורשים בסלוניקי ואמא שלי כבר הודיעה לי לארוז את הספר איתנו במזוודה כדי שנערוך ערב חברתי בלובי של המלון.
זהו ספר שחייבים בכל בית! הנאה מובטחת.

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן