Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ממלכת הקבצנים
תגיות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 704
מה תהיו מוכנים להקריב למען אהבת אמת? בשביל ג'וליאן קרוז התשובה ברורה - הוא ייתן הכול. אחרי שאהובתו ג'וזפין מתה מוות טרגי ממש לפני חתונתם, מגלה ג'וליאן שיש דרך לחזור אל מקום וזמן שבהם ג'וזפין עדיין נמצאת בחיים. לאחר שכבר הכזיב אותה פעם אחת, נחוש ג'וליאן לנצל את ההזדמנות הנוספת שניתנה לו ומוכן להשאיר מאחור את כל מה שיש לו כדי למצוא את אהובתו. אבל במהרה מגלים ג'וליאן וג'וזפין שהזדמנות שנייה לא תמיד מספיקה. הסכנות סביבם הולכות ומתרבות, ועם כל צעד שהם עושים עליהם להתמודד עם אויבים חסרי רחמים, עם בגידות מרות, עם הזמן שהולך ואוזל, והגרוע מכול - עם הגורל עצמו, שמנסה להפריד ביניהם שוב ושוב. 'ממלכת הקבצנים' הוא המשכו הסוחף של 'לוכד הטיגריסים' - סיפור מסעם האפי והיחיד במינו של ג'וליאן וג'וזפין, אשר מרים אותם אל פסגות של אהבה ויופי אך גם מפיל אותם אל תהומות של שברון־לב ואובדן. האם נגזר על ג'וליאן וג'וזפין להיפרד לנצח, או שיצליחו למצוא את הדרך להיות יחד שוב? פאולינה סיימונס היא מחברת רבי־המכר 'פרש הברונזה', 'טטיאנה ואלכסנדר', 'בית בלגראנד' ועוד, שראו אור בעברית בהוצאת מודן.

לאחר שאדם עושה את הבלתי אפשרי, הוא נזכר במגבלות שלו.

הספר "ממלכת הקבצנים" הוא המשכו של הספר "לוכד הטיגרסים" וחלק מטרילוגיית "סופו של הנצח".
בספר הראשון העלילה התמקדה באהבתם של ג'וליאן וג'וזפין.
ג'וזפין היא שחקנית תיאטרון שהופיעה על במות ברודווי ולאחר שג'וליאן צפה בה לראשונה הוא היה מהופנט. הגורל מפגיש אותם שוב בלוס אנג'לס, וג'וליאן מבין שג'וזפין היא האישה של חייו. הוא לא מוכן להרפות ממנה אבל האהבה הזאת לא תתקיים בעולם הזה מכיוון שג'וזפין נהרגת וג'וליאן מרגיש שנפשו חייבת להתאחד איתה, גם אם זה יעלה לו במסע ארוך אל עבר יקום מקביל.
לאחר מותה של ג'וזפין, ג'וליאן עוזב את לוס אנג'לס והוא מגיע ללונדון בעקבות חלומות שרודפים אותו על ג'וזפין.
בלונדון, ג'וליאן נפגש עם מומחה לדיקור והילר וייטנאמי שנותן לו לשתות מי טיגרסים, ועוזר לו לעבור בין עולמות.

בספר הקודם ג'וליאן נכנס לתוך מערה שהובילה אותו בזמן לשנת 1603 ושם הוא מצא את ז'וזפין בדמותה של אישה אחרת.
הפעם המסע שלו מתחיל בלונדון של שנת 1666 וכך הוא נע בזמן כדי להציל בכל פעם מחדש את ג'וזפין.
ג'וליאן משתדל לא לעשות מהלכים דרסטיים בהתנהלות שלו כדי לא לשנות את סדרי היקום ואת ההיסטוריה.
כשג'וליאן חוזר להווה הוא מנסה בכל כוחו להתמקד בשגרה המבורכת ואף להמשיך בחייו ולצאת עם בחורות שדומות לג'וזפין, הוא רוצה לחיות חיים נורמליים ולהתנתק מההתמכרות שלו לחזור לעבר אבל זה חזק ממנו והוא לא יכול לשכוח את ג'וזפין שאליה הוא נקשר לנצח, ואף אחת אחרת לא משתווה אליה. האם השניים יתאחדו שוב בעולם מקביל או שג'וליאן יצליח סוף סוף להשתחרר מרוחות מהעבר?

העלילה נעה בין עבר להווה בחייו של ג'וליאן ומחולקת לארבעה חלקים שבכל חלק ג'וליאן מגיע לנקודה שונה בזמן ברחבי אנגליה ובמהלכה הוא מנסה להציל את ג'וזפין ולגרום לה להתאהב בו מחדש.
ג'וזפין היא כמו רוח רפאים וככל שג'וליאן מנסה להיאחז בה היא נמלטת מידיו ומותירה אותו שוב ושוב מתוסכל ושבור לב. נשמתה עוברת גלגולים רבים אבל הגורל שלה חוזר בכל פעם לאותה נקודה.
ג'וליאן נשאב לתוך מנהרת זמן בתקווה שאולי דרך העבר הוא יצליח לשנות את העולם ולנצח את המוות כדי להחזיר אליו את ג'וזפין בהווה אבל ידוע שאת הנעשה אין להשיב ואולי כן?
לג'וליאן יש נשמה של רומנטיקן ואין ספק שהוא התבגר מאד בספר הזה לעומת הספר הקודם, הוא פחות מרוכז בעצמו ורואה גם את טובת אחרים שנמצאים סביבו וגם מוכן לעזור לאנשים זרים.
ג'וזפין פגעה בג'וליאן בחייה וגם לאחר מותה היא מתאכזרת אליו, האהבה שלה אליו לא טוטאלית כמו האהבה שלו כלפיה ואני אישית מקווה שבספר השלישי הוא יבין שאולי היא לא האישה בשבילו והוא יבחר במישהי הולמת יותר שהיא בשר ודם ולא רוח רפאים אבל אצטרך לחכות לספר האחרון בטרילוגיה כדי לגלות איך המסע הזה עומד להסתיים.
בכתיבתה המיוחדת של פאולינה סיימונס התאהבתי לראשונה לאחר שקראתי את סדרת ספרי 'פרש הברונזה' שלה ונסחפתי לתוך אהבתם הנצחית של אלכסנדר וטטיאנה.
אני מודה שהספר הזה קצת הרתיע אותי בגלל האורך שלו, זה ספר ש-מונה 704 עמודים ולפי דעתי היה אפשר לקצר אותו בחצי אבל נקודת האור הייתה במעברים בין העבר להווה שהקלו על הקריאה ולא גרמו לעלילה להיות כבדה מידי.
בספר הזה פאולינה סיימונס רוקמת עלילה שמשלבת בתוכה סיפור מסע, הרפתקה יחד עם פנטזיה ורומן היסטורי מתקופת לונדון הוויקטוריאנית ומעריצי סיימונס שאהבו את הספר הקודם בסדרה, בודאי יהנו גם ממנו.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן