Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מלון הסיכוי האחרון
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 400
ל”הרמוניה”, מלון מרהיב בריביירה מאיה שבמקסיקו, מגיעים זוגות שנישואיהם עלו על שרטון. את האתר מנהלים זוג פסיכולוגים ידוענים, ד”ר מיילס וד”ר גרייס מרקל, שמציעים לבני הזוג הזדמנות אחרונה לתקן את היחסים באווירה מפנקת. הנישואים של ג’והאנה ובן נראים מושלמים, אם כי בעצם הם כלל לא מכירים זה את זו. קולין ושל רבים כל הזמן: קולין מכור לעבודה, ושל מרגישה מוזנחת. אבל מה שבאמת יצר את הקרע ביניהם הרסני מדי, ואי אפשר לדבר עליו. כששני הזוגות מתחילים בטיפול אינטנסיבי אצל גרייס ומיילס, מתברר שהמקום רחוק מלהיות הרמוני, ואפילו בין מיילס לגרייס יש חריקות צורמניות מאוד. מה הם מסתירים? איזה מחיר יצטרכו הזוגות לשלם כשיגלו זאת? כשסופה טרופית קטלנית מכה בחוף ולוכדת את האורחים עם מארחיהם במלון, סודות מתגלים, נאמנויות עומדות למבחן, ואף אחד – ואף מערכת יחסים – לא יישארו כפי שהיו.

לאהבה אמיתית יש השלכות, סוף טוב תמיד גובה מחיר.

ד"ר מיילס מרקל ואשתו גרייס הם זוג שעורך טיפולים זוגיים וגם כתב ספר רב מכר של הניו יורק טיימס בנושא זוגיות.
השניים מנהלים את אחת הסדנאות הטיפוליות המפורסמות שלהם במלון היוקרתי שנקרא הרמוניה שזהו מחנה קיץ לאנשים עשירים ואומללים הממוקם בריביירה מאיה שבמקסיקו.
לסדנה הטיפולית מגיעים עשרים זוגות שבמשך שבועיים צריכים ללמוד לתקשר עם בן זוגם, להוציא את כל הלכלוך החוצה ולעבור מסכת עינויים בתקווה שכל זה יביא לגאולה בזוגיות שלהם.
לסדנה יש חוקים: אסור לשתות אלכוהול או להשתמש בסמים ואסור לדבר בפלאפון או להחבר לאינטרנט אלא רק למצוא דרך להיות שם בשביל הבן זוג שלך ולהתנתק משאר העולם.
שניים מהזוגות שהגיעו לסדנה הזאת הם ג'והאנה ובן מסנטה מוניקה. בן הוא תובע מחוזי וג'והאנה היא עובדת סוציאלית, הם נשואים שלוש שנים.

זוג נוסף הם של וקולין וויליאמס, הוא מנהל מבצעים בחברת כרייה של זהב והיא עקרת בית והם נשואים עשרים שנה ומתגוררים בטורונטו.
ג'והאנה סובלת ממגרנות קשות ומכורה לכדורים והיא בקושי מתפקדת ושל וקולין בקושי מדברים זה עם זו, הוא מכור לעבודתו והיא מכורה לאלכוהול, שניהם עברו טרגדיה אישית שלא מרפה מהם ומרחיקה אותם זה מזו.
על אף שכל הזוגות נמצאים במקום שליו ופסטורלי, אפשר לחתוך את המתח בין כולם בסכין.
ג'והאנה מצטרפת למפגש לניהול כעסים ושם היא חושפת את כל הטראומות שעברה בעבודתה כעובדת סוציאלית.
כל אחד מהזוגות נושא עמו צלקת משלו, כל אחד איבד משהו יקר וכל אחד צריך לעבור מסע משל עצמו כדי להתמודד עם משקעי העבר.
גם מיילס וגרייס שנראים על פניו זוג נורמלי ומאוהב, מסתירים סודות אפלים והם נלחמים לחשוף את הסודות של המטופלים שלהם בכל אמצעי שיש להם, גם אם זה כרוך בפלישה לפרטיות שלהם בדרכים לא מקובלות.
האם יצליחו הזוגות לאחות את השברים ולתקן את מה ששבור? ומה יקרה שכל הסודות ייצאו החוצה ויגרמו להרס שאין ממנו דרך חזרה?

הפרקים מחולקים לפי כל יום של טיפול שהזוגות עברו בסדנה. העלילה החזירה אותי לימים שעברתי בעצמי טיפול זוגי, זה היה כמו כוסות רוח למת, המטפלת עצמה היתה נשואה בפעם הרביעית אז זה כשלעצמו היה צריך להדליק לי נורה אדומה ולרמז שלא כדאי לקבל עצות על זוגיות ממישהי שבעצמה בקושי הצליחה להחזיק בן זוג.
הספר חושף את הצביעות מאחורי תעשיית הטיפול הזוגי, מיילס וגרייס שידרו עסקים כרגיל אבל הם בעצמם הסתירו סודות אפלים ושלדים בארון הקשורים לזוגיות האישית שלהם שהיתה רחוקה מלהיות מושלמת.
הספר היה אמור להיות ספר מתח אבל הוא היה יותר דרמה פסיכולוגית מספר מותח. העלילה מוכיחה שאנחנו לא יכולים לברוח מעצמנו ומכל הכאב שאנחנו נושאים איתנו לכל מקום וגם אם נהיה במקום הכי יפה בעולם, עדיין הכאב והצער ילווה אותנו עד שלא נלך עם האמת שלנו עד הסוף.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן