Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מלאכים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 367
ווילו יודעת שהיא שונה מנערות אחרות, ולא רק מפני שהיא טובה בלתקן מכוניות. לווילו יש כוח מיוחד: כשהיא נוגעת באנשים, היא מסוגלת לקרוא את עתידם, לדעת את חלומותיהם, את תקוותיהם ואת חרטותיהם. אין לה מושג מאין הגיע הכוח הזה... ואז הכול משתנה כשווילו מגלה שהיא בעצם מלאכית למחצה, ושמישהו מנסה להרוג אותה...מלאכים הוא החלק הראשון בטרילוגיית פנטזיה מסעירה המאירה את המלאכים באור חדש, אפל ומסוכן.

הקדמה של העלילה: לאחר משבר קשה בעולם של המלאכים, הם פולשים לעולמם של בני האדם כדי לחיות בין בני האנוש ולהיות ניזונים מאנרגיה אנושית.
המלאכים שמקבלים צורה של בני אנוש מצליחים לסנוור את בני האנוש ביופיים המרהיב ובמהרה מחליטים בני האנוש לבנות להם כנסייה מיוחדת משלהם, לבני האנוש אין מושג שהמלאכים בעצם הגיעו כדי להשתלט על הארץ ומטרתם אינה טובה.
ציידי מלאכים מגיעים כדי להכחיד אותם ולהחזיר את העולם למה שהוא צריך להיות.

ווילו פילדס היא נערת תיכון שחיה עם אמה החולה בבית דודתה ג'ו, בעיירה שנקראת פונטקט.
ווילו היא לא נערה רגילה, היא מבלה את ימיה בתיקון מנועי מכוניות ומידי פעם היא קוראת את העתיד לאנשי העיירה מכיוון שניחנה בחושים חדים וברוחניות גבוהה מהרגיל.
יום אחד מגיעה אל ווילו, בת', הנערה הכי פופולרית בתיכון, ומבקשת ממנה שתקרא לה את העתיד.
ווילו רואה דברים קשים כשהיא חוזה את עתידה של בת' והחזיונות האלה לא נותנים לה מנוח, ווילו מגלה שבת' נפגשה עם מלאך ומאותו רגע היא לא תוכל יותר לחזור לעצמה וגורלה נחרץ.

אם העיסוק שלי בקריאת העתיד לימד אותי משהו, היה זה שאף פעם אי אפשר באמת לדעת מה אנשים חושבים, מה מבעבע כמו קדרה של מכשפה מתחת לשגרת חייהם.

מה שווילו לא יודעת זה שהיא בעצמה חצי מלאך וחצי אנושית (אבא שלה היה מלאך), היא מקרה מאד נדיר וייחודי מכיוון שהמלאכים לא יכולים להתרבות ועכשיו היא עצמה נמצאת בסכנה בגלל שהיא מהווה איום למין המלאכי החושש מכוח החיזיון שלה שיכול לפגוע בכל המלאכים באשר הם והמלאכים מעוניינים לחסל אותה ויפה שעה אחת קודם.
אלכס הוא קוטל מלאכים שעובד בשירות הסי. אי. איי ונשלח לחסל את ווילו, כשהוא מביט בה לראשונה, הוא נדהם לגלות שמשהו בה שונה, אין לה הילה של מלאך אבל היא גם לא לגמרי אנושית והוא לא יודע מה לעשות איתה, לחסל אותה או להשאיר אותה בחיים?
בנוסף לכל, הוא נמשך אליה וגם היא מרגישה רגש עז לנער כהה השיער ויפה המראה כשהיא רואה אותו לראשונה ברחוב.
כשהיא נרדפת על ידי המלאכים, אלכס מחליט לעזור לה ושניהם נמלטים רחוק.

נראה שהמלאכים משוכנעים שאת מסוכנת להם.  אם את חושבת שאני אתן להם להרוג אותך סתם ככה, את משוגעת לגמרי. (עמ' 100)

ווילו נשרכת בעל כורחה אחרי אלכס כדי לנסות ולהציל את עורה מידי המלאכים וקוטלי המלאכים, היא מהווה איום לשני הצדדים וחייה עומדים בסכנת היכחדות.
היא נאלצת לעזוב את אמה, דודתה וכל האנשים שיקרים לה כדי להציל את עצמה, אלכס גם נמצא בסכנה בגלל שעזר לה ועכשיו שניהם מבוקשים והמלאכים לא יבחלו באמצעים כדי ללכוד אותם.
ווילו לא יכולה לסבול את אלכס והיא רק רוצה לחזור כבר הביתה וגם לאלכס יש מטענים אישיים משלו כלפי מלאכים, הוא לוכד מלאכים מגיל חמש והיותה של ווילו חצי מלאכית מרתיעה אותו אבל במצב הנוכחי הם חייבים להשאר יחד, ווילו היא נכס חשוב ורק היא יכולה להציל את האנושות מידי המלאכים.

האם יצליחו אלכס וווילו לגבור על הרגש הטעון שלהם אחד כלפי השניה ולהתקדם עם מטרתם? האם תצליח ווילו להציל את האנושות או שתחוסל לפני שזה יקרה?

הספר "מלאכים" היה קסום בעיני, אהבתי מאד את דמותה של ווילו, על אף שהיא רק נערה בת 17, היא בוגרת מאד לגילה, היא יפה מבפנים ומבחוץ ואפילו לא מודעת לכך, היא מלאת רגישות כלפי האנשים שנמצאים סביבה, טובת לב שרק רוצה לעזור לכל מי שנקרה בדרכה ולנתב את הכוחות שטמונים בתוכה למקומות חיוביים.
אני מודה שהיו רגעים בעלילה שהיא גרמה לי לדמוע, ווילו ממש נכנסה לי ללב.
זהו הספר הראשון מתוך טרילוגיה (לא יכולה כבר לחכות ולקרוא את הספר הבא בסדרה) שכתבה הסופרת ל"א וות'רלי, היא כתבה בעבר מספר ספרי נוער אבל זאת הסדרה המצליחה ביותר שלה.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן