Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מכתב שנשכח
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 307
טינה קרייג לא מוותרת על התנדבות שבועית בחנות הצדקה לבגדים משומשים. במנצ´סטר של שנות השבעים, זהו מקום המפלט היחיד שלה מהבית בו שוכב בעלה מעולף בסלון אחרי עוד לילה של שתייה לשוכרה. כאשר טינה מסדרת את הבגדים שהונחו בשקית מחוץ לחנות, היא מוצאת מעטפה חתומה בכיס מקטורן. היא שמה לב שהמעטפה אמנם מבוילת, אך אין עליה חותמת; המכתב מעולם לא הגיע ליעדו. למרות ההיסוס הראשוני, טינה מרגישה שהמעטפה הזאת חייבת להיפתח. התאריך שבראש המכתב מעיד שנכתב בתקופה סוערת ומורכבת בהיסטוריה של בריטניה: השנה היא 1939 והימים הם ימי מלחמת העולם השנייה. בחור בשם בילי כתב לאהובתו כריסי מכתב שללא ספק היה משנה את חיי שניהם. אך מדוע הוא לא נשלח? טינה מבינה מיד שהיא מוכרחה לאתר את כריסי ולמסור לה את המכתב, גם אם באיחור של יותר משלושים שנה. טינה מקווה שהרפתקה בלשית כזאת תספק לה הסחת דעת ממצוקותיה שלה, ועדיין לא מבינה שהמכתב עומד לשנות ללא היכר גם את מסלול חייה. סיפוריהן של שתי הכריסטינות - טינה וכריסי - מלאים בכאב, באכזבה ובייאוש, אך התקווה לשינוי היא שבסופו של דבר מחברת ביניהן. מכתב שנשכח הוא רומן מרגש ומטלטל על אהבה אמיתית, על החמצות כואבות ועל האפשרות לתיקון. זהו ספרה הראשון של קתרין יוז, שלאחר שנים של נדודים עם משפחתה בהודו, סינגפור, ניו–זילנד ודרום–אפריקה השתקעה בחזרה במנצ´סטר, מחוז הולדתה.

טינה קרייג הסובלת מבעלה האלים, השתוי כמעט תמיד הקנאי והפרנואיד, לא מוותרת על התנדבותה אחת לשבוע בחנות הצדקה לבגדים משומשים. החנות היא מקור הנאה וסיפוק עבורה וגם הזדמנות לברוח לכמה שעות מהבית ומבעלה…
באחד הימים היא מוצאת בפתח החנות שקית עם בגדים משומשים, כשבכיסו של אחד הג'קטים מונח מכתב שנראה כי מעולם לא נשלח.
טינה הסקרנית קוראת את המכתב המסתורי ומחליטה לחקור אודותיו ולהשיבו לבעליו- אולי מתוך טוב לב ואולי מתוך רצון להסיח את דעתה מצרותיה. בנקודה זאת נפתח סיפורו של המכתב שלא הגיע ליעדו – סיפור האהבה העצוב של בילי וכריסטנה, שהתרחש בתקופת מלחמת העולם השנייה.
טינה שבלידתה נקראה גם כריסטינה – (האם זה צירוף מקרים?) ולכן עוד יותר מזדהה עם הדמויות, מחליטה לעשות עבודת בילוש ולהתחקות אחר סיפור האהבה התמוה, אך בסופו של דבר המכתב הזה פוגע בה אישית ומשנה את חייה.

סיפור חייה האומלל של טינה גורם לה להתפכח מחלום האהבה. היא מתוארת בהתחלה כדמות חלשה, ותרנית וטובת לב השואפת לרצות את בעלה ולממש את חלום אהבת האמת. התמימות שלה והאמון הכמעט בלתי מסויג שלה בבעלה ממש עושים חשק לנער אותה, להאיר את עיניה ולגרום לה לעשות מעשה, ולצערי עד שהיא מחליטה זה אולי כבר מאוחר מדי.

כריסטינה (ממוענת המכתב) שנולדה לאב שמרן ושתלטן ואם פסיבית, נאלצת גם היא לעשות ויתורים קשים במהלך חייה. המכתב שהחמיץ את יעדו במספר שעות והאגואיזם של אביה שמעוניין לשמור על כבודו וכבוד המשפחה, בסופו של דבר משנים את חייה ופוגעים בלא מעט אנשים.

האם 2 הכריסטיניות יצליחו להפוך את הייאוש לתקווה? האם הן תתגברנה על האכזבה והכאב? ואיך המכתב הזה בסופו של דבר יחבר ביניהן? כל התשובות כמובן בספר.

ההכרעה:
ספר מקסים, ספר ששואב אליו מהעמוד הראשון, לא בכדי סיימתי אותו ביומיים. הוא קריא וקליל, עצוב ומשמח, סיפור על שנאה ואהבה.
מומלץ בחום!

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן