Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מכתב שנשכח
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 307
טינה קרייג לא מוותרת על התנדבות שבועית בחנות הצדקה לבגדים משומשים. במנצ´סטר של שנות השבעים, זהו מקום המפלט היחיד שלה מהבית בו שוכב בעלה מעולף בסלון אחרי עוד לילה של שתייה לשוכרה. כאשר טינה מסדרת את הבגדים שהונחו בשקית מחוץ לחנות, היא מוצאת מעטפה חתומה בכיס מקטורן. היא שמה לב שהמעטפה אמנם מבוילת, אך אין עליה חותמת; המכתב מעולם לא הגיע ליעדו. למרות ההיסוס הראשוני, טינה מרגישה שהמעטפה הזאת חייבת להיפתח. התאריך שבראש המכתב מעיד שנכתב בתקופה סוערת ומורכבת בהיסטוריה של בריטניה: השנה היא 1939 והימים הם ימי מלחמת העולם השנייה. בחור בשם בילי כתב לאהובתו כריסי מכתב שללא ספק היה משנה את חיי שניהם. אך מדוע הוא לא נשלח? טינה מבינה מיד שהיא מוכרחה לאתר את כריסי ולמסור לה את המכתב, גם אם באיחור של יותר משלושים שנה. טינה מקווה שהרפתקה בלשית כזאת תספק לה הסחת דעת ממצוקותיה שלה, ועדיין לא מבינה שהמכתב עומד לשנות ללא היכר גם את מסלול חייה. סיפוריהן של שתי הכריסטינות - טינה וכריסי - מלאים בכאב, באכזבה ובייאוש, אך התקווה לשינוי היא שבסופו של דבר מחברת ביניהן. מכתב שנשכח הוא רומן מרגש ומטלטל על אהבה אמיתית, על החמצות כואבות ועל האפשרות לתיקון. זהו ספרה הראשון של קתרין יוז, שלאחר שנים של נדודים עם משפחתה בהודו, סינגפור, ניו–זילנד ודרום–אפריקה השתקעה בחזרה במנצ´סטר, מחוז הולדתה.

"מכתב שנשכח" עוסק ב-2 עלילות מקבילות. הראשונה מספרת על טינה החיה במנצ'סטר ונשואה לריק האלכוהוליסט. נישואיה נוראיים, בלשון המעטה, והיא כלואה בהם. ריק מתעלל בה פיזית ומילולית ומיד לאחר מכן מתנצל ומבטיח להשתנות. טינה לא מסוגלת לעזוב אותו, למרות הפצרות חבריה, כי היא עדיין מאמינה שהוא אכן ישתנה. בנוסף, היא מתנדבת בחנות צדקה שם היא מוצאת מכתב מלפני 30 שנה שלא נשלח. לאחר שהיא קוראת אותו ומבינה שזהו מכתב התנצלות שכתב בילי, בחור צעיר לחברתו כריסי, היא מחליטה להתחקות אחר הנמענת ולתת לה את המכתב שמעולם לא הגיע לידיה.

כריסי ובילי הם זוג אוהבים אשר מגיעים כל אחד ממעמד חברתי שונה. משפחתו של בילי אימצה אותו כשהיה תינוק וכיום הוא עובד למחייתו. הוא בחור מפונק קצת, יפה תואר שרגיל שכל הנשים נופלות לרגליו. הוא מאוהב בכריסי ומוכן לעשות הכול למענה. כריסי היא בחורה מבית טוב ואמיד. אביה רופא מכובד ואמה מיילדת. היא עצמה עובדת במרפאה של אביה המייעד לה עתיד מזהיר ונישואין מסודרים כלכלית. כשאביה מגלה על אהבתה לבילי הוא מנסה לסכל את הקשר ביניהם. האם הוא יצליח או שמא אהבתם של כריסי ובילי תגבר על קושי? האם טינה תמצא את כריסי ותיתן לה את המכתב? מה עלה בגורלם של כריסי ובילי?

דעתי על הספר

היו לי ציפיות גדולות מ"מכתב שנשלח". לפי הכריכה זה מסוג הספרים שאני אמורה לאהוב – רומן היסטורי רומנטי על שתי נשים חזקות. אבל אני מודה שמשהו שם לא לגמרי עבד לי. כן, חשתי עצבות גדולה על טינה המסכנה שסובלת מאלימות, כאב לי על כריסי שנאלצת לעשות ויתורים גדולים והתרגשתי קצת מסיפור האהבה אך זה לא הספיק.

העלילה לא זרמה לי ולא נהניתי מרצף הגיוני. לקראת הסוף, העלילה נקטעת ומופיע דובר חדש שמניע אותה. גם לא ממש אהבתי את טינה וכריסי, את החולשה שלהן ואת זה שהן נותרו פאסיביות לאורך כל הספר. הן לא הכוח שהניע את העלילה והן לא דמויות שנחרתו לי בזיכרון.

למרות זאת, גם לא סבלתי ולא השתעממתי והצלחתי לסיים את הספר. "מכתב שנשכח" הוא ספר חביב עם המון פוטנציאל שלצערי לא מומש.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן