Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מכתב אחרון ופרידה
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 476
1960. ג'ניפר סטרלינג חיה חיי מותרות עם בעלה העשיר. לכאורה, יש לה הכול. אך למעשה היא מאוהבת עד מעל הראש בגבר אחר שמבקש ממנה לסכן הכול. 2003. אלי האוֶורת היא כתבת בעיתון ארצי ומאוהבת בסופר כריזמטי. לכאורה, היא אמורה להיות מאושרת. אך למעשה הקריירה שלה מקרטעת והגבר שכבש את לבה נאמן למישהי אחרת. כאשר אלי נתקלת בערימה של מכתבי אהבה לוהטים משנות השישים, חייהן של שתי הנשים נשזרים אלה באלה. אלי מתחקה אחר עקבות סיפור האהבה הנושן ומה שמתגלה לה משנה את חייה שלה לבלי הכר, ותוך כדי כך גם את חייה של ג'ניפר.

 לונדון שנת 2003– אלי האוורת היא כתבת במערכת העיתון "ניישן" במדור הפנאי.

כמה ימים לפני שמערכת העיתון עוברת למשכנה החדש, מציעה הבוסית שלה, מליסה, לכתוב כתבה על נשים לפני חמישים שנה ושולחת את אלי לארכיון של העיתון כדי למצוא תמונות ישנות של נשים מהתקופה ההיא.
אלי עוברת על החומר המשעמם שקיבלה מהארכיון ומכתב אהבה אנונימי שנמצא בין הדפים לוכד את עיניה.

הייתי רוצה כתבה על מדורי נשים לפני חמישים שנה.  אילו שינויים חלו בגישות, באופנה, בנושאים שהעסיקו את הנשים. אני רוצה השוואה בין מקרים מייצגים -אז ועכשיו-זה מול זה. 

לונדון שנת 1960– ג'ניפר סטרלינג היא אישה יפיפיה בשנות השלושים המוקדמות לחייה שנשואה (ללא ילדים) מיזה ארבע שנים ללורנס-איש עסקים חשוב בתחום הכרייה שמבוגר ממנה בעשר שנים.
יום אחד היא מוצאת את עצמה שוכבת בבית חולים לאחר תאונה קשה ולא מצליחה לזכור כלום מחייה ואפילו לא את בעלה, חייה כביכול מושלמים, אז למה היא לא מרגישה מאושרת?
ג'ניפר חוזרת אט אט לשגרת יומה כשהיא נאבקת עם עצמה להזכר בעברה ומנסה להתמודד עם הרגשות הסותרים שיש לה כלפי בעלה.
בעודה מסדרת את חפציה, היא מוצאת בתוך ספר, מכתבי אהבה שנשלחו אליה מגבר מסתורי.
היא מוטרדת בשאלה: מיהו הגבר הזה?
ג'ניפר מנסה למצוא רמזים לזהותו של הגבר ואולי בידיו נמצא המפתח לחייה הקודמים ולתאונה שקרתה לה.  היא מרגישה שכל הסובבים אותה מסתירים ממנה משהו לגבי התאונה והיא נחושה לחקור לעומק את זהותו של אותו גבר כדי להשלים את החלק החסר בפאזל של חייה.

אני כמעט לא יודעת כלום על מה שקרה.  אולי זה יעזור לי אם אצליח להשלים את התמונה.

כשהסודות שהוסתרו מפניה מתחילים להתבהר, ג'ניפר מבינה שהיא לא באמת מאושרת עם בעלה אבל חוששת לעזוב אותו. לורנס הוא גבר טיפוסי לתקופתו שנמנע מכל הבעת רגש או גילויי אהבה לעומת הגבר המסתורי שמתגלה כסוער, פגיע, דעתן וקצר רוח.
בחזרה לשנת 2003, אלי בת ה-32 מנהלת מיזה שנה רומן עם ג'ון ארמר, סופר מותחנים חטוב ומסוקס שהוא גם נשוי ואב לילדים.
היא יודעת בתוך תוכה שהרומן הזה יוביל למקומות רעים אבל ממשיכה לקוות לסוף טוב.
מכתבי האהבה של ג'ניפר שנופלים לידיה במקרה, מטלטלים את עולמה ומציבים לה מראה לגבי חייה שלה והזוגיות המתפוררת עם ג'ון.
היא נשאבת לתוך סיפור האהבה של ג'ניפר ומתחילה לחקור את הרקע מאחורי המכתבים, הגילויים שבידיה מצליחים לשנות היסטוריה שהוסתרה היטב במשך 40 שנה.
מיהו הגבר המיסתורי והאם אלי תצליח לאתר את ג'ניפר אחרי ארבעים שנה ולגלות מה עלה בגורל אהבתה הנכזבת?
הספר "מכתב אחרון ופרידה" הוא ספר מקסים, מרגש ורומנטי, התחלתי לקרוא אותו עם ציפיות נמוכות כי הדיעות לגביו היו חלוקות אבל הופתעתי לטובה, נסחפתי אחרי עלילת הספר ונהנתי מכל דף ודף.
מסיפורי האהבות של פעם שמותירים טעם של עוד וגעגוע למכתבים של עט ונייר…מומלץ.
קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן