Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מכתבי האהבה של מונמארטר
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 220
ז'וליאן אזולאי הוא סופר צרפתי המתמחה בקומדיות רומנטיות. כשאשתו האהובה אלן מתה בגיל 33 בלבד, הוא נשאר לבד עם בנם הקטן ארתור ושוקע באֵבל עמוק. אבל אלן הייתה אישה פיקחית. לפני מותה ביקשה מבעלה שיבטיח לכתוב לה 33 מכתבים, אחד לכל שנה בחייה. חצי שנה אחרי הלוויה מתחיל לבסוף ז'וליאן לעשות זאת, ולהפתעתו מוצא בכתיבת המכתבים נחמה מסוימת. את המכתבים טומן ז'וליאן בתא סודי בתוך המצבה, הנמצאת בבית העלמין המפורסם של מונמארטר בפריז. אבל יום אחד הוא מגלה שמכתביו נעלמו. האם החליטה אהבת חייו לשלוח לו אות מהעולם הבא? למרות שז'וליאן לא מאמין שהחיים יחזרו אי פעם להאיר לו פנים, משהו נפלא עומד לקרות. דרך הרחובות הצרים של פריז, על פני הביסטרו עם חזית העץ האדומה ברחוב גבריאל, ועד לבית הקברות של מונמארטר עם מלאכי האבן היפים, אנחנו מגלים יחד עם ז'וליאן שניסים יכולים לקרות, ויותר מכך — אהבה יכולה להפתיע במקומות הכי לא צפויים. ניקולא בארו נולד בפריז, למד שפות וספרות בסורבון, ועבד בחנות ספרים בגדה השמאלית בעיר. זהו ספרו החמישי. ספרו הקודם, המרכיבים הסודיים של האהבה, תורגם ל־34 שפות והיה רב־מכר עולמי. עד כה נמכרו יותר מֿ־2.2 מיליון עותקים מספריו ברחבי העולם. "ניקולא בארו הוא אומן הקומדיה הרומנטית."  לה סטמפה "נוגע ללב... סוחף וקסום עד העמוד האחרון ממש."  אֶל "רומנטי להפליא... ניקולא בארו כותב על אהבה רכה ומכשפת." קוסמופוליטן "בארו שוזר במיומנות רבה את צער ושמחות האהבה בקסם של פריז." בוקליסט ״מתנה מושלמת לכל פרנקופיל, וגם לכל מי שרוצה ספר שהוא פשוט תענוג אמיתי."  לייבררי ג'ורנל

ספר מקסים נוסף של ניקולא בארו. מחבר הספר המרכיבים הסודיים של האהבה (סקירה עליו יש באתר).

גם בספר זה בארו משתמש בעולם שלו כסופר על מנת ליצור סיפור מרגש ויוצא דופן.

ז'וליאן אזולאי, סופר שכתב קומדיה רומנטית והצליח מאוד, איבד את אהובתו שנפטרה ממחלת הסרטן כמה חודשים קודם, ונשאר רק עם בנם ארתור. ז'וליאן לא מצליח להתאושש, הוא גורר את רגליו בשגרה ולא יותר מזה. גם לכתוב אינו מצליח.

"אבל הוא סוג של אהבה שרק מייצר עוד אומללות"

לפני מותה של אלן, אישתו, היא ביקשה ממנו בקשה חריגה, שיכתוב לה 33 מכתבים, כמניין שנותיה ובה יספר לה על החיים בלעדיה. היא מבטיחה לו שזה יביא שינוי לחייו. החודשים חולפים וז'וליאן מתקשה למלא את בקשתה האחרונה. הוא לא ראה בכך טעם. אך בקשה אחרונה היא בקשה שצריך למלא וככה מצא עצמו ז'וליאן יושב וכותב לאהובתו. את המכתבים שכתב הטמין בתא מיוחד שנבנה במצבה לפי בקשתו. היא סיפר לאלן על החיים בלעדיה, כמה קשה לו ועצוב, העלה זיכרונות משותפים והרגיש שהכתיבה מאירה משהו בתוכו ומקלה עליו.

באותו בניין בו הוא מתגורר עם בנו גרה גם חברתה הטובה ביותר של אלן, קתרין. היא עוזרת לו המון עם ארתור ושותפה מאוד לכאבו על מותה של אלן.

באחת הפעמים, עת הגיע לבית הקברות יחד עם בנו, הם פגשו את סופי, אישה העובדת בשיקום מצבות, פסלי אבן וכד'. האישה מאירה להם פנים ומעלה חיוך על על פניו של ז'וליאן. כך יוצא שכאשר הוא מגיע לבית הקברות כדי לשים לאלן את המכתבים, הוא פוגש בה מידי פעם.

יום אחד קרה דבר מוזר. המכתבים נעלמו מהתיבה ובמקומם מצא לב אבן קטן. ז'וליאן הלום, מופתע ומזועזע. האם הלן שלחה לו סימן? האם זה יכול להיות? אם לא אז מי כן לקח את המכתבים? וכך נוצר מעגל בו ז'וליאן משאיר מכתב עבור אלן ובפעם הבאה שהוא מגיע הוא מוצא תשורה והמכתב נעלם.

מרוב געגועים לאשתו, ז'וליאן חושב שיש דברים נסתרים, על טבעיים אך אפשריים. אלכסנדר חברו הטוב מנסה להכניס קצת היגיון בראשו ולהנחית אותו לקרקע המציאות, ללא הצלחה מיוחדת.

מי קורא את המכתבים האישיים שכותב ז'וליאן לאלן? מי מניח עבורו תשורות מרגשות, מעוררות מחשבה ורומנטיות? האם השינוי אותו הבטיחה אלן אכן יתרחש בחייו? והאם לב שבור יכול לאהוב שוב?

ספר מקסים העוסק בהתמודדות עם מותו של אדם אהוב, עם הקשיים והבדידות ותחושת הקץ ולעומתם התמודדות עם כוחם של החיים שממשיכים לנוע וליצור ניסיונות חדשים ואפשרויות חדשות.

קריאה מהנה.

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן