Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מי שעומד מאחורי
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2013
מס' עמודים: 414
בני זוג וילד נוסעים לטיול בגליל. הוא – סופר צעיר ומבטיח, היא – אשת כספים וגרושתו של מיליארדר מפורסם. אולם הטיול מסתיים בטרגדיה: גופותיהם של בני הזוג מתגלות בתוך רכבם השרוף – והילד בן השבע נעלם. כל מאמצי החיפושים אחריו עולים בתוהו ובסופו של דבר גוועים אט־אט.  שמונה־עשרה שנים לאחר מכן מופיע בחור צעיר במשרדה של חוקרת פרטית ומבקש ממנה לגלות אם הוא הילד הנעדר שכולם חיפשו בזמנו. החקירה מסתעפת ומציפה אל פני השטח שאלות ותהיות: מיהו הצעיר ומי היו הוריו? מי מעוניין לעורר את הדי העבר? מי מעדיף להיעלם ומדוע? איש אינו נקי מחשד. סודות שנקברו עמוק צצים אל פני השטח וחושפים אמת שאיש לא רצה לדעת על קיומה. מי שעומד מאחורי הוא רומן מתח קצבי ומסחרר, המורכב מעוד ועוד ממדים ההולכים ומתגלים, עוד ועוד דמויות שהולכות ונקשרות בתעלומה שמסעירה את המדינה כולה. בכתיבה רגישה ומרשימה רוקמת שרית מזרחי סיפור מצמרר, שלא חדל להפתיע, על משפחה שנלכדת במעגל מעוות של אלימות, על ילד שאיש לא רצה בו ועל מסירות ואהבה עם ובלי תנאים.  

אבשלום לוינסקי, הוא סופר שספרו השלישי הגיע לרשימת רבי המכר והיה מועמד לפרס ראש הממשלה לסופרים צעירים. אשתו דליה, היא סמנכ"ל כספים בחברת ביטוח ידועה, שנשבתה בקסמיו ועזבה למענו את בעלה המיליארדר, רם אבני.
הם יוצאים לחופשה משפחתית בצפון ואחרי כמה שעות רכבם נמצא שרוף מעל פסגתו של מצוק ארבל ושרידי גופותיהם חרוכות בתוכו.  דרור, בנה של דליה שיצא איתם לחופשה, נעלם.
כל המדינה מחפשת אחרי הילד אבל עקבותיו נעלמו באפילה, המשטרה מגלה סימנים של מכונית נוספת שהייתה במקום ועקבות נעליים של ילד, מסתבר שדרור עזב את המקום חי.

18 שנה לאחר המקרה, מופיע בחור בשם ליאור שחר במשרדה של סיון מגן, חוקרת פרטית וחוקרת משטרה לשעבר וטוען שחי כל השנים עם סבו וסבתו במושב משמרת לאחר שאמו מתה בלונדון משריפה כאשר היה בן 7 אבל הוא חושד שחייו היו שקר והוא בעצם דרור, הילד שנעלם לפני הרבה שנים.
ליאור טוען שמישהו מנסה להתנקש בחייו וזה מגביר אצלו את החשד שהוא הילד מהתאונה ומישהו מנסה להשלים את העבודה מלפני 18 שנה.

אני לא זוכר כלום עד גיל שבע.  זה הגיל שבו נעלם הילד. זה נראה לך צירוף מקרים?

סיון לוקחת על עצמה את התיק, היא עוברת על כל החומר אבל לא מוצאת שום פרט חדש שיכול להעיד שליאור שחר הוא דרור.
​​היא מתחילה לחקור חברי ילדות של דרור, משוחחת עם הכתבת הפלילית שסיקרה בזמנו את המקרה ואף שולחת את ליאור לפגישה עם אחיה יובל העורך דין כדי שיעזור להם בתיק.
ככל שסיוון מעמיקה בחקירה והיא הולכת ומסתעפת, הגופות נערמות, אנשים אחרים שהיו קשורים למשפחת לוינסקי מקבלים איומים על חייהם ואין מנוס מלערב את המשטרה בסיפור.
חוקרת המשטרה ריקי אלימלך נכנסת לתמונה ועוזרת לסיוון בחקירתה.

היה פה הר געש רדום שהניחו לו יותר מידי זמן.  כל הסיפור הלא פתור עם הילד נח במשך עשרים שנה, ועכשיו כל מיני זרמים מתחילים לנוע מתחת לפני השטח.  מישהו או משהו גרם לדברים להתעורר, ויש לי הרגשה שאנחנו עוד לא ראינו את הסוף.

מה מסתתר מאחורי סיפור חייהם של משפחת לוינסקי ומהו הסוד האפל שאופף אותם? האם דרור אבני וליאור שחר הם בן אדם אחד?
הספר מלא בשאלות קשות במהלך כל העלילה, היה לי קצת קשה להתחבר אליו מכיוון שהעלילה היתה עמוסה בדמויות שונות ומשונות שלא היו קשורות זו לזו, עורכי דין, אנשים מהעולם התחתון, משפחת לוינסקי וכל אלו שסבבו את חייהם.
רק בעמודים האחרונים התמונה החלה להתבהר וכל חלקי הפאזל הסתדרו במקום.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן