Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מי שהייתי פעם
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 240
אניקה רוז לומדת ספרות אנגלית באוניברסיטת אילינוי. מפגשים חברתיים מעוררים בה חרדה, והתנהגויות אנושיות מבלבלות אותה. היא מעדיפה להיות לבד, בחברת ספרים, או לשחק שחמט – עולם שהסדר והמשמעת שולטים בו. כשג'ונתן הופמן מצטרף למועדון השחמט של אניקה הביישנית והמוזרה, הוא מפסיד לה מיד. אבל הנאמנות שלה לעצמה כובשת אותו, והוא מתאהב. הרומן שלהם פורח ושורד את כל המשברים, עד לטרגדיה בלתי צפויה שמאלצת אותם להיפרד ושולחת אותם כל אחד לדרכו. אחרי עשור הגורל שב ומפגיש ביניהם בשיקגו. היא חיה את החיים שתמיד חלמה עליהם, בתור ספרנית. הוא אשף בוול סטריט שמתאושש מגירושים ומשתוקק להתחלה חדשה. האהבה מתלקחת שוב מיד, אך כדי לזכות בהזדמנות שנייה עליהם להתעמת עם הפחדים שהפרידו ביניהם בעבר. טרייסי גרביס־גרייבס מתגוררת באיווה, ארצות הברית, עם בעלה, שני ילדיה וכלבתה ההיפר־אקטיבית קלואי. רומן הביכורים שלה, על האי, כיכב תשעה שבועות ברשימת רבי־המכר של הניו יורק טיימס ותורגם ל־31 שפות, בהן עברית.

אניקה וג'ונתן נפגשו בקולג' בחוג שחמט. אניקה היתה בחורה יפה על הרצף האוטיסטי והוא היה שחיין חתיך. אניקה היתה סגורה מאוד ולא היו לה חברים, גם אל השותפה שלה ג'ניס לקח לה זמן להפתח. אניקה אהבה את השקט שלה, היא למדה, התנדבה בעזרה לחיות בר והלכה למועדון השח. היא היתה מעולה בשח ונהגה לשחק רק עם מנהל המועדון עד ש… ג'ונתן הגיע והם התחברו בחיבור אמיץ וחזק.

ג'ונתן הצליח לראות כל מה שאחרים לא הצליחו. הוא התאהב ביופי הנדיר שלה, נהנה מהשקט שבמחיצתה, אהב את החוכמה שלה והכי חשוב – הוא הבין אותה ונתן לה את המרחב שלה.
האמת שגם אני התאהבתי בג'ונתן (מסתבר שלא רק אניקה). עזבו את זה שלפי התיאורים בספר הוא נראה חתיך… התאהבתי ביכולת ההכלה שלו, בקבלת האחר, ברגישות שלו, בפשטות שלו ובמי שהוא.
לאחר מספר שנים החיים מפרידים בניהם, ג'ונתן עוזב את הקולג' ואילו אניקה צריכה להשלים עוד סימסטר. המרחק עושה את שלו והם נפרדים, כל אחד ממשיך לדרכו…

אניקה פוגשת את ג'ונתן במקרה אחרי שנים רבות שלא נפגשו ומסתבר שהאדמה לא בלעה אותה. היא שרדה את הפגישה ואפילו הצליחה לדבר משפטים שלמים (היא היתה בטוחה שתגמגם). היא הציעה לו להפגש לארוחת בוקר והם אכן נפגשו וסגרו פערים. אניקה היתה עדיין רווקה ואילו ג'ונתן היה גרוש טרי.
הם נפרדו מבלי לקבוע פגישה נוספת ולבסוף אניקה החליטה ליזום.  לאחר שהם נפגשים אחרי כל כל הרבה שנים ונמצאים יחד, שניהם יודעים שיש פיל בחדר. בהתחלה אף אחד לא מזכיר אותו ואז זה עולה. שניהם מבינים שיש קצוות פתוחים בניהם וכדי להמשיך את הקשר המחודש צריך לדבר על מה שהיה.
הם מחדשים את הקשר ומשהו קורה, משהו גדול קורה שמעמיד את הקשר שלהם למבחן.

מה קרה להם? האם ישארו יחד?

ספר מקסים! ספר שנכנס לי הישר אל תוך הלב. ספר מרגש עם המון תובנות, עם המון משפטים חכמים שאימצתי לעצמי. נהנתי לקרוא בו ואהבתי את הסוף שהמחברת בחרה לסיים איתו את הספר. ממליצה לכם בחום לקרוא את הספר, להתאהב בדמויות (גם באניקה) ולהתרגש מהסוף. אל תפספסו!

במשך כל הקריאה עברה לי בראש המחשבה שכל כך חשוב שיש אנשים טובים באמצע הדרך. בלי ג'ניס שהכירה בקולג' ובלי ג'ונתן, החיים של אניקה היו אחרים. הרוב המכריע של האנשים לא יודעים לקבל את האחר כמו שהוא ולראות דווקא את המעלות שלו ואילו לאניקה היה את המזל לפגוש אותם והם עזרו לה לא מעט. יש אנשים טובים, הם לא רבים לצערי אבל גם אני נוכחתי לדעת שהם קיימים.

הספר ניתן לרכישה באתר עברית.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן