Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מי מריבה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 316
ראיסה "ריי" ג'ורדן, סוכנת בשירות האבטחה הדיפלומטי של ארצות הברית, מגיעה לישראל כדי להחליף סוכן שביקש לסיים את תפקידו - ואז נרצח בכיכר בלב תל אביב. ג'ורדן צריכה לגלות את זהות המתנקש, אבל גם לשמור על חייהם של השופט בן טיילור ובתו הקטנה. הם עלולים להיות היעד הבא להתנקשות, ונשקפת להם סכנה מצד תא נואש של מחבלים פלסטינים, שנערך לקראת ביקורה הקרוב של שרת החוץ האמריקאית. האם חיסול שרת החוץ האמריקאית הוא התכנית כולה, או רק ההתחלה? למצב כזה אין כללים מסודרים, וג'ורדן יודעת שדווקא ההיצמדות לכללים עלולה לגרום את מותם של השופט ובתו. כדי למנוע פיגוע, שעלול למוטט את מאמצי השלום במזרח התיכון, צריכה ג'ורדן לסמוך על חושיה ולגבש צוות של גורמים מישראל, מארצות הברית ומהרשות הפלסטינית, כדי לחשוף את המזימה האפלה. חייהם של מיליונים מונחים כאן על הכף.

ראיסה ג'ורדן היא עוזרת קצין הביטחון האזורי ומסופחת לשגרירות ארה"ב הממוקמת בתל אביב.
כשעוזר קצין הביטחון, סטיבן קליין,  אותו היא מחליפה, נמצא הרוג בפיגוע בכיכר דיזינגוף יחד עם גופת פלסטיני שנהרג ביריה בראשו, היא יוצאת למשימה כדי לגלות מי רצח אותו ולמה.
כשג'ורדן מגיעה לאזור האירוע בכיכר דיזינגוף לאסוף ראיות לגבי המקרה היא מגלה שהסוכן קליין שהיה אמור להיות כבר מזמן בחזרה בוושינגטון ולא בתל אביב,  שיקר שעליו לחזור במהרה לארה"ב בגלל מחלת אמו והוא נשאר בישראל לשבוע נוסף ולא טרח להודיע על כך לקצין הביטחון.
חקירה של העדים שהיו נוכחים באירוע מובילים אותה לבן טיילור, שופט פדרלי שהגיע לחופשה בארץ מארה"ב יחד עם בתו בת ה-11, לוסי.
בן ולוסי הגיעו לכיכר כדי לצפות במופע האורות של המזרקה ונקלעו בעל כורחם לפיגוע המזעזע.

השופט נראה כמי ששולט במצב, אבל היה ברור שהילדה מזועזעת. היא התכרבלה קרוב לאביה, והוא ליטף ברוך את ראשה. המחווה הזאת נגעה לג'ורדן עמוק בבטן והזכירה לה את אביה שלה. (עמ' 25)

ג'ורדן חושדת שמישהו עשוי לרצות במותו של בן טיילור ואיכשהו הוא קשור לפרשת הפיגוע בו נהרגו שני האנשים.
בן מודה שהמקרה האחרון ששפט בו היה קשור להקפאת נכסיו של משקיע פלסטיני שהיה חבר בוועד לשחרור פלסטין.
ג'ורדן מקשרת בין המקרים אבל עדיין משהו לא מסתדר לה בפאזל,  מה הקשר בין קליין לשופט טיילור ולמה שהצלפית שירתה בפלסטיני תנסה גם לפגוע בטיילור?
ג'ורדן מבקשת מבן לארוז את חפציו ולחזור הביתה לארה"ב מתוך חשש לחייו ולחיי לוסי אבל בן מתעקש להשאר בגלל טיפולים רפואיים שלוסי חייבת לסיים בארץ.

לאחר פריצה בדירתם של בן ולוסי (מיד לאחר האירוע בכיכר), מוצבת ג'ורדן כשומרת ראש של שניהם ועליה להגן על חייהם בכל מחיר ולהתחקות אחר האנשים שרוצים במותם.
חקירתה המעמיקה מובילה אותה לבני ברק שם יושבים קיצונים של נטורי קרתא והיא מנסה להבין איך הם קשורים לפיגוע ולפלסטינים מטייבה שנמצאו הרוגים ע"י צלפית מהשב"כ.
ג'ורדן לא נחה לרגע, מנהליה בטוחים שהפיגוע קשור להגעתה של שרת החוץ האמריקאית לישראל ויתכן שיהיה ניסיון להתנקש בחייה, אבל ג'ורדן מרגישה שיש כאן משהו הרבה יותר עמוק מיזה.
היא יכולה רק להקשיב לאינסטינקטים החזקים שלה ולהתעלם מההוראות שהיא מקבלת מגבוה גם אם המחיר יעלה לה בפיטוריה.
כאשר הגופות סביבה ממשיכות להערם ברור לה רק דבר אחד: שהיא לא יכולה לבטוח באף אחד.

הספר 'מי מריבה' הוא מותחן ריגול פוליטי מלא בתפניות לא צפויות, אקשיין בלי סוף, שתקראו בנשימה עצורה עד העמוד האחרון.
הסופרת כריס גוף כתבה שישה ספרי מתח וזה ספרה הראשון בסדרה של מותחנים בינלאומיים.
לפי הסיום של הספר, שהותיר כמה שאלות פתוחות, יש לי הרגשה שיהיה לו בקרוב המשך.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן