Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מישהו מסתכל עלייך
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 405
כשזואי ווקר רואה את התמונה שלה במדור המודעות האישיות בעיתון לונדוני, היא נחושה לגלות איך היא הגיעה לשם. אין שום הסבר: תמונה מגורענת, כתובת אתר אינטרנט ומספר טלפון. בני משפחתה משוכנעים שהאישה רק דומה לזואי, אבל למחרת מופיעה במודעה תמונה של אישה אחרת, וביום שלאחר מכן עוד מישהי.. האם זו טעות? אולי צירוף מקרים? או שמישהו עוקב אחרי כל תנועה של הנשים האלו? "מטריד להפליא. גרם לי להסתכל מעבר לכתף בכל פעם שנסעתי ברכבת". פיונה ברטון, מחברת "האלמנה" ו"הילדה" מישהו מסתכל עלייך הוא מותחן שנקרא בנשימה עצורה. קלייר מקינטוש שירתה במשטרה בתפקידים שונים במשך 12 שנה לפני שעברה לעיתונאות. ספר הביכורים שלה, "נתתי לך ללכת", הגיע למקום הראשון ברשימת רבי־המכר של "הניו יורק טיימס", זכה בשבחי הביקורת ובפרסים רבים ותורגם ליותר מ־ 30 שפות. קלייר מקינטוש מחברת רב־המכר "נתתי לך ללכת" מקום ראשון ברשימת רבי־המכר של "הסאנדיי טיימס"

מעולם לא עלה בדעתך שמישהו מסתכל עלייך.

לזואי ווקר יש כמעט הכל בחיים, שני ילדים בוגרים, זוגיות פורחת, בית שרשום על שמה, היא לא מבקשת הרבה, רק עבודה טובה יותר שתואמת את כישוריה.
זואי היא גרושה בת ארבעים שמתגוררת בלונדון עם בנה ג'סטין בן ה-23, בתה קייטי בת ה-19 ובן זוגה העיתונאי הבכיר, סיימון.
קייטי חולמת להיות שחקנית אבל זואי היתה מעדיפה שהיא תפנה לדרכים שיבטיחו את עתידה ולאו דווקא משחק אבל היא משתדלת לתמוך בבתה. ג'סטין הספיק להסתבך לפני מספר שנים במעשי גניבה ועכשיו הוא מכפר על כך כשהוא עובד שעות נוספות בבית הקפה ששייך למליסה, שכנתה וחברתה הטובה של זואי. וסיימון משתדל להשתלב בתוך המשפחה הזאת עם הגרוש שעדיין מאוהב בזואי וג'סטין שלא מוכן לקבל אותו כאביו החורג.
באחד הימים כאשר זואי נוסעת ברכבת התחתית לעבודתה כמנהלת חשבונות במשרד התיווך בו היא עובדת, היא מדפדפת בעיתון הלונדון גאזט ומגלה לחרדתה במדור המודעות של שירותי הסקס, תמונה של מישהיא שהיא כמעט בטוחה שזאת היא עצמה.
זואי המבולבלת לא יודעת האם זאת באמת היא בתמונה או שזה תעתוע, האם זאת מתיחה גרועה או שמישהו עוקב אחריה והיא מחליטה לשתף את בני משפחתה בסיפור הזה שמטריד את רוחה.

מספר ימים לאחר מכן, זואי נתקלת בתמונה נוספת במדור הליווי של אישה שהיא מזהה את תמונתה כמישהי שמפתחות הבית שלה נגנבו ממנה בזמן הנסיעה ברכבת והיא מחליטה להודיע על כך למשטרה.
זואי מגיעה לקלי סוויפט, שוטרת שמוצבת ביחידת הכייסים של הרכבת. לפני ארבע שנים קלי עזבה את יחידת פשעי המין של משטרת התחבורה הבריטית והפכה להיות אחת השוטרות היותר מכובדות ביחידת המשטרה הקהילתית השכונתית.
קלי סקרנית לגבי סיפורה של זואי ולאחר שתמונה נוספת מתפרסמת במדור של אישה בשם טניה בקט שמיד לאחר שתמונתה עלתה בעיתון, היא נרצחת, קלי וזואי מתחילות לחשוד שמשהו כאן לא תקין ואין צירוף מקרים בין העלאת התמונות למדור לבין הפשעים שקורים לנשים וקלי מתעקשת להיות חלק מהחקירה המסועפת הזאת.
המדור מוביל לאתר הכרויות אבל אף אחת מהמצטלמות לא נרשמה לאתר כזה וזואי מתחילה לחשוש לחייה, היא הופכת לפרנואידית ומרגישה שעוקבים אחריה ואין לה ספק שהיא הבאה בתור ברשימת הנשים שעומדות להרצח אבל מי זה שעומד מאחורי האתר המסתורי שמנהל מעקב אחרי נשים בתחנת הרכבת התחתית?

הפרקים נעים בין דמותה של זואי בגוף ראשון לדמותה של קלי בגוף שלישי.
במהלך העלילה כולם היו חשודים בעיני (עד שהוכח אחרת), לא בטחתי כמעט באף דמות בעלילה, היתה לי תחושה שכל אחד מסתיר משהו וכל אחד יכול להיות הסטוקר שרודף אחרי זואי ונרדף ע"י קלי.
הסוף היה מצמרר ומאד לא צפוי ובמסורת ספרי קלייר מקינטוש העלילה היתה מתעתעת ונכתבה בכמה קולות, כולל קולו של מי שעמד מאחורי מעשי הפשע (עד הדף האחרון לא הצלחתי לעלות על זהותו האמיתית).
אני מאד אוהבת את הכתיבה של קלייר מקינטוש, ספרה הקודם "נתתי לך ללכת" היה אחד מספרי המתח היותר מפתיעים ומוצלחים שקראתי בשנים האחרונות.
מה שבטוח זה – שרב הנסתר על הגלוי בספר הזה!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן