Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מישהו מסתכל עלייך
קטגוריה:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 408
כשזואי ווקר רואה את התמונה שלה במדור המודעות האישיות בעיתון לונדוני, היא נחושה לגלות איך היא הגיעה לשם. אין שום הסבר: תמונה מגורענת, כתובת אתר אינטרנט ומספר טלפון. בני משפחתה משוכנעים שהאישה רק דומה לזואי, אבל למחרת מופיעה במודעה תמונה של אישה אחרת, וביום שלאחר מכן עוד מישהי.. האם זו טעות? אולי צירוף מקרים? או שמישהו עוקב אחרי כל תנועה של הנשים האלו? מישהו מסתכל עלייך הוא מותחן שנקרא בנשימה עצורה. קלייר מקינטוש שירתה במשטרה בתפקידים שונים במשך 12 שנה לפני שעברה לעיתונאות. ספר הביכורים שלה, "נתתי לך ללכת", הגיע למקום הראשון ברשימת רבי־המכר של "הניו יורק טיימס", זכה בשבחי הביקורת ובפרסים רבים ותורגם ליותר מ־ 30 שפות. קלייר מקינטוש מחברת רב־המכר "נתתי לך ללכת" מקום ראשון ברשימת רבי־המכר של "הסאנדיי טיימס"
כבר כמה זמן שאני מרותקת לעלילה של הספר. זהו ספר מתח שתופס תאוצה לאט, אבל רק לאנשים שיש להם סבלנות, וכמו שנאמר "הסבלנות משתלמת" כי הסוף ירתק אתכם לכיסא.
זואי ווקר בת 40, חיה בזוגיות עם עיתונאי, סיימון, לה יש 2 ילדים מנשואים קודמים. קייטי בת ה19 וג'סטין בן 23. זואי מתנהלת ביחסי כבוד עם הגרוש שלה מאט, נהג המונית, שבבחירה "משותפת" כביכול התגרשו (מה לא עושים למען הילדים) העיקר שירגישו שיש להם קרקע יציבה תמיד ואצל כל אחד מהם. עד פה הכל ניראה כאידיליה משפחתית, ממש משפחתולוגיה.
יום אחד זואי מזהה תמונה שלה במדור לונדוני שמציע שרותי ליווי למבוגרים. בהתחלה היא לא בטוחה, היא משתפת את בן זוגה וילדיה שבטוחים שזאת טעות וממש במקרה היא מזכירה אותה. אבל האינסטינקטים הנשיים מדליקים אצלה נורה אדומה ולאן שלא תפנה תרגיש שמישהו מסתכל עליה.
חברתה הטובה (השכנה ממול) תומכת ומעודדת אותה לספר על התפתחות באירועים שקורים לה מאמינה לה בלב שלם שמשהו קורה וחייבים לבדוק ולדווח על כך. יחד עם זאת היא מרגיעה, מכילה ועוטפת אותה באהבה.
זואי עוקבת באדיקות אחר נשים נוספות שעולות לאתר ללא ידיעתן ואף אחר הודעות של רצח ותקיפה ועושה הצלבות. ידיעה אחת מושכת את תשומת ליבה במיוחד – אישה שנרצחת בסימטה חשוכה שפורסמה גם כן באתר. היתכן שזהו צירוף מקרים? או שגם זמנה יגיע? והאם הכל עניין של זמן, מקום ומזל?!
קלי, היא חוקרת תנועה שהושעתה מתפקידה בשל התפרצות בלתי צפוייה מצידה כלפי חשוד על חקירת אונס ביחידת החקירות בתפקידה הקודם בעת שהכניסה אותו לתאו במעצר. אבל, היא מקבלת שיחת טלפון עם אינפורמציה חמה על האתר והנשים שמופיעות בו ואף נפגעות בשל כך. החושים החדים שלה עובדים שעות נוספות והיא חייבת לשים את ידייה על החקירה ולעמוד בראשה להיות בלב העניינים. היא תעשה הכל לנפילתו של האתר שפוגע בזכות האישה, בנשים תמימות שלא מודעות לכך שהן בכלל בסכנה.
מה גורם לקלי לצאת מכליה ולתת את כל כולה לביטחונן של נשים אלו?! ישנו סיפור מאוד אישי שבו היא פיספסה הזדמנות לעזור לאחרת במצוקה, שאילו הייתה מתנהגת אחרת הדבר היה יכול להימנע ועל כן היא לקחה באופן אישי כל פגיעה באישה אחרת והפעם היא לא תפספס הזדמנות להציל אותן.
הפרקים נעים בין זואי לבין קלי ולאט לאט ועם הרבה סבלנות החלקים בפאזל מסתדרים ואם לרגע תהיו בטוחים שעליתם על פתרון התעלומה – תגלו שכל הקלפים נטרפים. השליש האחרון של הספר מותח תופס תאוצה ומורט עצבים והסוף…. תצתרכו לקרוא בכדי לגלות.
על ספרה הראשון של הסופרת מקינטוש "נתתי לך ללכת" שמעתי רבות ועכשיו אני יותר מתמיד סקרנית לגביו והוא כבר עלה למעלה ברשימת הקריאה שלי.
קריאה מהנה
שלכם סוזן ♥

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן