Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מים סמיכים מדם
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 232
אדם, איש ביטחון לשעבר, יוצא לבדו למסע ימי כדי למצוא בעצמו שוב את האיש שבו התאהבה אשתו בנעוריה. באופן מפתיע, ובניגוד מוחלט למשאת נפשו, הוא מתבקש לסייע במשימה אחת אחרונה – ללכוד אדם בשם תיאו, שנמלט מהחוק. כך הוא מתוודע למוירה, אחותו של תיאו, וקשר עמוק נוצר ביניהם. השלושה מבקשים להיטהר מרוחות הרפאים של עברם, וסיפורם הוא מסע חיפוש אחר חופש הבחירה במרחב הזהויות שנע בין מי שאנחנו לבין מי שאנחנו מנסים להיות. ניר זמיר הוא בכיר לשעבר בכוחות הביטחון, וספרו המותח מעלה שאלות מוסריות על נושאים אקטואליים, על נאמנות ועל זהות.

רוני ואדם היו הורים לילדים, זוג אוהב ויציב בסה"כ עד שיותר מידי מחלוקות עמדו בניהם, במיוחד לאור התנהגויות כאלו ואחרות של אדם.
היא ביקשה ממנו לקבל טיפול, אחרת לא יוכלו להמשיך. כתשובה לכך אדם החליט שהוא יוצא למסע של ריפוי וחיפוש עצמי, עלה על יאכטה ויצא לדרכו.

הוא חשב שהוא ימצא את השקט והשלווה, הוא חשב שהוא יצליח להתנתק מהכל ולברוח, אבל הוא רק חשב. המפעיל המיתולוגי קופץ לו משום מקום ומבקש ממנו להשתתף במשימה חשובה. הוא מתלבט, הוא חושב לסרב להצעה אבל לבסוף נעתר לה, הוא בפנים .

מוירה היא רופאה מוערכת שגרה על איזה אי. היא עדיין מנסה למצוא את השלווה והשקט במיוחד אחרי שאהוב ליבה טבע בים ומת. יום אחד אחיה האהוב תיאו מופיע על דלת ביתה, אחרי שבע שנים תמימות שלא ראתה את זיו פניו. היא מבינה ממנו שהוא במנוסה, שהוא חייב להזהר שיגלו את מקום הימצאו. ממה הוא בורח?
תיאו ברח לראשונה מהאי כשהיה מעורב ככול הנראה במותו של בעלה היקר, כעת הוא בורח מאחר והיה חבר בחוליה של ארגון מוסלמי שביצעה פיגוע בצוות סיור. יש סיבה טובה לצוות הישראלי לחפש אותו, הוא האחרון שנותר מאותה חוליה, עם כולם כבר סגרו חשבון.

אם תרצו לקרוא על החיבור בין שני הסיפורים, תשיגו לכם עותק של "מים סמיכים מדם" ותתמכרו גם אתם לסיפור הנפלא הזה.

התחלתי לקרוא את הספר ולא ממש הבנתי לאן הוא מתפתח, מיהן הדמויות מהו הקשר בניהן. היה לי מעט קשה להתחבר לספר ולהתמסר אליו, אבל כשזה קרה זה קרה.

הדמות של אדם משכה אותי לקרוא עליה עוד ועוד. היא היתה מחוספסת וחזקה מצד אחד ושבירה ועדינה מצד שני. בזכות הכתיבה המשובחת התחברתי אליו, לסיפור שלו ולדילמות שלו עם עצמו. אין ספק שעבר וספג לא מעט בחייו, זה חרט את גופו ונשמתו והשפיע עליו בהתנהגות היום יומית ובהחלטות שהוא לקח.

נהנתי גם מסיפורו של אדם שיצא למסע כשהיה מפורק לחלוטין, כשהיקר לו מכל, המשפחה שלו עמדה להתפרק. הוא התבודד ביאכטה שלו ובעיקר עסק בחיפוש עצמי, הוא חיפש את הדרך חזרה לעצמו, הוא רצה להרכיב את עצמו מחדש.
אהבתי את העובדה שההשלמה של מי שהוא דווקא באה מכיוון לא צפוי, היא באה מהקשר עם מוירה, אחותו של תיאו שהתחברה אליו בחיבור חזק ומעצים. אם לא היה נעתר למשימה האחרונה, יש מצב שחייו לא היו ממשיכים כפי שלבסוף המשיכו.

ספר ביכורים נפלא של סופר חדש, יותר מאשמח לקרוא נוספים שלו.

קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן