Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מים אפלים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 368
הגופה שקעה במהירות מתחת למים, שם תנוח בדממה מבלי נוע במשך שנים רבות. אך מעליה, על האדמה היבשה, הסיוט רק מתחיל. הבלשית אריקה פוסטר מקבלת מידע לפיו ראיה מכרעת בחקירת סמים גדולה, טמונה במעמקי מחצבה נטושה בדרום לונדון. היא מפקדת על חיפוש במחצבה, וכשהסמים מחולצים מתוך הבוץ הסמיך, נמצא שם גם שלד של ילדה קטנה. עד מהרה, מזוהים השרידים כעצמותיה של ג'סיקה קולינס בת השבע, הילדה הנעדרת שהגיעה לכותרות עשרים ושש שנים קודם לכן. אריקה מנסה לגלות ראיות חדשות ולחבר אותן לישנות. היא נאלצת לחפור לעומק כדי לחשוף פרטים על אודות משפחת קולינס המפורקת, ועל אמנדה בייקר - הבלשית שפיקדה על החקירה המקורית; האשה שכישלונה למצוא את ג'סיקה רודף אותה. לא חולף זמן רב עד שאריקה מבינה שמדובר באחד התיקים הסבוכים והתובעניים ביותר שחקרה מימיה. האם החשוד הוא אדם קרוב למשפחה? מישהו שמסתיר סודות? שאינו מעוניין בכך שהתיק יפוענח? אדם שיעשה כל דבר כדי למנוע מאריקה לגלות את האמת? מותחן שלישי עוצר נשימה, בסדרת הבלשית  אריקה פוסטר -  פרי עטו של רוברט ברינדזה, שכתב את רבי המכר הקודמים בסדרה: "הנערה בקרח" ו"מארב לילי", שניהם יצאו בעברית בהוצאת "רימונים".

בספר שלפנינו המתח מתחיל כבר מהעמוד הראשון. גופה מושלכת לאגם קטן בסמוך למחצבה ישנה. הם היו בטוחים ששם אף אחד לא יראה אותם, אבל טעו… עד ראיה שגר בבקתה נטושה ממש ליד ראה הכל, והם ראו אותו…

בלשית אריקה פורסטר הועברה מתפקידה. היא היתה חוקרת פרשיות רצח בלונדון והועברה למחוז אחר. כרגע פרשיית סמים על הפרק, היא והצוות שלה מחפשים אחרי מזוודת הירואין שלפי מודיעין שקיבלו נזרקה באגם קטן סמוך למחצבה. היא מגיעה עם צוות צוללנים ומאתרים את המזוודה. אבל לא רק אותה… הם מוצאים שלד של ילד קטן ככול הנראה עטוף היטב. מי יכול לעולל דבר כזה???

אריקה רוצה להוביל את צוות החקירה בפרשיה אך הממונים עליה מסרבים. היא מקבלת טלפון מהפתלוג שהגופה הקטנה מגיעה אליו והוא מספר לה מה הוא גילה. אריקה מחליטה לעשות מעשה, היא מושכת בחוטים ומצליחה לקבל עליה את הובלת החקירה. מסתבר שהגופה היא גופתה של ג'סיקה שנעלמה לפני שנים רבות כאילו בלעה אותה האדמה. החקירה נסגרה לפני שנים מחוסר ראיות והתקדמות. כעת, משמונתה אריקה היא נחושה מתמיד לגלות מי הרוצחו לשם כך היא מגייסת לצוות החדש שלה בלשים איתם עבדה בעבר. הם מתחילה בשיחות עם המשפחה ובמעבר על תיקי החקירה הישנים.

בשלב ראשון החקירה מעלה בעיקר שאלות ותהיות. נראה שיש הרבה סודות במשפחתה של ג'סיקה, כמו כן גם לאמנדה שניהלה בזמנו את החקירה. מה שמוסיף מתח לסיפור הוא גבר שעוקב גם אחרי אריקה וגם אחרי אמנדה. משהו רוצה להסתיר את האמת….

מה קרה לג'סיקה? האם תצליח אריקה למצוא את האשמים?

לא אכביר במילים נוספות על העלילה כדי לא לחטוא בספויילר. תעשו לעצמכם טובה ותקראו את הספר המצויין הזה. ככה בדיוק כותבים ספר מתח!

נהנתי לקרוא על אריקה, דמות נשית חזקה שלא מוותרת, שלא מרפה. אהבתי שהסופר עיבה את הדמות שלה בכך שפרט על איך שהתאלמנה, על המחשבות שלה על האימהות, על הרצון שלה להיות נאהבת ועל המחשבות שלה עם עצמה. אין ספק שזה העצים את חוויית הקריאה שלי מאחר וכל זה גרם לי להתחבר לדמות ולאהוב אותה.
נהנתי מהעובדה שהסופר ידע לשמור על מתח גבוה מהעמוד הראשון, עד לעמוד האחרון. אהבתי את הכתיבה המשובחת של רוברט ברינדזה ואת הפרקים הקצרים של הספר שנקראו בקצב מסחרר, קראתי את הספר בפחות מ 24 שעות.
בקיצור ולעניין: מומלץ, מומלץ, מומלץ!

***זהו הספר השלישי מהסדרה של אריקה פוסטר, קדמו לו "הנערה בקרח" ו"מארב לילי".

את הספר ניתן לקרוא גם דרך אתר עברית.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן