Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מים אפלים
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 365
הבלשית אריקה פוסטר מקבלת מידע לפיו ראיה מכרעת בחקירת סמים גדולה, טמונה במעמקי מחצבה נטושה בדרום לונדון. היא מפקדת על חיפוש במחצבה, וכשהסמים מחולצים מתוך הבוץ הסמיך, נמצא שם גם שלד של ילדה קטנה. עד מהרה, מזוהים השרידים כעצמותיה של ג'סיקה קולינס בת השבע, הילדה הנעדרת שהגיעה לכותרות עשרים ושש שנים קודם לכן. אריקה מנסה לגלות ראיות חדשות ולחבר אותן לישנות. היא נאלצת לחפור לעומק כדי לחשוף פרטים על אודות משפחת קולינס המפורקת, ועל אמנדה בייקר - הבלשית שפיקדה על החקירה המקורית; האשה שכישלונה למצוא את ג'סיקה רודף אותה. לא חולף זמן רב עד שאריקה מבינה שמדובר באחד התיקים הסבוכים והתובעניים ביותר שחקרה מימיה. האם החשוד הוא אדם קרוב למשפחה? מישהו שמסתיר סודות? שאינו מעוניין בכך שהתיק יפוענח? אדם שיעשה כל דבר כדי למנוע מאריקה לגלות את האמת? מותחן שלישי עוצר נשימה, בסדרת הבלשית  אריקה פוסטר -  פרי עטו של רוברט ברינדזה, שכתב את רבי המכר הקודמים בסדרה: "הנערה בקרח" ו"מארב לילי", שניהם יצאו בעברית בהוצאת "רימונים".

הסופר רוברט ברינדזה חוזר עם ספר שלישי בסדרת מפקחת הבילוש – אריקה פוסטר אחרי הספרים: "הנערה בקרח" ו"מארב לילי".

אריקה פוסטר עובדת מזה שלושה חודשים בתחנת ברומלי, פרוור קטן על גבול קנט, לאחר שעזבה את התחנה הקודמת בלואישם שבדרום לונדון כחוקרת בפרויקט למלחמה בפשע המאורגן.
היא מנסה למצוא את מקומה ולהשתלב בצוות החדש ויש תחושה באוויר שמזכירה חיים בעיירה קטנה.
תחנת המשטרה צריכה להתמודד עם סוחר סמים זוטר בשם ג'ייסון טיילר שהתקדם במהירות לכלל שליטה ברשת סחר בסמים שחלשה על דרום לונדון וגבולות קנט.
כאשר המשטרה מקבלת מידע מאשתו של ג'ייסון לגבי עשרה קילו הירואין שמוחבאים בתוך מיכל עמיד למים, אריקה והצוות שלה מגיעים למחצבה נטושה הניצבת במרכזו של פארק בפאתי דרום לונדון כדי לאתר את הסמים.
לאחר שהצוללנים מאתרים את ההירואין בתוך מזוודה ישנה, הם גם מוצאים דבר נוסף מטר משם, גופה קטנה עטופה ביריעה של פלסטיק.
הבדיקה הפתלוגית ובדיקת השיניים מצביעים על כך שהגופה תואמת לילדה בשם ג'סיקה קולינס שנעלמה בשנת 1990.

ג'סיקה בת השבע היתה צריכה להגיע באותה שנה למסיבת יום הולדת של חברה ברחוב הסמוך אבל מעולם לא הגיעה למסיבה וגם לא נמצאה.
אריקה נסערת מהמקרה ועל אף שהיא הגיעה לקנט כדי לשמש חלק מצוות יחידת פשע מאורגן היא רוצה להיות קצינה אחראית על חקירת המקרה של ג'סיקה, למורת רוחו של המפקד שלה שמסרב בתוקף.
אריקה היא לוחמת צדק והיא מתעקשת למצוא את הרוצח של ג'סיקה ולאחר דין ודברים היא אכן ממונה להיות החוקרת הבכירה בתיק הרצח הזה.
וכך אריקה מנסה כנגד כל הסיכויים לפתור תיק בן 26 שנה שאבד עליו הכלח כאשר התקשורת נושפת בעורפה, משפחתה של ג'סיקה דורשת תשובות והזמן שלה רק הולך ואוזל.
אריקה מרגישה שככל שהיא חוקרת יותר את התיק הזה, כך מסתבר שהסודות מסתתרים עמוק באדמה והיא נעזרת בבלשית לשעבר שטיפלה בתיק בחוסר הצלחה בתקווה לקבל תשובות על התעלומה המסובכת הזאת.

אבל מה באמת קרה לג'סיקה באותו לילה ואיך גופתה הגיעה למחצבה?

דמותה של אריקה פוסטר שבתה את לבי כבר בספרים הקודמים של רוברט ברינדזה אבל בספר הזה היא רק הלכה והשתבחה ביכולות שלה למצוא יש מאין ולחשוב מחוץ לקופסה.
רוברט ברינדזה עשה זאת שוב עם כתיבתו המצוינת, הסוחפת והמרתקת כשהוא לוקח את הדמות המרכזית שלו עוד צעד אחד קדימה.
סיפור העלילה היה מלא בתפניות והסוף היה מאד לא צפוי ולא ניחשתי לאין הדברים יובילו בפתרון התעלומה.
היה כאן שילוב של כתיבה משובחת של רוברט ברינדזה, תרגום נפלא של דפנה ברעם ודמות אחת נפלאה של אריקה פוסטר – מבחינתי זה היווה שילוש מנצח!
נותר לי רק להוריד את הכובע בפני רוברט ברינדזה ולהמליץ לכם לטוס ולקרוא את הספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן