Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מטורפת
קטגוריה:
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 411
לאליזבת יש כל מה שמישהי יכולה לרצות: כסף, בעל הורס, תינוק חמוד ולמבורגיני במגרש החניה. כאשר היא מזמינה את תאומתה הזהה, וההרבה פחות מוצלחת ומצליחה אלווינה, לשבעה ימים של חופשה חלומית בווילה המפוארת שלה בסיציליה, אלווינה, שרק לאחרונה פוטרה מהעבודה וסולקה מדירתה, מסכימה. היא אולי לא סובלת את אחותה התאומה, אבל זה לא אומר שהיא חייבת לוותר על טעימה מאורח החיים הנהנתני והראוותני שלה. עד מהרה מתברר שלאליזבת המושלמת יש אג'נדה נסתרת, וכאשר השתיים מחליפות זהויות ליום אחד בלבד זה נגמר לא טוב מבחינתה. ממש ממש לא טוב. זאת ההזדמנות של אלווינה לזכות בחיים שתמיד חלמה עליהם... אם היא תצליח לצאת מזה בשלום.

כולנו חיים פעמיים. הפעם השנייה מתחילה כשאנחנו מבינים שחיים רק פעם אחת.

אלווינה ואליזבת (בת') הן שתי תאומות זהות במראה החיצוני שלהן אך שונות בתכלית באופיין.
אלווינה תמיד היתה הכבשה השחורה מבין השתיים או כמו שהיא מכנה את עצמה "המטען העודף" ואילו בת' היתה הבת המועדפת.
בזמן שבת' ידועה כמלאך וחיה חיי עושר ונוחות, אלווינה היא בעצם השטן בהתגלמותו שחיה בעוני נורא, בדירה מעופשת בלונדון עם שני שותפים סטלנים.
לאחר שהאחיות לא נפגשו במשך שנתיים (בעיקר מכיוון שאלווינה העדיפה להתרחק מחייה המלוקקים של בת') מקבלת יום אחד אלווינה מייל מבת' המפציר בה שתגיע אליה לחופשה בוילה שלה בסיציליה.
אלווינה מעדיפה למות מאשר לבלות חופשה בחברת אחותה ובני משפחתה אך לאחר שהיא מפוטרת בחרפה מעבודתה ומסולקת מדירתה ע"י השותפים שלה, היא שוקלת את ההצעה בכובד ראש ומחליטה שזה רעיון לא רע בכלל.

הנוף של סיציליה נפרש לפנינו. קימוריו מתחרים רק באלה של סופיה לורן. הכרמים רודפים זה את זה מעבר לשמשה. אני רוצה ללכת לאיבוד בנוף המשגע הזה. (עמ' 75)

כאשר אלווינה מגיעה לסיציליה היא מתאפקת לא ליפול לרגליו של אמברוג'ו, בעלה המושלם של אחותה ועוד יותר מתאפקת לא לחסל את בת' המפונקת שמוקפת במשרתים ומעצבי שיער וחיה כמו מלכה.
על פניו, בת' חיה את החלום עם בעל חתיך ואוהב, ילד מתוק ווילה משגעת אבל אלווינה מרגישה בחושיה החדים שבת' מסתירה משהו אפל, משהו טורד את מנוחתה והיא לא מוכנה לספר מהו.
אלווינה חייבת לדעת למה בת' הפצירה בה להגיע לוילה ומה היא רוצה ממנה.
היא היתה רוצה לחיות את חייה של בת' אבל כמו שאומרים: היזהר ממשאלות לבך! כשהדברים הולכים ומסתבכים, אלווינה רק רוצה לחזור לחייה הפשוטים והאנונימיים.
ומה בסך הכל היא ביקשה? חופשה מפנקת ושיזוף על שפת הבריכה? ובמקום זאת, היא נקלעת לתוך פרשה סבוכה וקונספירציה שעלולה לסכן את חייה.

מה מסתירה בת' ולמה ביקשה מאלווינה להגיע לסיציליה ואיך כל הפייסקו הזה עומד להסתיים?

הפרקים מחולקים לשבעת החטאים בנצרות ומהווים שבוע מטורף בחייה של אלווינה. לאורך כל העלילה היא סוגרת חשבונות עם בת' לגבי משקעי העבר.
אלווינה היא אישה גסת רוח, פסיכופתית, בוטה וצינית אך גם שנונה, חצופה ומצחיקה.
התיאורים הדרמטיים והדמיון המפותח שלה עוררו בי פרצי צחוק רבים, כל כך נהנתי לקרוא את צפונות לבה על אף הבוטות שבה.
מעולם לא נקשרתי כל כך לדמות רעה כמו לאלווינה, אין ספק שהיא אחת הטובות בלשעשע את הקורא. שמחתי לגלות שהספר הזה הוא הראשון מתוך טרילוגיה ואני חייבת לקרוא את ההמשכים.
זהו ספר חופשה מושלם ומהנה – אם בא לכם לקרוא ספר כייפי שיגרום לכם לחייך הרבה, לכו על הספר הזה (לא לבעלי לב חלש) .

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. דנה

    לא קראת עדיין אבל לפי הסקירה נראה לי שאקרא בקרוב את הספר.

  2. חגית בן-חור

    תהני, ספר ממש מטורף.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן