Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחר
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 333
אֶמה גרה בניו יורק. בגיל שלושים ושתיים היא עדיין מחפשת את הגבר של חייה. מתיו גר בבוסטון, הוא איבד את אשתו בתאונת דרכים קשה ומגדל לבד את בתו בת הארבע. השניים מכירים באינטרנט, ועד מהרה הם קובעים להיפגש במסעדה במנהטן. באותו היום באותה השעה, כל אחד מהם יחצה בתורו את דלת המסעדה ויובל אל אותו השולחן, אבל... הם לא ייפגשו לעולם. משחק של שקרים? רוחות רפאים? תחבולה זדונית? קורבנות למציאוּת שגוברת עליהם, אמה ומתיו מתחילים להבין שלא מדובר בפגישה תמימה שהוחמצה... מותחן פסיכולוגי סוחף מרחיק לכת, שעם צאתו לאור כבש את המקום הראשון ברשימת רבי המכר בצרפת. במחר חוזר גיום מוסו אל הקסם שבזכותו התפרסם: אהבה, מסתורין וקמצוץ של בדיון. גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל 10 חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־33 שפות ונמכרו עד כה ב־18 מיליון עותקים. ספרו קולו של המלאך ראה אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

המעשים המטורפים שאנחנו הכי מתחרטים עליהם הם אלה שלא עשינו כשהיתה לנו הזדמנות.

מאתיו שאפירו הוא מרצה לפילוסופיה שעובד מזה חמש שנים באוניברסיטת הרווארד והוא כוכב עולה שמצליח להלהיב את תלמידיו בשיעוריו המרתקים ובכריזמה שלו.
לפני שנתיים חווה מאתיו אירוע טרגי שבו אשתו נהרגה בתאונת דרכים ומאז הוא לא חזר לעצמו ואת ההתלהבות שלו החליפו נוקשות, קדרות ועצב עמוק.
מאתיו ממשיך לגדל לבדו את אמילי, בתו בת הארבע וחצי, והחיים ללא אשתו מקשים עליו.
יום אחד מאתיו רוכש במכירת חצר מחשב מקבוק ישן שהיה שייך למישהי בשם אמה והרכישה הזאת תשנה את חייו לנצח.

אמה לבנסטיין מתגוררת בניו יורק והיא אוצרת יין במסעדה יוקרתית במנהטן השייכת לשף המהולל ג'ונתן למפרר (דמות מרכזית של הסופר מוסו גיום מספרו: "קולו של המלאך").
אמה היא רווקה שחייה סובבים סביב המסעדה בה היא עובדת והיא מנסה להיות עסוקה ולא לחשוב על הגבר הנשוי איתו היה לה רומן ארוך והוא הצליח לשבור את רוחה ונפשה.
ערב אחד היא מקבלת הודעה משונה מגבר זר בשם מאתיו שטוען שהגיע לידיו מחשב ישן שלה והוא מבקש רשות למחוק ממנו את התמונות שלה משם.
ההודעה הזאת מובילה להתכתבות מרתקת בין השניים והצעה להיפגש למחרת במסעדה בניו יורק.
מאתיו ואמה נרגשים מאד לקראת המפגש הרומנטי שלהם והם אכן מגיעים למסעדה בשעה היעודה אבל היקום לא נותן להם להפגש, האם בסופו של דבר יגיע המחר ששניהם מצפים לו כל כך? והאם ניתן לשנות את הגורל שנכתב לנו מראש?

העלילה נעה בין חייו של מאתיו לבין חייה של אמה ובין עבר להווה.
את הספר הזה קראתי לפני מספר שנים ומאד נהנתי ממנו ושמחתי לחזור ולקרוא בו שנית. פתאום שמתי לב בקריאה השניה, לעובדה שמוסו גיום אוהב להכניס דמויות מספריו הקודמים בספריו החדשים, אהבתי את הרעיון הזה מאד. גיום מוסו המופלא רקם כאן עלילה בדיונית, מתעתעת ומותחת עד לדף האחרון.
עלילת הספר התחילה כביכול כספר דרמה רומנטית אבל מהר מאד הפך הספר למותחן מטורף, בלתי יאמן ומרתק ביותר.
אהבתי את דמותה של אמה, את הסקרנות שלה, האומץ והרצון העז לעשות את הדבר הנכון אפילו אם הצדק יבוא על חשבון הרצונות האישיים שלה, אמה נקלעה לתוך מצב שכולו מבוכים ודרקונים וככל שהיא חקרה יותר את התעלומה שנפלה לתוך חייה, היא מצאה את עצמה עם יותר שאלות מאשר תשובות והיא נחשפת בטעות לקונספירציות מאד לא צפויות שמצליחות להשפיע על חייה האישיים.
הדמויות בספר הזה זזות כמו במשחק שחמט קדימה ואחורה ואין לדעת מה יהיה המהלך הבא שיחרוץ לנצח את גורלן של הדמויות הראשיות בעלילה.
"מחר" זהו אחד הספרים הראשונים שקראתי של מוסו ואחד האהובים עלי ביותר והוא גם הסיבה שהתאהבתי כל כך בכתיבתו המיוחדת והייחודית בהמשך – מומלץ בחום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן