Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחסומים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 268
"ארצי, אני רוצה לבקש ממך טובה. אומנם הסיכוי שבאמת אזדקק לה הוא נמוך, אפסי כמעט, אבל ליתר ביטחון רציתי לבקש ממך..." אבא השתהה לרגע, ואני הרגשתי את החשש מחלחל לתוכי… בקשה אחת קטנה מובילה לסוד משפחתי שהוא גם כמעט סוד מדינה במציאות הפוליטית היהודית-ערבית בישראל – כל זאת על רקע אהבה אסורה ונשמות שמחפשות את האמת הפנימית של הלב. האם כל מה שאתם חושבים שאתם יודעים הוא באמת נכון? מה אמת ומה שקר? מחסומים הוא רומן ריאליסטי אקטואלי מתוחכם ומהפנט שאי אפשר להניח מהיד. אלון ורבר, יליד קיבוץ חצרים, נשוי ואב לשלושה, משמש כיום כמנכ"ל Pixellot, אחת מחברות הספורט-טק המובילות בעולם. כיהן בעבר כמנכ"ל וסמנכ"ל חברות היי-טק בישראל ובארצות הברית וייעץ אסטרטגית לחברות מובילות, ובהן Cisco, ידיעות אחרונות, טבע ועוד. אלון בוגר לימודי הנדסה, בעל תואר שני במנהל עסקים ושירת כלוחם בסיירת מטכ"ל. זהו ספר הביכורים שלו. "הרבה לפני נטפליקס, הרבה לפני הסטרימינג של הטלוויזיה החכמה היה את הבינג' האמתי - ספר! במקרה הזה – ספר מתח שלא תוכלו להניח מהיד, על אהבות וסודות ותככים וחלומות ותעלומות של אנשים שהפרסונה הפוליטית שלהם כל כך שונה מהאנשים שהם באמת. מבחינתי זה שקוף - הספר הזה חייב עיבוד לסדרת טלוויזיה!" צביקה הדר "אני מחשיב את עצמי כאחד שדי מהר מבין לאיזה כיוון הסיפור מתפתח ומודה שכאן הופתעתי כמה וכמה פעמים במהלך הסיפור. ספר מצוין. מפתיע ומעורר מחשבה." אריק זאבי "בכתיבה חדה ועדינה, בתיאור רגיש ונוקב מעמיד אותנו הספר מול מי שאנו ומול מה שאנו ראויים להיות. יש בספר תרומה עמוקה לניתוץ מחסומים המעכבים את כולנו מלבנות חברה טובה יותר" הרב שי פירון

 

חייו של ארצי התנהלו על מי מנוחות יחסית עד שאביו קרא לו לשיחה.

מיכל אישתו בדיוק חזרה מלונדון, שם ביקשה לחשוב על מערכת היחסים שלהם מחדש והעבודה שלו בתור רואה חשבון היתה מונוטונית ויציבה.

אבא שלו היה פעיל פוליטי ימני וידוע שבדיוק ניסה לקדם חוק שאוסר על מכירת קרקעות לערבים. הוא היה חבר כנסת ידוע, מוערך שהתעסק בנושא נפיץ ורגיש.
לא היה לו קשר טוב עם ארצי, הוא היה קר, עסוק בעצמו ומנוכר. גם לאחר מות אישתו האהובה הקשר עם בנו לא השתפר.

יום אחד יורם מזמן את בנו ארצי לפגישה. ארצי ישר חשד שאביו לא בטוב, היה בטוח שקרה לו משהו, מה פתאום הוא מזמן אותו לשיחה?
יורם מבקש ממנו לעבור בדיקת התאמה רפואית ולא ממש סיפר לו את כל האמת. יורם ביקש כאבא, ארצי מבצע בלי לשאול יותר מידי שאלות כבן.

נור גרה בכפר ערבי בצפון הארץ, ביתה המוכשרת ריינה בת ה 25 גרה בדירה שכורה עם שותפה בתל אביב. נור ידועה בכפר כשוברת מוסכמות, כמורדת, האם ביתה הולכת בעקבותיה?
בריאותה של ריינה הבת קורסת יום אחד, היא חייבת לעבור השתלה, היא חייבת תורם. האם הוא ימצא כשהיא עוד בחיים?

עד כאן לגבי העלילה. אתם יכולים לנחש איך יקשרו שני הסיפורים לאחד ואתם לגמרי יכולים לקרוא את הסיפור המיוחד והאותנטי הזה.
הוא מדבר עלינו כחברה, הוא מספר על היחסים העדינים שבין ערבים ליהודים במדינה השבירה שלנו, סיפור אנושי ומקסים.

הסיפור מסופר בפרקים קצרים מקולם של כל גיבורי הסיפור. הפרקים הקצרים יחסית הפכו את הספר לקיצבי יותר והזוויות שמהן סופר הסיפור הוסיפו עיניין וחן.
העלילה זורמת, הכתיבה יפה ושוטפת, הסיפור מעניין. מודה שחוויתי נפילה בעלילה לקראת אמצע הספר, הסיפור לא תמיד הרגיש לי תפור עד הסוף אבל הסוף של הסיפור פיצה על כל אלה ובסופו של דבר אהבתי את הסיפור.
ממליצה לקריאה באהבה, ספר ביכורים ישראלי ומעניין.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן