Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחסומים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 264
"ארצי, אני רוצה לבקש ממך טובה. אומנם הסיכוי שבאמת אזדקק לה הוא נמוך, אפסי כמעט, אבל ליתר ביטחון רציתי לבקש ממך..." אבא השתהה לרגע, ואני הרגשתי את החשש מחלחל לתוכי… בקשה אחת קטנה מובילה לסוד משפחתי שהוא גם כמעט סוד מדינה במציאות הפוליטית היהודית-ערבית בישראל – כל זאת על רקע אהבה אסורה ונשמות שמחפשות את האמת הפנימית של הלב. האם כל מה שאתם חושבים שאתם יודעים הוא באמת נכון? מה אמת ומה שקר? מחסומים הוא רומן ריאליסטי אקטואלי מתוחכם ומהפנט שאי אפשר להניח מהיד. אלון ורבר, יליד קיבוץ חצרים, נשוי ואב לשלושה, משמש כיום כמנכ"ל Pixellot, אחת מחברות הספורט-טק המובילות בעולם. כיהן בעבר כמנכ"ל וסמנכ"ל חברות היי-טק בישראל ובארצות הברית וייעץ אסטרטגית לחברות מובילות, ובהן Cisco, ידיעות אחרונות, טבע ועוד. אלון בוגר לימודי הנדסה, בעל תואר שני במנהל עסקים ושירת כלוחם בסיירת מטכ"ל. זהו ספר הביכורים שלו. "הרבה לפני נטפליקס, הרבה לפני הסטרימינג של הטלוויזיה החכמה היה את הבינג' האמתי - ספר! במקרה הזה – ספר מתח שלא תוכלו להניח מהיד, על אהבות וסודות ותככים וחלומות ותעלומות של אנשים שהפרסונה הפוליטית שלהם כל כך שונה מהאנשים שהם באמת. מבחינתי זה שקוף - הספר הזה חייב עיבוד לסדרת טלוויזיה!" צביקה הדר "אני מחשיב את עצמי כאחד שדי מהר מבין לאיזה כיוון הסיפור מתפתח ומודה שכאן הופתעתי כמה וכמה פעמים במהלך הסיפור. ספר מצוין. מפתיע ומעורר מחשבה." אריק זאבי "בכתיבה חדה ועדינה, בתיאור רגיש ונוקב מעמיד אותנו הספר מול מי שאנו ומול מה שאנו ראויים להיות. יש בספר תרומה עמוקה לניתוץ מחסומים המעכבים את כולנו מלבנות חברה טובה יותר" הרב שי פירון

מחסומים

לעיתים הודעה או שיחת טלפון ככה באמצע היום יכולה לשבש חיים שלמים. שיחת טלפון כזו קיבל ארצי, רואה חשבון מצליח, מאביו יורם . יורם הוא חבר כנסת ,  אדם פוליטי ברמ"ח איבריו. הקשר שלו עם בנו לא היה סוגה בשושנים אך במחשבתו של ארצי החלו לרוץ תסריטים בנוגע למצב בריאותו של אביו.  היה לו קשר טוב יותר עם אמו שנפטרה מסרטן וחסרה לו מאד. בחייו היציבים של ארצי נוצרו סדקים גם במישור האישי. אשתו מיכל  ביקשה לבחון בשנית את הקשר ביניהם.

יורם משתף את בנו כי גילו אצלו גידול מדאיג ככל הנראה סרטני וכי יתכן ויזדקק להשתלת מח עצמות. ארצי לא חשב פעמיים ופנה לבית החולים .

ובצפון הארץ- נור מקבלת שיחת טלפון בהולה . בתה רנייה הממתינה כבר תשעה חודשים להשתלה התמוטטה  ומגיעה לבית החולים רמב"ם בחיפה הישר למחלקת טיפול נמרץ. סיפור עברה לוט בערפל אך סבתה סיפרה לה כי לאמה היה רומן עם אביה במשרד עורכי דין בחיפה ולאחר שנפרדו היא גילתה כי היא בהריון ממנו. השמועה התפשטה לה בכפר והובילה את הזוג להתחתן  בשל כבוד המשפחה. אביה נהרג בהיותה בת שתים עשרה. נתק היה בינה לבין משפחתו של האב. אולם זה לא נגמר בכך …..

שני סיפורים אשר אט אט נרקמים בחוטי קשר סבוכים . עלילה מורכבת מנשוא אשר חוצה עמים, אנשים, תרבויות ויחסים רגישים ושברירים בין יהודים וערבים במדינת ישראל.

דמויות רבות בסיפור וכל דמות מקבלת במה מכובדת וממוקדת אשר כחתיכת תצרף מחברת בין הדמויות השונות לעלילה מרגשת ומתפתחת. זהו רומן אקטואלי בעולם עכשווי. שני הסיפורים כל אחד לחוד וביחד יוצרים סיפור מרגש. טעימה ממנו: "מיהרתי לפתוח את הקובץ הראשון. אבא נראה חבוק עם אישה נאה ומטופחת. מחויך כולו….האישה נראתה לי מעט מוכרת, והשתהיתי על התמנה רגע נוסף, אבל לא הצלחתי לשים את האצבע מאיפה היא מוכרת לי. הזדרזתי לפתוח את התמונה השנייה…..הסתכלתי כלא מאמין. "לא יתכן שזאת היא", מלמלתי לעצמי בקול."

הסתקרנתם? גשו לקרוא..

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן