Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחול הסוסים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 464
"סיפור אהבה מעורר השראה" Daily mail כשסבא של שרה מעניק לה סוס יפהפה בשם בּוּ – בתקווה שיום יבוא והיא תלך בעקבותיו ותצטרף ל"לֶה קַאדְר נוּאָר", בית הספר הצרפתי לרכיבה עילית, הרחק מהשכונה המתפוררת שבה הם מתגוררים – היא מאמנת אותו בפארקים ובסמטאות העיר. אבל אז סבה של שרה נופל למשכב, ושרה נאלצת לתמרן בין טיפול בסוס לבין לימודים בבית הספר וביקורים בבית החולים. נטשה, עורכת דין צעירה, מנסה להשיג איזון בחייה לאחר כישלון נישואיה: שיקול הדעת המקצועי שלה מוטל בספק, החבר החדש שלה מתברר כאכזבה והיא נאלצת לחלוק את ביתה עם בעלה לשעבר. למרות זאת, כששרה בת הארבע-עשרה מתגלגלת לעולמה, נטשה מחליטה לקחת את הנערה תחת חסותה. אבל שרה נושאת איתה סוד. סוד שישנה את חייהם של כל המעורבים בדבר לנצח. ג'וג'ו מויס, מחברת רבי-המכר "ללכת בדרכך", "הנערה שהשארת מאחור", "מתנת כוכבים" ועוד, ואחת הסופרות האהובות בעולם, ברומן רחב יריעה ומרגש על חברות ועוצמה, ועל האופן שבו גם השינויים הקטנים ביותר יכולים לחולל ניסים.

נטשה מקאולי היתה עורכת דין שיצגה בעיקר ילדים, הקריירה שלה היתה בנסיקה, היא עבדה קשה והפכה לעורכת דין מצליחה. הלוואי והנישואים שלה היו מוצלחים כמו הקריירה שלה, שכן התחתנה עם בחור עצלן שלא שידר על אותו הגל שהיא שידרה בו, לא היו להם דבר במשותף, כל אחד היה בעינייניו והקרע בניהם הלך וגדל. הם לא הצליחו להביא ילדים לעולם ונפרדו.

היא מצאה נחמה ועיניין אצל קונור, חבר קרוב לעבודה שבדיוק התגרש, היא מצאה את כל מה שהיה חסר לה אצל בעלה מאק.
מאק עזב את הבית היפה שבנו יחד והיחסים בניהם עלו על שרטון.

שרה היתה נערה שגרה רק עם סבא שלה אי שם בלונדון. הסוסים ופאפא היו כל עולמה. הוא היה בן המשפחה היחיד שלה והיא אהבה לרכב ולטפל בסוסים. היא ידעה שסבה הוא רוכב מקצועי שהיה חלק מקבוצה מצומצמת של רוכבים שלמדו באקדמיה ייחודית של רוכבים מחוננים בצרפת והיא קיבלה ממנו את האהבה לסוסים. כל זמן פנוי שהיה לה היא היתה באורווה או שרכבה על בו, היא הלכה בעקבות סבה. כסף לא היה בנמצא והיא השתדלה לעשות הכל כדי לשמור על בו באורווה המאולתרת שמצאו.
יום אחד סבה קיבל שבץ והחיים לא חזרו לקדמותם, היא נשארה לבד.
הן נפגשות לגמרי במקרה, גורל שכזה ומשנות את החיים האחת של השניה.

העלילה נבנתה לאט לאט, עקב בצד אגודל והתגנבה לי אל תוך הלב.
אהבתי את הדמויות, במיוחד את נטאשה ואת שרה אבל גם את מאק שהתחיל אצלי ברגל שמאל אבל השתפר עם התקדמות העלילה.
זה נכון שהעלילה היתה איטית ואני פחות מתחברת לספרים כאלו אבל פה המקרה היה שונה. נהנתי מהכתיבה המשובחת של מויס וקראתי אותו בשלוקים קטנים, היה משהו נעים בספר ובעיקר אופטימי ומרגש. אם היו מקצרים אותו מעט זה יכול היה להיות מצויין.
ריגש אותי לקרוא על אנשים שיוצאים מאיזור הנוחות שלהם ומתאמצים בשביל האחר. אנשים ששמים את עצמם והקשיים שלהם בצד ומקריבים כדי לעזור. זה לא מובן מאליו בטח לא בתקופה המטורפת שבה אנחנו חיים כשכל אחד עסוק בתוך עצמו.
נהנתי לקרוא על התשוקה של שרה לרכיבה ועל הדאגה שלה לבו. היא עשתה הכל, אבל הכל כדי לשמור על הסוס שלה, להמשיך לרכוב ולהמשיך את השושלת המפוארת של פאפא.

זהו ספר על הקרבה, חברות, נתינה לאחר, התמדה וגם אהבה. מניחה שבזכות אלו הספר נכנס לי ללב.

מומלץ לאוהבי מויס וגם לאלו שלא.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן