Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחול הסוסים
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 462
כשסבא של שרה מעניק לה סוס יפהפה בשם בּוּ – בתקווה שיום יבוא והיא תלך בעקבותיו ותצטרף ל"לֶה קַאדְר נוּאָר", בית הספר הצרפתי לרכיבה עילית, הרחק מהשכונה המתפוררת שבה הם מתגוררים – היא מאמנת אותו בפארקים ובסמטאות העיר. אבל אז סבה של שרה נופל למשכב, ושרה נאלצת לתמרן בין טיפול בסוס לבין לימודים בבית הספר וביקורים בבית החולים. נטשה, עורכת דין צעירה, מנסה להשיג איזון בחייה לאחר כישלון נישואיה: שיקול הדעת המקצועי שלה מוטל בספק, החבר החדש שלה מתברר כאכזבה והיא נאלצת לחלוק את ביתה עם בעלה לשעבר. למרות זאת, כששרה בת הארבע-עשרה מתגלגלת לעולמה, נטשה מחליטה לקחת את הנערה תחת חסותה. אבל שרה נושאת איתה סוד. סוד שישנה את חייהם של כל המעורבים בדבר לנצח. ג'וג'ו מויס, מחברת רבי-המכר "ללכת בדרכך", "הנערה שהשארת מאחור", "מתנת כוכבים" ועוד, ואחת הסופרות האהובות בעולם, ברומן רחב יריעה ומרגש על חברות ועוצמה, ועל האופן שבו גם השינויים הקטנים ביותר יכולים לחולל ניסים.

מחול הסוסים

אנרי לה שאפל, רוכב צרפתי מוכשר בבית הספר לרכיבת סוסים "לה קאדר נואר" עמד לצאת לגמלאות. הוא גידל את נכדתו שרה לצד רעייתו נאנא . את אהבתה לסוסים ינקה מרגע הולדתה. הוא מעניק לה לה סוס מיוחד בשם בו וייחל כי יום אחד תגיע גם היא לאותו בית ספר צרפתי לרכיבה עילית. . בחווה של קאובוי ג'וי היא מגדלת את הסוס, מתאמנת על רכיבה תחרותית.

יום אחד מקבל סבה שבץ . שרה מוצאת עצמה לבדה בעולם. סבתה נפטרה לפני שנים, מתקשה לטפל גם בסוס וגם בעצמה. באחת החנויות כשניסתה לגנוב אוכל, פוגשת באקראי בנטשה. עורכת דין מצליחה  אשר נמצאת בתהליכי פרידה מבעלה מאק. היא משלמת על האוכל שנגנב ומסיעה את שרה לביתה אך לרוע המזל נמצא הבית פרוץ. כדי לא לקרוא לרשויות, פותחת את ביתה לשרה ללילה אחד. מאק ונטשה מחליטים לעזור לשרה לאחר שעברה מספר בתי אומנה וברחה מהם כדי לטפל בסוסה.

כין שלא עברו תהליכי גירושין מוסדר, נמצא כי כדי לקבל לחיקם את שרה ולסייע לה , היה עליהם לדמות שהם זוג נשוי תחת קורת גג אחת. כאשר לכל אחד מהם בן/ בת זוג אחרים. לא היה פשוט להתמודד עם נערה מתבגרת שהיתה מאד מופנמת. בתחילה עוד נתנו בה אמון. מאר היה מסיעה אותה לבית הספר אך כבר בשער , לאחר שהניח אותה ונסע היתה בורחת לחווה בכדי לטפל בבו ולהמשיך להתאמן . סבה היה במצב קשה בבית החולים. לא נראה לעין כי מצבו משתפר. הזוג מבין כי תקופת הזמן הקצרה שנטלו חסות על שרה מתארכת. כסף נעלם וטלפונים מבית הספר העירו אותם משגרת יומם העמוס כי משהו קורה מחת לאפם. מאק עוקב אחר שרה ומגלה אותה רוכבת בפארק ומבצעת תרגילים מרהיבי עין ומיוחדים. השניים מחליטים לסייע לשרה בטיפול בבו. לאחר ניסיון כושל לגדלו בחווה אחרת וניסיון אכזרי של בעל החווה לגזול את תומתה של שרה כשלא שילמה לו כסף שכירות , מחליטה שרה לנקוט בצעד דרמטי.

הילדה בת ה- 14 מחליטה לרוכב עם סוסה מבריטניה לצרפת ולהגיע לבית הספר "לה קאדר נואר". היא גונבת את כרטיס האשראי של נטשה , מזהה את קוד הכרטיס. ומסעה מתחיל. באמצע דיון חשוב מאד בבית המשפט , מקבלת נטשה מסר כי שרה נעלמה. . היא עוזבת את תיק הדיון באמצעו ויחד עם מאק מנסים להתחקות אחר שרה באמצעות פעילות כרטיס האשראי.  מסע רווי מתחים , רגשות אתגרים זוגיים הן מצד שרה והן מצדם. במהלכו נודע להם כי סבה של שרה מת. כיצד הטרגדיה משפיעה על שרה? האם הרוויחה במסעה?

בדומה לספרים של מויס, ספר סוחף, אינו מותיר את הקורא ברצון לנתקו מידו.  מומלץ!

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן