Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחול הסוסים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 464
"סיפור אהבה מעורר השראה" Daily mail כשסבא של שרה מעניק לה סוס יפהפה בשם בּוּ – בתקווה שיום יבוא והיא תלך בעקבותיו ותצטרף ל"לֶה קַאדְר נוּאָר", בית הספר הצרפתי לרכיבה עילית, הרחק מהשכונה המתפוררת שבה הם מתגוררים – היא מאמנת אותו בפארקים ובסמטאות העיר. אבל אז סבה של שרה נופל למשכב, ושרה נאלצת לתמרן בין טיפול בסוס לבין לימודים בבית הספר וביקורים בבית החולים. נטשה, עורכת דין צעירה, מנסה להשיג איזון בחייה לאחר כישלון נישואיה: שיקול הדעת המקצועי שלה מוטל בספק, החבר החדש שלה מתברר כאכזבה והיא נאלצת לחלוק את ביתה עם בעלה לשעבר. למרות זאת, כששרה בת הארבע-עשרה מתגלגלת לעולמה, נטשה מחליטה לקחת את הנערה תחת חסותה. אבל שרה נושאת איתה סוד. סוד שישנה את חייהם של כל המעורבים בדבר לנצח. ג'וג'ו מויס, מחברת רבי-המכר "ללכת בדרכך", "הנערה שהשארת מאחור", "מתנת כוכבים" ועוד, ואחת הסופרות האהובות בעולם, ברומן רחב יריעה ומרגש על חברות ועוצמה, ועל האופן שבו גם השינויים הקטנים ביותר יכולים לחולל ניסים.

שרה בת ה-14 גרה עם סבה (אותו היא מכנה פאפא) בשכונה קשת יום בלונדון. סבה, אנרי לה-שאפל, היה פרש מצטיין בעברו ונאלץ לעזוב את התחום כשהתאהב בסבתה האנגלייה של שרה. כעת הוא תולה בנכדתו תקוות להיות רוכבת מצטיינת ולכן הוא מאמן אותה בנחישות. לשרה יש את פאפא ואת בו הסוס הסוס שלה. אלה הם 2 הדמויות החשובות והיציבות בחייה והיא תעשה הכל למענם. היא אוהבת לרכב ואוהבת את הסוס שלה – זה עולמה וכל מה שהיא רוצה לעשות. יום אחד סבה לוקה בשבץ קשה והיא נותרת לבדה. עליה לפרנס את עצמה ובעיקר לטפל לבד בבו ולדאוג לו לכל צרכיו שעולים המון כסף.

נטשה מקאולי היא עורכת דין מצליחה לענייני ילדים. היא פרודה ממאק, בחור ללא שאיפות מקצועיות, חופשי כמו הרוח. הנישואים שלהם היו כיפיים בהתחלה אך מלאי תהפוכות. היעדר שאיפות זהות וחוסר יכולתה של נטשה להביא ילדים לעולם גרמו להם להיפרד והיא כרגע יוצאת עם קונור, עורך דין שעובד איתה במשרד. יום אחד מאק חוזר לחייה בדרישה להתגרש באופן רשמי, למכור את ביתם המשותף ולהתחלק חצי חצי בכסף.

בערב גורלי אחד הן נפגשות במקרה והחיים של שתיהן ישתנו.

דעתי על הספר:

זה לא סוד שאני אוהבת את ג'וג'ו מויס וכל ספר שלה אני אקרא בשקיקה. כמו כן, בספריה האחרונים תפסה מויס סגנון שונה – יותר דרמה משפחתית ואנושית ופחות רומנטיקה. אני אישית אוהבת את זה כי זה מאפשר לה לשכלל את כתיבתה ולהרחיב על נושאים שלא הכרתי בעבר.

אז כן, מעולם לא קראתי על אהבה ומסירות כה גדולה בין נערה לסוס שלה. מויס כותבת על כך בהרחבה, במסירות וביסודיות. ניכר כי היא עשתה תחקיר על הנושא ושהיא כותבת מתוך עניין ותשוקה לדבר. הדמויות שלה עמוקות ומעניינות וגרמו לי להיסחף אחריהן. אני אוהבת שהיא מתייחסת אליהן בכבוד ומעניקה להן תכונות אנושיות, אפילו לבו הסוס.

אהבתי מאוד את דמותה של שרה – נערה בת 14 לא טיפוסית. היא אמיצה, עצמאית ותעשה הכל למען היקרים לה. למרות הפחדים היא לא מוותרת ועושה את מה שנכון בעינייה.

לנטשה לקח לי יותר זמן להתחבר. בהתחלה היא נראתה לי קצת אטומה רגשית ומונעת בעיקר מהרצון להצליח. לא הבנתי איך מישהי כמוה יכולה להיות עורכת דין לענייני ילדים. אבל כמו כל הדמויות של מויס, היא מתפתחת ונפתחת מבחינה רגשית. נראה כי היא לומדת משרה יותר מאשר ההיפך.

"מחול הסוסים" הוא ספר איטי עם מעט קטעים שהייתי מורידה בעריכה הסופית, אבל הוא מעניין וסוחף ומקורי. הוא עוסק בהקרבה למען האחר, נתינה ואהבה וככזה אהבתי אותו מאוד. נהניתי ממנו כמו שנהניתי ממרבית ספריה של מויס שכה שונים ממנו.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן