Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Quote Me
קטגוריה:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 356
אריקה ובנותיה, אנני וקריסטן, גרות בניו יורק, בדירה המשקיפה על סנטרל פארק. המשפחה חיה חיי רווחה ונחת, הבנות כבר לומדות באוניברסיטה, ואריקה סבורה שהגיע הזמן שתחשוב קצת על עצמה. במשפחה שלה יש מסורת של "משפטי מפתח" שעוברים מדור לדור, מאישה לאישה ונשמרים ב"מחברת הלב". "השלימי עם העבר שלך – עתידך תלוי בזה" - היא מצטטת לעצמה את אחד מהם. תאונה נוראית טורפת את כל הקלפים ומפזרת את המשפחה לכל רוח, ונדמה שהעננה הכבדה שרובצת עליה תישאר שם לתמיד. הודעות אי-מייל מוזרות בהן שזורים משפטים מ"מחברת הלב" שולחות אריקה אל האי שבו נולדה. היא נוסעת במטרה לפתור את תעלומת ההודעות, אך מוצאת פתרון לתעלומה לגמרי אחרת. ובדרך, נפתח לבה גם אל האהבה. בספר מרגש, מותח וסוחף, פורמת לורי נלסון ספילמן תסבוכת משפחתית רבת שנים, בעזרת משפטים חכמים של נשים חכמות שידעו דבר או שניים על עניינים שבלב.
בכל סיפורים שקראתי, של הסופרת לורי נלסון ספילמן היא פשוט כובשת את ליבי בסיפורים שלה תמיד יש קשר מאוד חזק בין אם לבת. בספר הזה לקחתי המון משפטים לחיים, אימרות שבאמת אשמח להעביר הלאה לביתי יחידתי. בכל ספר שהסופרת הוציאה היא פורטת על מיתרי ליבי משרה אופטימיות ושלווה. נכון שהסופרת לורי נשארת על אותו קו כתיבה שלה כמו בספרים הקודמים והמקסימים גם כן, אני פשוט אוהבת ומעריצה את הסופרת, זכינו לנהל עמה דיון סביב המיזם שלנו #מועדון_הקריאה_הוירטואלי בזכות זה זכיתי להכיר את הסופרת לורי, שהיא אישיות מיוחדת במינה בדיוק כמו שהיא מעבירה לנו בכתיבה המיוחדת שלה בספרים. בספר מחברת הלב הסופרת שוב, מניחה את ליבה על מגש של זהב פשוט להתאהב בפשטות בכנות באמיתות.
על העלילה
אריקה אם חד הורית בת 40 לשתי בנות מתבגרות אנני וקריסטין, במקצועה היא נדלניסטית שמוסר העבודה שלה משתלט על חייה הן גרות בניו יורק, כל חייה דואגת לרווחתם של בנותיה שלא יחסר להם כלום! כל ילדה היא אישיות בפני עצמה וככה אריקה מקבלת אותן מכילה, עוטפת ומגוננת.
תאונה קשה, לאחת מבנותיה מזעזעת את הקרקע היציבה שאריקה חשבה שהיא יציבה עד שהתמוטטה ועליה לבנות הכל מחדש ואז מתגלים סדקים במבנה, איך לסתום אותם ושוב להחזיר את חייהם למסלול שפוי, זה לא פשוט ונפתחים בפניהן דברים שהודחקו פצעים ומשקעים מהעבר, מה אריקה מסתירה ולמה היא מרגישה שמסלול חייה חוזר על עצמו?!
הבת אנני מרגישה מקופחת, מלאת אשמה עצמית ומלאת חששות, מרגישה שהיא נותרת "שקופה" ומסתירה דברים בליבה, מה הסודות שהבת נושאת עמה?! אנני מבינה שהאירועים האחרונים, משפיעים קשה על על אמה ומחליטה לקבל על עצמה עצמאות ולצאת לדרך חדשה.
כדי לקבל ביטחון ובחיפוש אחר תשובות, היא נוסעת לבת דודתה אחות של אמה, מרגישה שהתשובות והלב שלה נטויים שם, היא בהחלט מקבלת תשובות שמובילות אותה אותה ללכת אחרי, מימוש עצמי דברים שלא הצליחה להעז, להפעיל אומץ לב, ותמיד פחדה ללכת בעקבות הלב שלה.
אריקה מקבלת מסרים בתכתובות מיילים שמנסים לתת לה הכוונה לרגש, אבל זה מבלבל אותה יותר והיא מנסה לחפש תשובות האם כל התשובות לפניה, כמה רחוק היא תלך תלך אחרי הלב?!
לאורך כל הספר המוטיב המוביל היא מחברת הלב, יש בו משפטי העצמה, חוזקה וחוכמה שמנבטות את מסלול חייה של אריקה, מאז ילדותה היא שומרת עליהם ומוסיפה משפטים חזקים לבנותיה, שגם ברגעים של משבר ומרחק ירגישו שליבן פועם באותו הקצב, משפטים שאותי הרגיעו ריגשו, הצחיקו והעצימו.
לסיכום
ספר שובה לב, כיפי, קליל למרות הנושא הכאוב שסובב סביבו, ספר מיוחד לחג ובכלל מתנה מושלמת לאם/בת

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. רינה לוי

    אני מחפשת את הספר באנגלית ולא מוצאת. יש סיבה לכך?

    1. סוזן צדוק

      The Star-Crossed Sasters of Tuscany

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן