Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מחברת האמת
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 360
לג'וליאן ג'סופ, צייר אקסצנטרי ובודד בעשור השמיני לחייו, נמאס מהשקרים שבני אדם מספרים על עצמם. מה היה קורה אילו היינו מתחילים לספר לאנשים את האמת על חיינו הלא זוהרים? על הבדידות, על השינויים שהיינו רוצים לעשות, על הכמיהות הנסתרות שלנו? ג'וליאן מחליט לעשות ניסוי ולתאר את האמת על חייו במחברת ירוקה פשוטה ולהשאיר אותה בבית הקפה המקומי. מוניקה, בעלת בית הקפה הצעירה שכמהה למשפחה ואהבה, מוצאת את המחברת ומחליטה להצטרף לניסוי. היא תורמת למחברת את סיפורה ומשאירה אותה בבר היין שמעבר לכביש. היא גם מחליטה למצוא את ג'וליאן ולנסות לעזור לו. עד מהרה מתחילים עוד ועוד אנשים לכתוב במחברת את סיפורם ולעזור לאלה שקדמו להם. הדמויות הפועלות במחברת האמת - בהן האזרד, נרקומן מקסים הגומר אומר להיפטר מהסמים, ואליס, אם טרייה המציגה חיים מושלמים באינסטגרם בעוד שחייה האמיתיים מתפרקים - רוקמות יחד סיפור שהוא בעת ובעונה אחת מוזר ומצחיק, שובר לב ואמיתי עד כאב. זהו סיפור על האומץ להציג את האני האמיתי מול העולם ולגלות שהאפשרות הזאת אינה מפחידה כפי שנדמה. למעשה, היא קרובה מאוד לאושר. מחברת האמת הוא מעין שיקוי פלא שנרקח למען הקוראים, יצירה היוצאת מן הלב ונכנסת אל הלב. "ספר חכם ומרומם נפש, מבדר ומעורר מחשבה." סופי קינסלה, מחברת רב־המכר 'החיים ה(לא כל כך) מושלמים שלי' "סיפור מקסים מלא אור והומור." פבלישרז ויקלי "סיפור מקסים וחמים על הגמול שמקבלים כאשר נוהגים בגילוי לב." פיפל מגזין

 

 

 

מוניקה היא צעירה בת 37 שהיתה עורכת דין במקצועה. היא מאסה בעיסוק האינטנסיבי הזה והחליטה לעשות מה שהיא אוהבת, היא פתחה בית קפה משלה. היא גרה לבדה, היא היתה די בודדה וחלמה על לבנות משפחה, חלמה על אהבה. יום אחד היא שמה לב שהבחור המבוגר שיש בבית הקפה שלה שכח את המחברת הירוקה שלו. היא חשבה לרגע לרוץ אחריו ואז מבינה שאין לה סיכוי לתפוס אותו. היא פותחת את המחברת שנראית פשוטה ומגלה שם עולם ומלואו.

כבר בהקדמה היא הסתקרנה ממה שכתב : "עד כמה אנחנו מכירים את האנשים שחיים לידינו? עד כמה הם מכירים אותנו? האם אנחנו יודעים אפילו איך קוראים לשכנים שלנו? האם היינו יודעים שהם בבעיה, או שלא יצאו מבתיהם במשך ימים?
כולם משקרים באשר לחייהם. מה היה קורה אילו סיפרנו את האמת?
אולי שום דבר. ואולי עצם אמירת הדברים ישנה את חיינו, או את חייו של מישהו שטרם פגשנו.
זה מה שאני רוצה לגלות."

המחברת היתה שייכת לג'וליאן ג'סופ, צייר דיוקנאות מוכשר, בודד ועצוב בשנות השמונים לחייו. הוא איבד את אישתו האהובה וחייו לא חזרו להיות כפי שהיו. מוניקה מחליטה למצוא אותו ולנסות לעזור לו ובמקביל גם היא כותבת במחברת האמת את אשר על ליבה, את כל החלומות והרצונות שלה, את כל מה ששמרה לעצמה.

היא משאירה את המחברת בבר המקומי וכך המחברת מגיעה להאזרד, נרקומן שחולם להפטר מהסמים וסוף סוף להגמל.

מי עוד יקבל את המחברת? מי עוד יספר את סיפורו? איך יתחברו הדמויות בסיפור אם בכלל?

כל זאת ועוד במחברת האמת.

עפתי על הרעיון של הספר, כמה נכונה העובדה שאנחנו אף פעם לא יודעים מה החברים שלנו, גם אם הם קרובים ממש מרגישים באמת. כולם משדרים עסקים כרגיל, שהכל טוב, שמה שיש להם הוא הטוב ביותר אך כל אחד לפני השינה כשהוא ורק הוא עם המחשבות שלו יודע את האמת.

תמיד הערכתי את מי שאומר את האמת, את מי שלא מפחד לחשוף את הפגמים שלו, את האמת שלו, את מי שהוא באמת. לצערי אין הרבה אנשים כאלו וזה בעיקר בולט בעידן הרשתות החברתיות שכל אחד משוויץ לרגע בתמונות שכולם יראו. ..

אהבתי את המסר של הספר ואת הרעיון שעומד מאחוריו. רק ביחד הדמויות הבינו שגילוי האמת והתמודדות איתה החיים שלהם יהיו טובים יותר והם יוכלו אולי לחיות את החיים שביקשו לעצמם.
פחות אהבתי את מה שקרה בסיפור ואת נחיבור בין הדמויות, הרגשתי שהספר מפוספס, לא הצלחתי להתחבר לספר עד הסוף.
אולי זו רק אני… מציעה שתבדקו בעצמכם.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן