Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מושלם
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 267
אהבתם המושלמת של קווין וגרהאם כורעת תחת הנישואים המתפוררים שלהם. הזיכרונות, הטעויות והסודות שאגרו לאורך השנים קורעים אותם לגזרים. והדבר האחד שעשוי להציל אותם הוא אולי בדיוק מה שדחף את יחסיהם לנקודת האל־חזור. "מושלם" הוא ספר עמוק ומטלטל רגשית על זוג פגוע שעתידו תלוי בהבטחות שניתנו בעבר. ספר הסובב כולו סביב השאלה, האם יכולה התחלה מושלמת המתפתחת לכדי אהבה, לשרוד חיים שלמים בין שני אנשים שאינם מושלמים?

אם תאירי רק את פגמייך, תעמעמי את כל מושלמייך.

סיפור האהבה של קווין וגראהם מתחיל בבגידה והגורל מפגיש אותם ביום הגרוע ביותר בחייהם.
קווין היתה אז מאורסת לאית'ן והיתה בטוחה שהוא הגבר של חייה אבל אז הסתבר שהוא בוגד בה עם חברתו לעבודה סשה שהיתה בת זוגו של גרהאם. לאחר שהאמת מתפוצצת להם בפרצוף, קווין וגראהם מתאחדים ומתקרבים כאות סולידריות ללב השבור שלהם.
המפגש המקרי של קווין וגרהאם באותו יום מוכיח לה שהוא הצליח להרשים אותה בשעה אחת יותר ממה שאית'ן הרשים אותה במשך ארבע שנים. משהו בגבר הזר הזה מושך אותה אליו וכמו שהיא אומרת בספר: היא אוהבת את הדרך שבה הוא מביט בעולם בעיניים רגועות, כשהחיים שלו במהפכה מוחלטת.
קווין חוששת שהנוכחות של גרהאם בחייה תזכיר לה בכל פעם מחדש את אית'ן וסשה ואחרי היום הנורא שהם עוברים, כל אחד פונה לדרכו אבל הם לא שוכחים זה את זו והגורל מחליט להתערב ולהפגיש אותם שוב בהמשך.

שבע שנים לאחר מכן, קווין וגרהאם הם זוג נשוי וכך הקשר הזה שהתחיל מתוך שבר גדול, הופך לאהבה גדולה אבל הזוגיות שלהם נמצאת במשבר קשה וקווין לא מצליחה להיפתח בפני גרהאם ולשתף אותו באמת במה שעובר עליה, הם מתנהגים כאילו שהם הולכים על ביצים ומנסים להתנהל בזהירות כדי ששום דבר לא ישבר ולא יחמיר את המצב ואין ספק שיש פיל בחדר שאף אחד מהם לא מוכן לדבר עליו.
קווין טובה בלהדחיק דברים וגרהאם שכבר לא יודע איך לנחם אותה מעדיף לקחת צעד אחורה וכך הזוגיות הזאת עומדת על חוט השיערה וזה רק עניין של זמן עד שהכל יקרע לגזרים. נקודת האור היחידה בחייה של קווין זה הקשר שלה עם אחותה אווה שמבוגרת ממנה בשנתיים והיא החברה הכי טובה שלה שיודעת הכל גם מעבר למילים. האם הזוגיות של קווין וגרהאם תצליח לשרוד את כל המכשולים והאהבה הגדולה שלהם תגבר על הכל?

עלילת הספר מסופרת מתוך קולה של קווין ונעה בין העבר שמתחיל ביום שהיא הכירה את גרהאם לבין ההווה בו הם חווים משבר בזוגיות.
המעברים החדים בין העבר להווה חושפים את השלמות שהיתה בהתחלה לעומת הסדקים שהתגלו לאחר מכן.
כל פרק חושף עוד פיסה מהזוגיות שלהם ובעוד שהעבר מצייר תמונה ורודה, ההווה מצטייר כתמונה עגמומית ואפורה. אהבתי את הזוג הזה בעבר כשהם היו צעירים, מאושרים, מאוהבים ומשעשעים יותר מאשר בהווה.
קווין וגרהאם הם כמו שתי פיסות של פאזל, כל אחד עם המסתוריות שלו, הצלקות וחוסר השלמות אבל כשמחברים את שתי החתיכות יחד הם יוצרים הרמוניה מושלמת וכל אחד מהם משלים את השני.
המשבר שהם חווים שולח כל אחד מהם לתוך הקונכיה שלו ובמקום שהם יצמחו יחד מתוך השבר האישי שלהם ויתאחדו, הם מעדיפים להסגר בתוך עצמם ולהתרחק.
אהבתי את הקשר המיוחד בין קווין לאחותה אווה, הצחיקו אותי השיחות שהיו להן על אמא שלהן שאותה הן כינו מאחורי גבה: "אמא שלך" ולא "אמא" והקיטורים שלהן על חוסר הטקט שלה, חוסר הרגישות וראוותנות היתר שלה וזה הזכיר לי את הקשר המיוחד שיש לי עם שתי אחיותי.
אני מאד אוהבת את סגנון הכתיבה המיוחד של קולין הובר, יש לה אינטליגנציה רגשית כל כך גבוהה שכל ספר שלה מרגש אותי מחדש.
הספר הזה הזדחל לי מתחת לעור מאד לאט, לא התאהבתי בו מהדף הראשון, זה לקח קצת זמן עד שהצלחתי להתחבר לדמויות אבל מרגע שהחיבור נעשה, כבר לא יכולתי לעצור את הקריאה וכמובן גם את הדמעות.
"מושלם" זהו ספר שמדבר על חוסר השלמות בחיי זוגיות ועל הצער, הכאב והמשברים שאם צולחים אותם יש סיכוי לחיים מושלמים יותר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן