Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מוכרי החלומות
קטגוריה:
סוגה:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 262
  גדי חסון, בוגר 8200, מקים חברת סטרטאפ מצליחה וחי את החלום. הוא עובר לניו יורק, נעשה לכוכב תקשורת ורואה איך המוצר שפיתח הופך לחלק מהיומיום של מיליוני משתמשים. במקביל, החרדה מקריסת מגדל הקלפים שבנה מובילה אותו לנהל מערכת יחסים הרסנית עם ישראלי לשעבר שהחלום האמריקאי פסח עליו, ועם בת זוגו האמריקאית. ההצלחה שמזניקה אותו אל פסגת העולם מאיימת לקרוע אותו מהאנשים והערכים שחשובים לו באמת והוא נאבק שלא לאבד את העוגנים שימנעו ממנו להידרדר לתהום שאין ממנה דרך חזרה. מוכרי החלומות הוא רומן סוחף ומותח שמאיר את פינותיו האפלות והפחות מוכרות של עמק הסיליקון הישראלי וחושף את המחירים המורכבים שמשלמים נערי הפוסטר של אומת הסטרטאפ. זהו ספרו הראשון של שאול אולמרט, שמכיר מקרוב חוויות ודמויות שהיו השראה לרומן.

מוכרי החלומות

ספר החושף את הקורא לעולם הסטארט אפ מרגע היווצרו . מגולל רעיון שהולך על חבל דק ולעיתים אף על פי התהום . עלילתו מתחילה בערב קר בניו יורק,  אותו מעביר גדי  חסון ,הייטקיסט ,  שכמו רבים וטובים לפניו ,  מנסה לבנות ולמקם הכי גבוה שאפשר את החברה שלו הקרויה "ווי – טיים".

הוא מתגורר בדירת סטודיו קטנה, נשען על חסכונותיו ההולכים ואוזלים, ללא חימום ראוי בחדשי החורף קרים. הוא משדר כלפי כולם עסקים כרגיל תוך שמרים ראשו מעל פני המים העמוקים בתמיכת סמים. בעברו, שירת ביחידת מודיעין מובחרת 8200, צבר ניסיון. בטיולו שלאחר השירות הצבאי, פגש בחורה הולנדית , נורה המבוגרת ממנו בשנתיים. השניים נהנו זה מזה . את הידיעה כי הוא עומד להיות אבא, קיבל בהפתעה גמורה. בחוזה בינו לבין נורה, נשמרה לו הזכות לראות ולבקר את בתו לידיה שנולדה. המרחק בין הולנד לישראל עשה את שלו וכך נולד הרעיון של קשר בין אנשים דרך שיחת וידאו. "ויי טיים". (לו ידעו עד כמה הקשר המקוון יהיה כל כך זמין היום)בעזרת התוכנה יכולה היה גדי לשוחח עם בתו , לשחק עמה לצבוע יחד  ולהתמיד בקשר. התמדה לא הייתה כאן ממש.

החברה כללה שותפים ערן אחד מהם היה מנהל  בישראל ואילו גדי שימש מנכ"ל החברה בניו יורק. גדי חי חיים לחוצים ביותר. ,חברו אסי שימש לו לא אחת כאוזן קשבת לצד אבקה לבנה. גדי החל להשתמש תדיר בסמים בכדי להתגבר על כל המכשולים שצצו. בנקודת זמן מסוימת מבינים החברים כי עליהם להעלות הילוך בכדי להזרים יותר מזומנים ולהגיע לפריסה רחבה יותר בעולם. הם שוכרים אנשי מקצוע, החברה גדלה ואיתה הלחץ. את לידיה בתו הא ממעט לראות. על אף שסיפור יצירת הווי טיים נשען על הקשר ביניהם, הרי הוא מתפורר לו בין ידיו. הוא מנסה לחדש את הקשר בינו ולגשר על פני פערים שפתיים. שוכר לה מורה לאנגלית. מצליח להביא אותה לישראל בחסות אחותו שנקשרת אליה בקשר מיוחד. באחד הימים מבין גדי כי הקרקע נשמטת תחת רגליו. מה גרם לכך? האם יצליח ליצור יציבות כלכלית ואישית? ומה יעלה בגורל הקשר המתהדק בינו לבין בתו?

זאת- בספר "לוכדי החלומות" . ספר קליל, זורם. נכנסתי לראשונה לנבכי העולם שפחות מוכר לי. היה מעניין

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן