Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מוח של רוצח
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 379
שלוש נשים בשיקגו מתגלות לאחר שנחנקו, נחנטו והוצבו לראווה, כאילו הן עדיין בחיים, ופסיכולוגית הזיהוי הפלילי זואי בנטלי מוזעקת לסייע בחקירה. מהר מאוד מגלים זואי והשותף החדש שלה, טייטום גריי, שהם הפכים מוחלטים: היא יסודית, נחושה וממוקדת, ואילו הוא זחוח וחסר כבוד לכללים. לא בדיוק התחלה ברגל ימין לצוות שאמור לצלול לתודעתו החולנית של רוצח סדרתי, שאם לא ייעצר – ימשיך במסע ההרג שלו. אבל כשתוכנן של שלוש מעטפות מוסתרות חושף קשר מצמרר לרציחות שהתבצעו בילדותה של זואי,  היא הופכת מציידת לניצודה, והעבר מאיים לרדוף אותה. מייק עומר הוא סופר ישראלי. ספרו מוח של רוצח היה לרב־מכר של הניו יורק טיימס, הוושינגטון פוסט ואמזון.  עומר כתב שלושה ספרים בעברית ועוד שבעה באנגלית, שלושה מהם בסדרת זואי בנטלי.

עד שהמוות יפריד בינינו.

זואי בנטלי היא פסיכולוגית פורנזית בת 33 שעבדה במשך עשר שנים בבוסטון בתור יועצת לאף-בי-איי.
כאשר היא מקבלת תפקיד נחשק להיות יועצת בקוואנטיקו ורג'יניה, זואי מעתיקה את מקום מגוריה ומתחילה הכל מחדש.
זואי היא פסיכולוגית קשוחה, היא נלהבת ולעיתים אף מתלהמת כשזה נוגע לעבודתה, היא נוטה לעצבנות, מכורה לקפה, חדה כמו תער, קרת רוח אבל גם מאד מדויקת באבחנות שלה וכמעט שלא טועה אף פעם, אין ספק שהיא יודעת את העבודה שלה והיא לא מבזבזת את זמנה על שטויות.
המנהלת הבכירה שלה מטילה עליה משימה מעניינת, לעזור בפרויקט שנקרא: 'יוזמת רציחות סדרתיות בכבישים' שקשור לדפוס של גופות נשים שנרצחו ונזרקו בצידי כבישים מהירים, הקורבנות היו בעיקר פרוצות או נרקומניות והחשודים הם נהגי משאיות לטווחים ארוכים.
זואי מקבלת רשימה של מאתיים ושבע עשרה חשודים שאותם היא צריכה לצמצם לעשרה תוך חודש ונכנסת במלוא המרץ למשימה אבל אז הכל נעצר והיא נשלחת למשימה חדשה: לעזור לסוכן אף-בי-איי בחקירה לאיתור רוצח סדרתי חמקמק שנמצא בשיקגו.

סוכן האף-בי-איי שזקוק לעזרתה נקרא טייטום גריי. טייטום הגיע מהמשרד בלוס אנג'לס והוקצה לעזור בחקירה, הוא סופח לתחנה בוירג'יניה באמתלה שהוא קיבל קידום אבל האמת היתה שהוא נבעט משם כדי שיישב במשרד ולא יגרום נזק איפה שלא צריך.
טייטום די סקפטי לגבי היכולות של זואי וגם היא סקפטית לגביו, כל אחד מהם מושך לצד אחר של המתרס וטייטום אמנם מעריץ את היכולת שלה להיות ממוקדת אבל בעיניו היא חסרת רגישות.
השניים צריכים עכשיו להתאחד כדי לאתר רוצח המכונה "הקברן החונק" שנוהג לחנוט את הגופות שהוא רוצח ולהשליך אותן במקומות שונים הקשורים למים.
לזואי היתה את היכולת הנדירה להכנס לתוך מוחו של הרוצח, לדמיין מה הוא מרגיש ורואה אבל היא גם יכלה לראות דברים מנקודת המבט של הקורבנות וטייטום היה סוכן מבריק אבל עצמאי בשטח שנוהג לעשות דברים מחוץ לפרוטוקול בניגוד להוראות הממונים עליו ויחד שניהם צריכים לוותר על האגו שלהם ולהגיע למצב של סיעור מוחות כדי שיוכלו לעבוד בצוות ולמצוא את הרוצח שלא מפסיק לחטוף עוד ועוד נשים חסרות ישע.
לזואי יש משקעי עבר משלה והתיק הזה מחזיר אותה למקומות לא טובים מהילדות שלה אבל האם היא תצליח לשים בצד את רוחות העבר ולאתר את הרוצח הסדרתי שממשיך לגבות קורבנות?

הפרקים נעים בין סיפורה של זואי בהווה ובעבר, סיפורו של טייטום וקטעי מחשבות של הרוצח המסתורי.
את הספר קראתי בזכות המלצה חמה של הסוקרת שלנו שרון בצלאל ואני מודה לה על כך כי זה בהחלט היה אחד מספרי המתח היותר חזקים שקראתי לאחרונה.
העלילה היתה מזעזעת ופסיכית לגמרי אבל כתובה היטב, מסקרנת וסוחפת ולא נותנת מנוח עד שמגיעים לדף האחרון.
דמותה של זואי היתה מעוררת השראה, מרתקת ואפילו מעוררת הערצה בזכות הדרך שעשתה מאז ילדותה.
הספר הוא חלק מסדרה אודות הפסיכולוגית זואי בנטלי (כל ספר בפני עצמו כשברקע נשארים קצוות פתוחים לגבי העבר של זואי) והדבר הראשון שעשיתי לאחר שסיימתי לקרוא אותו היה להזמין באמזון קינדל את הספר השני בסדרה באנגלית, הספר השלישי ייצא באנגלית ב 23 ביוני 2020 ואין ספק שאקרא גם אותו.
אוהבי ספרי המתח חייבים לקרוא את הספר הזה!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן