Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מוות שימושי מאוד
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 243
לטלפון הזה אהוד לא ציפה. שנים עברו מאז פרש מהמוסד, שנים שהוא בבית, נזכר שוב ושוב בפעולה האחרונה שהשתבשה ובאישה שאהב ולא הצליח להציל. "אנחנו צריכים אותך," אומר לו ראש המוסד. "רק אתה יכול." אהוד נעתר. פרויקט Z יוצא לדרך. היעד: חיסול מדען ראשי של תוכנית נשק להשמדה המונית. אך חודשים חולפים, והאיום נותר בעינו. ואז עולה רעיון שלא יעלה על הדעת, שמעורר ויכוחים מרים והתנגדויות עזות. "אף פעם לא עשינו דבר כזה," אומר ראש המוסד. אבל יש מי שמוכן לקחת את זה על עצמו. יובל מתנדב. אהוד מאשר. מה עובר בראשו של מי שיוצא למשימה שטרם בוצעה כמוה? איך הוא נפרד מאשתו, מהוריו, מבנו? ומה עובר על האיש ששולח אותו לחצות קו אדום שטרם נחצה? מוות שימושי מאוד הוא ספר ריגול נועז העוסק במחיר האישי הכבד המושת על לוחמי המוסד, בגבולות הכוח של הארגון ובשאלות מוסר שנמוגות ברגעי האמת. יפתח רייכר-עתיר מצייר בספר שורה של לוחמים בקרב סיזיפי, המרכיבים את חייהם מחדש רק כדי לפרק אותם שוב. בכתיבה מאופקת אך מהפכת קרביים הוא מביט אל תוך החושך ומאיר את הצד האפל ביותר של מלחמת הצללים.  יפתח רייכר-עתיר שימש כמפקד מערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין. רייכר-עתיר הוא מחברם של ארבעה ספרים נוספים, בהם רב המכר עטור השבחים המורה לאנגלית. הספר אושר על ידי הצנזורה וועדת השרים למתן היתר לפרסומים אחרי התדיינות ארוכה עמן ועם אחרים.

אהוד היה עובד מסור של המוסד לא מעט זמן, כעת הוא גימלאי תחת השגחה שכן היה לו ידע מודיעיני רב ולפני לא מעט שנים הוא פישל בתפקידו והודח מתפקידו באלגנטיות.

כיום הוא אלמן, יש לו שני בנים, ארבעה נכדים, הוא אוהב לעבוד בגינה, טיפה סובל מעודף משקל אבל די נורמלי לגילו.
למרות הפאשלה שהיתה בעבר, למרות שאחת מהסוכנות קיפחה את חייה באותה משימה שהשתבשה, הוא נקרא שוב לדגל גם אחרי כל כך הרבה שנים.
הוא היה מופתע, הוא הוחמא, הוא התרפק על העבר שנראה רחוק כל כך והסכים! הוא הולך להוביל את פרוייקט Z, הפעם הוא חייב להוכיח את עצמו, אין מקום לטעויות.

המטרה הפעם: חיסול מדען ראשי שמתכנן נשק להשמדה המונית. המומחים מתקשים למצוא דרך פעולה מתאימה וכשמוצאים כזאת, הרעיון נשמע מטורף.
בחור בשם יובל מתנדב ואהוד הפרוייקטור מאשר, המשימה יוצאת לדרך.
יובל לא סתם הסכים לבצע את המשימה ההירואית הזאת, היתה לו סיבה שבעיניו נראתה מוצדקת. למרות הכל היא משרתת את רצונותיו ותשים קץ למצב העגום שהוא נמצא בו.

רוצים לדעת מה היתה המשימה? מה היה תפקידו של יובל?

הכל בספר שלפניכם!

סיפור על אומץ לב, מסירות, הקרבה, נחישות ודילמות לא פשוטות.
אמנם מדובר בספר, אבל בטוחה שחלקים מהסיפור יכולים להיות גם חלקי אמת מדברים שקורים במציאות. כל כך הרבה אנשים הם אנשי צללים שמקדישים את חייהם למדינה ולנו האזרחים.
הספר מספר על ההכנות למבצע, על הדילמות המוסריות הרבות שעולות, על המחשבות של הלוחמים ועל הקושי של המשפחה להתמודד על השירות שלהם.

היה משהו בזרימה של הספר שהפריעה לי. הייתי רוצה לקרוא יותר על המחשבות והרגשות של יובל ואישתו ועל דיאלוגים בניהם, זה היה חסר לי בסיפור. מצד שני נהנתי לקרוא על הרעיון המרתק של הספר, הוא היה מסקרן ואפילו מותח לעיתים.

ממליצה במיוחד לאוהבי סיפורי סוכני המוסד ואנשי הצללים.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן