Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מה שנטע אוהבת
תגית:
סוגות: ,
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 348
קומדיה רומנטית מתוקה־מלוחה על אישה אחת שמחפשת אהבה, שני גברים שבטוחים שהם כבר מצאו אותה והרבה מתכונים שעושים מצב רוח טוב. לנטע כהן יש שני ילדים מקסימים בהורות משותפת, תוכנית רדיו לילית שבה היא מלחששת מתכונים ומראיינת בשלנים וחיים משועשעים ונעימים בסך הכול, עד שהיא נשלחת ללקט מתכונים ברחבי ישראל בטנדר ירוק וגדול. פגישה מקרית על אם הדרך מכניסה לחייה בסערה את רז המסתורי, בדיוק כשאודי, האקס שלה, מחליט לשוב ולהפציע בעולמה. כל אחד מהגברים האלה מגלם הבטחה שנדמה שאסור לוותר עליה וכל אחד מהם גם בלתי־מושג באותה המידה. בין החלטה להתלבטות, בין התאהבות להתפכחות, חייה של נטע מתהפכים לבלי הכר: כל מה שהיה נדמה לה שמתקדם יפה, תקוע; ומה שחשבה שכבר לעולם לא יקרה – נוחת עליה בהפתעה. ואם כל זה לא מספיק, הרי שהקריירה הטלוויזיונית שעליה חלמה מוטלת פתאום בספק גדול. אבל גם ברגעים הכי פגיעים בחייה נטע מבשלת או אופה משהו. עוגות לימון וחמאה רכות שאפשר לשקוע לתוכן, פסטה מסחררת מדרום איטליה או מרק נודלס אסיאתי, תפוחי אדמה שמטגנים פעמיים, פירורים של עוגת תותים וקצפת על המיטה – כל אלה נדמים כמו רעיון טוב כשלבה של נטע מאיים להישבר והכול מסביב קורס. זהו הרומן הראשון מפרי עטה של איילת הירשמן, מחברת ספרי בישול שהיו לרבי־מכר ובעלת טור קבוע במגזין "לאשה". בחיוך ובתשוקה אין־קץ מגוללת הירשמן את סיפורה שובה הלב של נטע, שאוהבת מאפים ואוהבת גברים, אוהבת להיות אמא ולומדת לעשות, לפעמים, את הדברים הלא־נכונים.

קומדיה רומנטית" הוא כבר סוגת כתיבה שמעוררת ערבוב של חושים. ומה טוב לבחוש ולערבב בין רומן זורם לבין מתכונים מיוחדים המעוררים את בלוטות הטעם ויוצרים חשק להיכנס מיד למטבח …

כאן נוצר המפגש של הקורא עם נטע כהן. לנטע שני ילדים, נמצאת בהורות משותפת. בעלת תוכנית רדיו לילית" נטע אוכלת" – דרכה "פוגשת " אנשים , מראיינת בין השאר בשלנים שונים ומרתקים. אך לא די לה בכך. היא כמהה לקידום בעבודה . רוצה תוכנית טלויזיה משלה על אוכל… עוברת אודישיין אחד ושני..אך האם רק בתוכנית משלה חפצה היא?

אם כן נטע שלנו רוצה אהבה. האהבה מפציעה בעולמה חוצה עבר ועתיד. היא נשלחת למסע של ליקוט מתכונים עם טנדר ירוק בכל רחבי הארץ. במסע זה היא פוגשת אנשים שונים ומגוונים . מראיינת אנשים עם חיך שונה וטעמים מיוחדים. וכרוח סערה פוגשת את רז. וכשנראה כי משהו מפציע …האקס שלה אודי,מופיע שוב בעולמה. . כל אחד מהם עולם ומלואו בפני עצמו. ושניהם לא ממש מושגים.

אם לא די לנטע חייה המבולבלים והלוא יציבים, הרי גם הופעת שני הגברים בחייה , מותירים אותה בין החלטות, עם התלבטויות. מצד אחד מתאהבת ומתמסרת ומאידך, פוקחת עיניים ומנסה להבין מה קורה בחייה.

דווקא בנקודות השבירות בחייה, מוצאת נטע את היציב והנכון . מתמסרת לאפייה ולבישול וכך שזורים להם בתוך הספר מתכונים  מעוררי חושים. מודה ומתוודה שאת תפוחי האדמה הצלויים כבר ניסיתי בעצמי..אי אפשר היה לעמוד בפיתוי. וכן הפיתוי, התשוקה לצלול למטבח של נטע גדולה.

מתכונים מתוקים כמו "קיגל גבינה וצימוקים מהיר" (מהיר זה טוב.),פאי קרם בננות, פונצ'יקי- סופגניות ממולאות בריבת שזיפים דרך העולם המלוח כמו: מטבאג- עוף עיראקי עם אורז אדום ועוד רבים וטובים. המתוק שזור במלוח. האפוי חובק את המטוגן.

עולם קולינרי רווי חושים המרגיעים את נפשה של נטע. אך האם תמצא באמת את אהבתה האמיתית? האם במיטתה ישארו רק פירורים מעוגת הגבינה או גם האהבה?

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן