Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מה שיודעת הרוח
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 376
איימי הרמון מגישה לנו סיפור אהבה שלא תשכחו, מסע בלתי אפשרי של אישה בחיפושה אחר האמת, מסע החוצה עידנים שעלול לשנות את פני ההיסטוריה... אן גלאגר גדלה מוקסמת מסיפוריו של סבה על אירלנד. שבורת לב ממותו, היא נוסעת לבית ילדותו כדי לפזר את אפרו. שם, רדופת זיכרונות מהאיש אותו העריצה ומוקפת בהיסטוריה שמעולם לא הכירה, היא נשאבת לתקופה אחרת. 1921, אירלנד היא מקום מסוכן להתעורר בו, אומה על סף מלחמה. אבל זה המקום בו אן מוצאת את עצמה, פגועה, מבולבלת, ותחת השגחתו וטיפולו של ד״ר תומאס סמית', שתחת חסותו ילד צעיר שנראה לאן מוכר באורח מעורר תהיה. אן הדומה עד מאוד לאימו האובדת של הילד מזוהה  כזו בטעות. היא מאמצת את זהותה, משוכנעת שהיעלמות האישה קשורה ישירות להיעלמותה שלה. בעוד המתח גובר, תומאס מצטרף למאבקה של אירלנד לעצמאות ואן בוחרת לעמוד לצידו. כלואה בין ההסטוריה לבין ליבה שלה, היא חייבת להחליט אם היא מוכנה לשחרר את החיים שהכירה, למען אהבה שמעולם לא חשבה שתמצא. אבל, האם זה בכלל נתון לבחירתה?

הרוח והמים יודעים את כל סודות האדמה. הם ראו ושמעו כל מה שנאמר ונעשה אי פעם.

אנני גלאגר היא סופרת מצליחה בת שלושים שגדלה בילדותה בברוקלין עם סבה איון לאחר שהוריה נהרגו בתאונה.
איון נולד וגדל באירלנד ע"י סבתו בריג'יד לאחר שהוריו דקלן ואן נהרגו ואת חייו אופפים סודות ומסתורין שמאד מסקרנים את אנני.
לאחר שאיון הולך לעולם שכולו טוב, אנני מבינה שהיא נותרה עם הרבה סימני שאלה אודות השורשים האיריים שלה והיא מחליטה לצאת למסע לאירלנד כדי להחזיר את האפר שלו הביתה.
במהלך השנים אנני טיילה בכל העולם אבל מעולם לא היתה באירלנד וגם איון לא רצה להגיע לשם, משהו מסתורי מנע ממנו לחזור למחוז ילדותו.
כשאנני מגיעה לכפר בו גדל איון, היא סקרנית לדעת פרטים אודות קרובי משפחתה ונעזרת באישה מקומית שנותנת לה מעט מידע ומכוונת את דרכה ברחבי הכפר.
אנני מגיעה לאגם אותו הזכיר איון מספר פעמים בעבר ומתכוונת לשפוך שם את האפר שלו אבל שם באמצע הלוך, משהו משתבש ואנני מוצאת את עצמה נשאבת בזמן והיא נכנסת לתוך שנת 1921.

אנני ניצלת על ידי תומס סמית', רופא שהיה מאד קרוב למשפחת גלאגר.
כשתומס רואה את אנני הוא טועה בזיהוי שלה ובטוח שהיא אן, אמו של איון, בגלל הדמיון הרב בין השתיים.
אן נעלמה לפני מספר שנים וכולם היו בטוחים שנהרגה יחד עם דקלן בעלה אבל גופתה מעולם לא נמצאה ותומס לא הרים ידיים וקיווה שיום אחד היא תשוב.
הגעתה של אנני בדמותה של אן לתוך הבית בו גדל סבה, מצליחה לערער את כולם ואנני מגלה שהיא נמצאת בלב הסערה בה אדמת אירלנד מדממת, אפופה דיכוי, מהפכה, עוני נורא ומלחמה אחת עקובה מדם.
מבלי להתכוון אנני חיה מחדש את חייה של אן וכאילו מקבלת הזדמנות שניה לחיות את חייה במלואם אבל מה יקרה לחיים האמיתיים שלה שנמצאים בעתיד של שנת 2001 ומה עם הקריירה שלה וחייה במנהטן? אנני מרגישה חצויה והיא מתקשה להשתחרר מכבלי העבר ולא מוכנה להרפות למרות המחיר הכבד שהיא עומדת לשלם.

העלילה נעה בין צירי זמן שונים ומתארת את החוויות שעוברים אנני ותומס בתקופה לא פשוטה.
זהו הספר השלישי של הסופרת איימי הרמון שאני קוראת ואוהבת, קדמו לו הספרים: "החוקים של מוזס" ו"מחול ואפר" הנפלא.
הפעם איימי סוחפת אותנו לתקופה שהיא פיסת הסטוריה לא פשוטה לעם האירי, ברקע נמצא כל הזמן מייקל קולינס שהיה מנהיג התנועה הרפובליקנית אשר הובילה להסכם עם אנגליה והתחיל את דרכו כמהפכן גדול.
הספר הוא אמנם סיפור אהבה אבל מאד נגע ללבי כל מה שהאירים עברו, אירלנד אמנם בנויה על סיפורי עם, פוקלור ופיות אבל שוכן בה גם הרבה אובדן, עצב ודם שנשפך לחינם ובמהלך הקריאה חשבתי הרבה על המשפט הידוע מהסרט לב אמיץ: "אתם יכולים לקחת את חיינו אבל לא לקחת את החופש שלנו".
אנני היא נשמה אבודה שמנסה למצוא את דרכה בעולם והספר הזה מוכיח שהגוף אולי ימות אבל הרוח נשארת חיה לנצח…"מה שיודעת הרוח" זהו ספר אהבה/פנטזיה נוגע ללב ולנשמה שיגרום לכם להתאהב באהבה מחדש.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן