Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מה רע לי כשטוב לו
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 175
מותק השיער שלך נראה מכווץ." כך אמר לי השבוע שלומי בעיצומו של אירוע אחרי שהסתפרתי מהמם. אמירה כנה ואמיצה ללא ספק. חכמה? לא מאוד אני יודעת שאני תמיד מעודדת כנות, אבל אישה בעיצומו של אירוע, שמרגישה שהיא נראית מיליון דולר ועפה על עצמה, לא מעוניינת בכנות. היא יותר מעוניינת שיסתכלו לה בעיניים ויאמרו שלא ראו דבר יפה כמוה, גם אם השיער נראה... פחות אם נסתכל על חצי הכוס המלאה, נאמר שיפה מאוד שהוא בכלל שם לב שהסתפרתי ורוב רובם של הגברים לא היו שמים לב כלל. אם נסתכל על חצי הכוס הריקה, שזו נקודת המבט המועדפת עליי, נאמר שבנקודת הזמן ההיא, חבל מאוד שהוא לא נמנה עם אלה שאינם שמים לב כלל. גם אם הוא שם לב, לא הכול חייבים לומר. או כמו שהגננת של הילדים שלי הייתה אומרת: אם אין לך משהו חיובי לומר, עדיף שתשתוק. אבל רק 20 שנות נישואים, עוד לא הגענו להפנמת המשפט הזה "מה רע לי שטוב לו" הוא ספר הביכורים שלי. הספר הוא אוסף סיפורים, לרוב מצחיקים, לעיתים מרגשים, על הטוב על הרע ועל הלא נורא שבשגרת חיינו. דרכם ניתן לראות שגם שוקולד מריר יכול להיות מתוק במיוחד הספר נותן הצצה ייחודית לחיי היום יום שלי שדומים לא מעט לחיים של כולנו ומלמד אותנו שאפשר לצחוק כל הדרך אל החיים האלה ורצוי לקחת אותם, לא ברצינות יתרה. יש מספיק אחרים שיעשו זאת עבורנו

הספר כולו מבוסס על הומור בחיי הזוגיות והמשפחה, זאת הדרך הקלה ביותר להתחבר לסיטואציות ומצבים כל כך מוכרים לכולנו. הספר מחולק לפרקים קצרים ונקרא מהר אני נהנתי לקרוא אותו לפני השינה כל פעם כמה פרקים ולא רציתי שהקסם הזה יתפוגג מהר.

כששואלים רווקה מה את מחפשת בזוגיות הדבר הראשון שיעלה בראש סדר העדיפויות יהיה "הומור", תמיד כששאלתי את עצמי למה זה חשוב לציין כפרמטר לזוגיות? האמת שזה לא מפתיע לאור שלבים של מערכת זוגית ארוכת טווח עוברת, שכן רק חוש הומור משובח יכול במעבר פתטי משלב התשוקה לשלב הרביצה מול הטלוויזיה בפיגמה וגם להנות מזה.

הסופרת ליזה ארזוני מגדילה לעשות ומגישה לנו ספר כיפי, חוויתי ומצאתי את עצמי מזדהה עם הרבה סיטואציות יומיומיות שהובאו בספר קראתי, צחקתי בקול לאורך כל קריאתו. הומור מביא איתו המון יתרונות בעצם, הוא הופך כל תכונה שלילית שיכולתם להתעצבן על בן הזוג שלכם, במבט אחר הופך ההומור ליתרון בהרבה חן בדרך של הומור עצמי. הומור, זה סוג של לקיחת אחריות בגבורה ובסבלנות הומור, שמתייחס למצב והיכולת לראות מצבים ולהשתמש באירועים מהחיים ולהפוך אותם למצחיקים מה שמצריך אינטילגנציה מאוד גבוהה וזה בדיוק מה שיש לסופרת ארזוני.

לדעתי בתקופה שבה נשים מובילות בתפקידי מפתח במשק וזוכות לשוויון במישור המשפחתי בפרט חשוב שלאישה שלצידכם יהיה חוש הומור, כמו שציינתי לעיל שימוש בהומור במערכת היחסים ארוכות טווח הוכח שתורמת לזוגיות, על ידי החלקת הקונפליקטים.

שורה תחתונה

מעניין אותי שתשתפו האם יש לכם דוגמא שבה השתמשתם בהומור בזוגיות שלכם?!

אני אשתף זה ישמע לכם שטותי אבל.. אלך על זה בכל זאת. וידוי – מה שממיס אותי בכל כעס זה דיגדוגים. כשמדגדגים אותי הכעס מתפוגג בשנייה.

זיכרו: יש גבול דק בין הומור בריא להומור מעיק ופוגע. הומור יכול לייצר משיכה, לקרב ולעורר תחושת הזדהות באותה מידה שהוא עלול להרחיק בין הצדדים, לייצר ניכור ואף לגרום לתחושה קשה של השפלה. אם תלמדו להכיר את ההבדלים, הבדיחה לא תבוא על חשבונכם תהיו קשובים לאדם שלצידכם (:

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן