Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מה יש לאהוב בדורון
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 206
אם יש שתי מילים שאישה נשואה לא יכולה לסבול הן "הרפתקה" ו"גיוון". בשתיהן משתמש אבנר, בעלה של גלי, כשהוא מציע לה, בהפתעה, שיתנסו בחילופי זוגות. בימים רגילים, גלי היתה פורצת בצחוק מזלזל ודוחה את הרעיון על הסף. אבל אלה לא ימים רגילים כי כבר חודשים ארוכים גלי מאוהבת בסתר בדורון אמסלם שעובד איתה בערוץ פצפונים למגזר החרדי. עוד לא קרה ביניהם כלום, אבל גלי רואה בחילופי הזוגות תעודת ביטוח מול אבנר, בעלה, למקרה שהעניינים בינה ובין דורון יתחממו. היא נגררת אחרי אבנר למסע אבסורדי ומצחיק עד דמעות בין זוגות שונים ומשונים, שמנסים גם הם להציל את חיי הנישואים שלהם מהשעמום ומהשגרה. העלילה ממשיכה להסתבך: בפעם היחידה שגלי ודורון נוסעים יחד לצימר במתחם דיסקרטי, גלי בורחת מהמקום ומשאירה מאחוריה את גופתו המעורטלת של דורון. כעת חייה עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה והיא לבד לגמרי בתוך התסבוכת שיצרה במו ידיה – מאוהבת, אומללה ונוירוטית. מה יש לאהוב בדורון הוא ספרה השלישי של מירב הלפרין, שכתיבתה השנונה ונטולת המעצורים ניפצה מוסכמות וטלטלה נמרצות את הספרות הישראלית הפופולרית. ספריה הקודמים, "בעלי לא בבית" ו"על גופתי המתה", הוכיחו לעשרות אלפי קוראים שהמציאות נסבלת הרבה יותר אם אפשר לצחוק עליה עד ששאגות הצחוק מעירות את השכנים. עתה היא חוזרת, חסרת גבולות מתמיד, בספר שאין בו רגע דל, הפתעה רודפת הפתעה, ואיש אינו יכול לנחש איך יסתיים כל הבלגן המטורף הזה. דבר אחד בטוח: זה מצחיק, מפתיע ומספק לקורא מבט חד ורענן על חיי הנישואים ועל עולם חילופי הזוגות. ספוילר: ההבדל קטן מאוד. ספר הביכורים של מירב הלפרין היה הנמכר ביותר בארץ בשנת 2015 וספרה השני עלה על קודמו. על ספריה נכתב בין היתר: "רב-מכר מכל הסיבות הנכונות" (הארץ) "מצחיק, משעשע ונוגע כל כך" (סלונה) "התגלגלתי מצחוק מהפרק הראשון ועד לפרק האחרון" (פרלמנט הספרים)

מה מביא אישה משכילה וטובה, להשאיר גבר מת בצימר? הכול מתחיל כשאבנר בעלה של גלי אומר את המילים שמובילות לחילוף זוגות. והיא, שבדרך כלל הייתה אומרת לא נחרץ לחוויה, משתמשת בצמד המילים הללו כתעודת ביטוח, שמכשירה את הקרקע לבגידה שהיא כרגע בגדר חלום, עם דורון אמסלם, שגלי מכירה עוד מימי הצבא, ועכשיו הוא הגיע למקום עבודתה והצטרף לערוץ פצפונים בו היא עובדת, אתם כבר מרגישים חסרי נשימה? כי זה מה שגלי מרגישה.

זהו הספר השלישי של על הלפרין, וגם הספר השלישי שלה שאני קוראת. קדמו לו 'בעלי לא בבית' ו'על גופתי המתה' שנהנתי מהם כל כך, ולא הפסקתי לצחוק בהם. ולכן כשראיתי את הספר החדש שלה ישר לקחתי אותו, בכלל בלי לקרוא את התקציר. כנראה שזו הייתה טעות. מלכתחילה הסגנון של הספר הוא לא הסגנון הרגיל שאני קוראת, אבל ציפיתי שלפחות העלילה תפצה, חיכיתי למצחיק שבספר, ולא מצאתי אותו. ניסיתי לתלות את זה בדמויות החדשות, או בעובדה שאני קוראת את הספר ולא מקשיבה לו באודיו, אבל משהו בספר פשוט לא עבד לי.

יכול להיות שהגעתי עם ציפייה, ויכול להיות שזו כל הבעיה, אבל למרות שהספר לא ארוך, לקחתי הפסקות רבות בקריאה, והתקשתי לסיים את הספר. ועדיין, למרות הכול, ייתכן שזו רק אני והעובדה שהספר הוא בכלל לא הסגנון שלי. אז למי הוא כן מתאים? לאלו שעוד לא קראו את הספרים של הלפרין, ולא מגיעים עם ציפיות לספר, לבחור שרוצה להציע לאשתו גיוון במערכת היחסים וחושש מתגובתה, ולכל מי שרוצה לצאת לאיזו הרפתקה.

שורה תחתונה: מה יש לאהוב בדורון?

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. misskipod

    שמחה (טוב אולי לא ממש! שמחה), שככה הרגשת,
    אבל שמחה שאני לא לבד :).
    כי אני שקוראת את הספר הזה (ממוקמת אי שם אחרי האמצע), מרגישה כמוך, עדיין מחפשת את המצחיק וזוחלת בחוסר רצון בולט לכיוון הסוף.
    חבל לי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן