Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מה יש לאהוב בדורון
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 206
אם יש שתי מילים שאישה נשואה לא יכולה לסבול הן "הרפתקה" ו"גיוון". בשתיהן משתמש אבנר, בעלה של גלי, כשהוא מציע לה, בהפתעה, שיתנסו בחילופי זוגות. בימים רגילים, גלי היתה פורצת בצחוק מזלזל ודוחה את הרעיון על הסף. אבל אלה לא ימים רגילים כי כבר חודשים ארוכים גלי מאוהבת בסתר בדורון אמסלם שעובד איתה בערוץ פצפונים למגזר החרדי. עוד לא קרה ביניהם כלום, אבל גלי רואה בחילופי הזוגות תעודת ביטוח מול אבנר, בעלה, למקרה שהעניינים בינה ובין דורון יתחממו. היא נגררת אחרי אבנר למסע אבסורדי ומצחיק עד דמעות בין זוגות שונים ומשונים, שמנסים גם הם להציל את חיי הנישואים שלהם מהשעמום ומהשגרה. העלילה ממשיכה להסתבך: בפעם היחידה שגלי ודורון נוסעים יחד לצימר במתחם דיסקרטי, גלי בורחת מהמקום ומשאירה מאחוריה את גופתו המעורטלת של דורון. כעת חייה עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה והיא לבד לגמרי בתוך התסבוכת שיצרה במו ידיה – מאוהבת, אומללה ונוירוטית. "מה יש לאהוב בדורון" הוא ספרה השלישי של מירב הלפרין, שכתיבתה השנונה ונטולת המעצורים ניפצה מוסכמות וטלטלה נמרצות את הספרות הישראלית הפופולרית. ספריה הקודמים, "בעלי לא בבית" ו"על גופתי המתה", הוכיחו לעשרות אלפי קוראים שהמציאות נסבלת הרבה יותר אם אפשר לצחוק עליה עד ששאגות הצחוק מעירות את השכנים. עתה היא חוזרת, חסרת גבולות מתמיד, בספר שאין בו רגע דל, הפתעה רודפת הפתעה, ואיש אינו יכול לנחש איך יסתיים כל הבלגן המטורף הזה. דבר אחד בטוח: זה מצחיק, מפתיע ומספק לקורא מבט חד ורענן על חיי הנישואים ועל עולם חילופי הזוגות. ספוילר: ההבדל קטן מאוד.  

מרבית הרומנים האסורים מתחילים במקרה. אפילו בתמימות. זה מה שקרה כאשר דורון אמסלם, מכר מהעבר וכיום עובד חדש בהערוץ שבו גלי עובדת התקבל לעבודה. דורון מצליח להכניס חיים והתחדשות לערוץ "פצפונים" ומעורר גם בגלי רגשות כבויים בה. מהר מאוד היא מגלה שמאחורי הידידות ומקצועיות מסתתרת בעצם משיכה, דורון מערר את שיגרת יומה ומצליח לטלטל את עולמה!

גלי נשואה לאבנר, שהוא מצידו מרגיש שחיקה בנשואים ויש לו דרכים משלו למצוא להם "גיוון", להגדרתו של אבנר הוא מציע לגלי הצעה מטורפת להשתתף "בחילופי זוגות", אם זה לא היה מטורף זה היה מצחיק עד דמעות! הרעיון שלעצמו לא מתקבל על הדעת! אבל, רגע בכל רע יש טוב כך גלי חושבת. אז איך זה יכול לשרת אותה?!

עד לפה, נשמע כסיפור הזוי בכל קנה מידה ואפילו שקלתי לנטוש את הספר לאנחות, אבל משהו בכתיבה הקלילה תפס אותי והמשכתי… רגע בואו נהיה כנים! למי זה לא עבר בראש לפחות פעם אחת בחיים בגידה?! טוב, ברור לא לי אבל זה מקביל לאלו שלעולם לא יודו שהם רואים את התוכנית "האח הגדול" 😉

התפנית בעלילה – גלי כבר עוזרת אומץ ומגיעה עם דורון לצימר לממש את הפנטזיה והתשוקה האסורה. העניינים מתחממים ואז פתאום דורון חוטף התקף לב! גלי, כל כך נבהלת שהיא פשוט בורחת ומשאירה את דורון לחסדי מנהלי המתחם… מה יעלה בגורלו של דורון והכיצד יהיה עליה להמשיך את חייה בשיגרה?

אם לרגע, תורידו את השיפוטיות ותודו בניכם לבין עצמכם עמוק בלב, שזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, אבל לא באמת תודו בזה נכון?! אז הינה לפניכם הסופרת הלפרין פותחת את כל הקלפים ושמה מול הפרצוף. יהיו כאלו וירתעו מהסיטואציה ויהיו שיאמרו שהיא אמיצה!

גילוי נאות – לא קראתי את הספרים הקודמים של הסופרת, למרות שקיבלתי עליהם המלצות חמות ולפי הרשמים שהספרים שלה מצחיקים בטירוף. חשבתי שגם זה יהיה קורע מצחוק והייתי מוכנה לקבל הכל רק שאצחק בקולי קולות. הדבר הראשון שעלה לי לראש "וודא פאק"! איזה ביציות יש למירב הלפרין. לתת במה למקום הכי מלוכלך, אסור ומציגה לנו את המציאות ככה לכולם ב"ריש גליי".

אז תורידו רגע את המגננות הספר לא מעיד עליכם! אולי על השכנה או החברה ופשוט קראו "פראש", תבואו בראש צלול ופתוח והכי חשוב תהנו. בסה"כ ספר עם עלילה אמיצה!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן