Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מהלך לא מוצלח
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2010
מס' עמודים: 304
כשזק ווקר, סופר מדע בדיוני בעל נטיות פרנואידיות, עובר לגור עם משפחתו בפרבר שקט מחוץ לעיר, הוא מקווה למצוא שקט ולהתרחק מהאלימות והפשע הגוברים בעיר הגדולה. אבל זק מודאג. אשתו וילדיו אינם זהירים דיים. הם שוכחים את המפתחות נעוצים במנעול הדלת, מניחים את התיקים בראש המדרגות, שם מישהו עלול להיתקל בהם וליפול, ומותירים את המכונית לא נעולה. זק מחליט ללמד את בני משפחתו לקח, ועושה זאת ביצירתיות פרועה. אולם בעת שאשתו מתחילה לתהות מדוע נישאה לו מלכתחילה, וילדיו שוקלים את האפשרות לאשפז את אביהם, דברים מתחילים להשתבש. בטיול הבוקר שלו זק מוצא גופה. הוא מכיר את הנרצח, ונדמה לו שהוא יודע מי היה עשוי לרצות במותו. מאותו רגע ואילך העניינים מתחילים להידרדר, וזק נאלץ להתמודד, בשלומיאליות משוועת, עם הונאה, עם סחיטה ואף עם מקרה רצח נוסף. מהלך לא מוצלח הוא ספר מתח שרגעי השיא שלו אפלים, ובכל זאת הוא מצחיק ועתיר שמחת חיים. האירועים שעוברים על בני משפחת ווקר בביתם החדש מעלים שאלות מעניינות על החיים בפרברים, ועל ההפתעות שאפשר להיתקל בהן דווקא במקומות שמתגאים בשלווה ובאיכות החיים הנפלאה שלהם. ספריו הקודמים של לינווד ברקלי, ´בלי לומר שלום´, ´קרוב מדי הביתה´ ו´החבר´ה הרעים´ יצאו בהוצאת מודן וזכו להצלחה מסחררת. ´אוהבי ספרי מתח קלילים יחגגו.´ - פבלישרס ויקלי -

לדעתי זהו ספר בסגנון קצת שונה מהסגנון הרגיל של ברקלי. הדמות מתעסקת הרבה בעצמה, חרדתית וחוששת מכל דבר. אך על זה מבוסס הספר. הפרנואידיות של הדמות נפגשת עם חוקי מרפי.

לפעמים היה נדמה לי שאני קוראת ספר שהינו קומדיה של טעויות ופחות של מסקנות לוגיות.

ז'ק ווקר, עיתונאי בעברו וסופר מדע בדיוני בהווה, מחליט שהכי בטוח בשביל משפחתו זה לעבור מהעיר הגדולה לפרברים. מקום שקט ושלו, ללא אלימות, סמים וזנות. העיניין הוא שבעיניו בני משפחתו הינם חסרי אחריות וחסרי זהירות והוא מנסה ללמד אותם לקח מספר פעמים אבל פעם אחת זה היה יותר מדי ויצר תסבוכת רצינית שממנה מתפתחת העלילה.

אישתו של ז'ק, שרה, עובדת בכירה בעיתון נחשב בעיר הגדולה ושני ילדיו, בן ובת שלומדים בתיכון המקומי. הם דיי מתוסכלים מהפרנואידיות של אביהם ומהניסיונות שלו לחנך אותם בנושאי בטיחות וחושבים שהוא לא מודע למציאות ודיי מגזים.

ז'ק אוהב להתעניין באנשים ובמעשיהם. הוא מפתח שיחה עם שכניו, לומד להכירם, אך הוא לא יודע, שמה שהוא רואה, ומה שמספרים לו, זו לא האמת. לכל אחד מהשכנים שאיתם יצר קשר יש סוד שנפגש עם הפחדים הכי גדולים שלו, אבל למרות צורת החיים שלהם שמתנגשת ישירות עם תפיסת עולמו, כשהוא בצרה הוא מגיע אליהם לבקש עזרה ומניח את השיפוטיות שלו בצד.

באחד מסיוריו בשכונה הוא מוצא גופה, חלום ילדות שלו שמתגשם, הוא רק לא חשב שזה יהיה כל כך לא נעים. הוא סך הכל התוודע לבחור שנרצח רק לפני כמה ימים…..

מפה לשם באחד הניסיונות שלו ללמד את אישתו לקח, על זהירות ובטיחות, הוא מפספס (כי אישתו כן נהגה בזהירות, הוא זה שלא היה ערני מספיק)  ומסתבך ומוצא עוד גופה. אישה שיש להקת צרעות מאחוריה. הוא מנסה לגלות מי רצח אותה, מסתבך במרדף ליילי, נפגש עם נחש פיתון ענקי,  מערער את הביטחון של פוליטיקאי מקומי וניצב פנים מול פנים עם אסיר לשעבר.

הספר אינו ספר מתח רגיל של בראקלי אבל הוא מלא בהומור ויש בו את הטווסטים הידועים שלו.

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן