Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מבריקים
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 515
בוויומינג ילדה קטנה מסוגלת לקרוא את סודותיהם האפלים ביותר של אנשים לפי הדרך שבה הם משלבים את זרועותיהם. בניו-יורק אדם ה"חש" דפוסים בשוק המניות יכול לגרום לנפילת הבורסה. בשיקגו אישה מסוגלת לעבור ממקום למקום מבלי שאיש יבחין בה. הם נקראים "מבריקים", ומאז שנת 1980 אחוז אחד מהאוכלוסייה נולד "מבריק". ניק קופר הוא אחד מהם – סוכן פדרלי בעל יכולות ההופכות אותו לצייד טרוריסטים יוצא דופן. המטרה הבאה שלו היא כנראה האיש הכי מסוכן בעולם, "מבריק" בעצמו שידיו טבולות בדם והוא זומם להצית מלחמת אזרחים בין ה"מבריקים" והאנשים הרגילים. אבל כדי לתפוס אותו קופר ייאלץ לצאת נגד כל מה שהוא מאמין בו – ולבגוד באנשים שהוא חלק מהם. מרקוס סייקי, הכוכב העולה בשמי ספרות המתח הספקולטיבית, מגיש לנו סיפור הרפתקאות שהוא לא רק רכבת הרים מסחררת, אלא גם מסמך חברתי מרתק ומעורר מחשבה; סיפור על עולם שהוא בעת ובעונה אחת שונה לחלוטין מעולמנו, אך גם דומה לו באופן מצמרר – עולם שבו אם נולדת בעל כישורים מיוחדים, אתה לאו דווקא מבורך.

החל משנת 1980 נולדו בעולם מספר ילדים שנקראו 'המבריקים' או במילים אחרות: אבנורמלים.
כל אחד מילדים אלו נולד עם יכולת מיוחדת או כשרון שאין לאחר.
בשנת 1986 יצא מחקר שניסה לבדוק מקרוב את תופעת הילדים המבריקים, מאז עברו 27 שנים ועדיין התופעה נותרה חסרת הבנה.
אחד מהמבריקים הללו הוא ניק קופר, סוכן בכיר בשירות החוק, שם הסוכנות: "שירות הוגן".
קופר ניחן בכשרון לזהות דפוסי התנהגות ובמיוחד שפת גוף, כשרון זה עוזר לו לצפות את המהלך הבא של האנשים שאותם הוא רודף.
בזמן שניק צריך להשלים עם מותה של אלכס ואסקז – טרוריסטית שחמקה מידיו והתכוונה להפיץ וירוס קטלני בעולם, הוא גם צריך להתמודד עם חשדותיה של גרושתו שיתכן ובתו הקטנה היא גם סוג של "מבריקה" שניחנה בתופעות מוזרות.

אני רק אומרת שאנחנו צריכים להתמודד עם זה.  להבין מה הכישרון שלה ולעזור לה לחקור אותו.  אולי היא צריכה עזרה, הדרכה.  היא יכולה ללמוד לשלוט בו. (עמ' 35)

לאחר מותה של וסקאז, קופר מבין שהאיום נגד היקום עדיין תקף והוא הרבה יותר גדול ממה שחשב.
אף אחד לא יודע מתי ואיך עומדת להיות מתקפה אבל ברור שיש איום ברקע.
כדי להבין מי עומד מאחורי המתקפה ואיך הראש שלו פועל (דמות עלומה שנקראת ג'ון סמית) קופר נאלץ לחזור אחורה ולבדוק היכן הכל התחיל.
החקירה מובילה אותו לאקדמיה בה לומדים  ילדי האבנורמלים והוא מגלה דברים שמצליחים לזעזע אפילו אותו.
קופר וצוותו ממשיכים לרדוף אחרי הטרוריסט ג'ון סמית ובכל פעם שהם בטוחים שהגיעו לקצה חוט לגבי זהותו, מסתבר להם שסמית נמצא צעד אחד לפניהם.

ג'ון סמית הוא לא עוד מסובב זועם. הוא אולי סוציופת, אבל הוא אמן בשחמט, המקבילה האסטרטגית לאיינשטיין. (עמ' 94)

קופר נלחם כדי למצוא את ג'ון סמית – האיש הכי מסוכן באמריקה, הוא גם נלחם כדי שבתו קייט בת הארבע לא תעבור מבחן לבדיקת היותה מחוננת ולא תיאלץ להגיע לאקדמיה למחוננים, שם תעבור ניסויים קשים ומפרכים וקופר מוכן לעשות הכל כדי שזה לא יקרה.
ג'ון סמית ממשיך להשליט טרור ברחבי העיר, בניינים מתפוצצים, אנשים רבים מוצאים את מותם ואין אפילו קצה קצהו של חוט שיכול להוביל לעקבותיו.
קופר מבין שבשביל למצוא את ג'ון סמית, צריך לחשוב כמו ג'ון סמית והוא יצטרך לבחור צד כדי לסיים את מה שהתחיל גם אם זה יעלה לו בחייו שלו אבל האם באמת ג'ון סמית הוא הבעיה הגדולה שלו?  קופר כבר לא יודע למה להאמין, מה אמת ומה שקר? ולאיזה צד הוא בעצם שייך לצד הנורמלים או לצד של האברונורמלים ומי טוב או רע בסיפור?

הספר "מבריקים" הוא אכן ספר מבריק ויותיר אתכם עם הרבה מתח ועצבים רופפים עד לעמוד האחרון שלו, אוהבי ספרי המתח/בדיוני יהנו ממנו מאד (אני אהבתי).
ספר זה הוא הראשון מתוך טרילוגיה ואני כבר מחכה ומצפה לקרוא את ההמשך בעברית.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן