Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מבצע מנהטן
תגית:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 319
כשגיא, רועי ונועם מתקבלים למשלחת הנוער למטה האו"ם שבניו יורק, אף אחד לא מבין למה. מילא גיא, גאון המחשבים של השכבה, אבל נועם? הפריקית המוזרה הזאת? ומה פתאום בחרו את רועי? אולי הוא מצטיין בספורט ואלוף קראטה, אבל הוא בקושי יודע אנגלית! רק איש אחד יודע היטב למה בחרו למשלחת דווקא את שלושת הילדים האלה. האיש הזה הוא חנן שומרוני, בכיר ב"מוסד", שהחליט לגייס אותם לעזרתו. אחמד אבו בשיר, ראש ארגון טרור עולמי, עומד להגיע למנהטן לביקור באו"ם, וחנן חושב שזאת הזדמנות חד פעמית לנסוע לשם ולפרוץ לו למחשב. אבל למוסד הישראלי אסור לפעול בארצות הברית. חנן מחליט, בניגוד לכל היגיון ובלי לספר לאיש, שרק הילדים יוכלו לבצע את המשימה. שלושת הילדים עוברים אימונים מפרכים שיכינו אותם לקראת המבצע המתוחכם והמסוכן.הם נוסעים למנהטן, ובהתחלה נדמה שהמבצע מתקדם יפה, אבל אז הכול מתחיל להשתבש... מבצע מנהטן– הספר הראשון בסדרת שליחות חשאית– הוא מותחן ריגול עוצר נשימה, שמפגיש את הקוראים עם העולם המסקרן של שירותי הביון, עולם שכולו סכנה, נחישות ואומץ לב. דנה אלעזר-הלוי, מתרגמת ועורכת ספרים, גרה בתל אביב עם בעלה ושני ילדיה. "מבצע מנהטן" הוא ספרה הראשון.

גיא, רועי ונועם נבחרים להצטרף למשלחת נוער לאו"ם. הם עומדים להשתתף בוועדת החקלאות, ושלושתם כבר גילגלו עיניים למשמע הבשורה, כאילו לטוס לחו"ל על חשבון מישהו אחר זה נפלא, מצד שני מה להם ולחקלאות עכשיו. אבל, מסתבר שהשלישייה הזו קיבלה משימה קצת שונה. גיא הוא גאון במחשבים, נועם מצוינת ביציבות וזריזות הידיים שלה, ורועי הוא גבוה ואלוף בקראטה, ומבחינת חנן זה בדיוק מה שהוא צריך כדי להתגבר על אבו בשיר, טרוריסט במסווה של שר. חנן עומד לעבור על כל החוקים במטרה לשים יד על אבו בשיר, ולשם כך הוא הולך להשתמש בילדים, ונראה שהתוכנית של חנן דווקא מצליחה ושהכול עובד כמתוכנן, עד שכבר לא..

אני בדרך כלל קוראת רק ספרים מודפסים, אמנם יצא לי כמה פעמים לשמוע ספר, אבל מבחינתי אין תחליף להחזקת ספר ביד ולהסנפה של הריח החדש שלו בסיום כל פרק. ניסיתי בעבר לקרוא ספרים בדיגיטלי ואף פעם לא הצלחתי לסיים ספר שלם, בדרך כלל נטשתי את הספרים די בהתחלה כי פשוט לא הצלחתי להתרכז. אבל זמנים קשים דורשים אמצעים קשים, ומחשש שלא יישאר לי מה לקרוא בשבת, עברתי לקריאה דיגיטלית באמצע השבוע, כדי לרוקן את המדפים הדיגיטליים שלי.

כשנכנסתי לאתר עברית, ראיתי שהם הציעו במתנה את הספר 'שליחות חשאית 1- מבצע מנהטן' ולא יכולתי לסרב להצעה הנפלאה, וכשנכנסתי לאפליקציה והתחלתי לקרוא פשוט נשאבתי לעלילה הסוחפת. הספר כתוב בשפה כל כך נעימה וטובה, שמעבירה את התחושות והרגשות כל כך טוב, יכולתי להריח את הפחד, להרגיש את ההתרגשות והשמחה, יכולתי לראות את הילדים מתהלכים ברחובות ועושים את כל מה שמוטל עליהם.

הספר פשוט נפלא, לעיתים לספרי נוער "אמיתיים" יש נטייה להיות קצת לא אמינים, אבל רואים שנעשתה פה עבודת מחקר מעמיקה וזה מוסיף המון לספר. הספר מתאים לנוער ומבוגרים, אוהבי הרפתקאות ומתח, הוא מתאים מגיל 12 ומעלה (בעיקר בגלל אורך הספר, אם יש לכם תולעי ספרים בבית, אז גיל 10 בהחלט מתאים) ואם מפריע לכם, אז כדאי לדעת שיש כמה נשיקות בספר, אבל חוץ מזה הספר נקי. לסדרה של שליחות חשאית כבר יצאו עוד 5 ספרים ואני בהחלט מתכננת לקרוא אותם, רק כדאי לשים לב שזו סדרה מתמשכת, אז חשוב להתחיל מהספר הזה, הראשון שבסדרה.

שורה תחתונה: תזכרו תמיד את החוזקות והתחביבים שלכם, הם יכולים להביא אתכם למחוזות חדשים!

 

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן