Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מבצע ברלין
תגית:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 256
שנת הלימודים נפתחה, וגיא, נועם ורועי כבר בכיתה ט'. הם מנסים להתרגל שוב לשגרת בית הספר אחרי אירועי הקיץ האחרון במנהטן – הקיץ שבו פרצו למחשב של טרוריסט בינלאומי ומנעו פיגוע בקנה מידה אדיר יחד עם חנן שומרוני, איש "המוסד" שגייס אותם למשימה הסודית. ברור להם שהרפתקאות הריגול שלהם באו אל סופן. הרי המוסד לא מפעיל ילדים, ומה הסיכוי שחנן יזדקק שוב דווקא לעזרתם? אבל אז מתגלה סוד אפל בעברהּ של נועם, ובמקביל מדווחים בחדשות על פעולות מחרידות של ארגון ניאו-נאצי בגרמניה. שלושת הילדים מארחים ילדה גרמנייה שיש לה קצה חוט שיכול להוביל ישירות אל ראש הארגון, והם מחליטים סופית: הם יֵצאו לברלין למבצע חשאי משלהם. גם חנן שומרוני, ואיתו שאר אנשי המוסד ואנשי השירות החשאי הגרמני, מנסים לפעול ללכידת מנהיג הארגון הניאו-נאצי. אבל המנהיג נעלם, ולאף אחד אין מושג איך להתחיל לחפש אותו. כלומר, לאף אחד חוץ מלילדים... מבצע ברלין, הספר השני בסדרת שליחות חשאית מאת דנה אלעזר-הלוי, מביא את שלישיית המרגלים הצעירים לשיאים חדשים של מתח, תעוזה וסכנה. בתוך עולם מלא אכזריות וטירוף הם מגלים את כוחן של חברויות חדשות ולומדים להכיר טוב יותר את עצמם.

**אזהרת פתיחה, הספר הוא שני בסדרת ספרים, אפשר לקרוא אותו כספר יחיד, אך אם אתם מתכננים לקרוא גם את הספר הראשון, לכו לפי הסדר, ובכלל, את הסדרה מומלץ לקרוא מתחילתה כדי להבין בדיוק את רצף האירועים**

אחרי עלילות 'מבצע מנהטן' רועי, גיא ונועם מתחילים שנה חדשה, למרות שכל מה שעשו במנהטן עוד מדגדג להם באצבעות. החיים ממשיכים, ונועם מגלה לפתע סוד משפחתי שהיה קבור עמוק, סוד שלא היה יכול להתגלות אם לא היו קורים הפיגועים בגרמניה, ואם בתו של סוכן הביון לא הייתה מגיעה להתארח בישראל. אבל כל זה קורה, ובינתיים החבורה מגלה קצה חוט שקשור לפיגועים בגרמניה, ומצליחה לצאת, ללא ידיעתו של חנן, למבצע משלה בברלין. גם חנן והמוסד נמצאים שם, והם לא מצליחים לגלות שום דבר, עד שחנן מגלה שהילדים נמצאים שם, ואז הדברים מתחילים לזוז.

מיד אחרי שקראתי את הספר הראשון בסדרה, כבר דאגתי לעצמי לעותק של הספר השני, למרות שהסדרה מיועדת לנוער, מצאתי את עצמי נסחפת בעלילה הקולחת, ויושבת במתח לראות מה יקרה. שוב אגיד שמרגישים את עבודת המחקר שנעשתה בכתיבת הספר, ושהופכת את העלילה לאמיתית יותר וחיה יותר, ויש משהו אמיתי כל כך בדמויות שאי אפשר שלא לאהוב אותם.

הספר הנוכחי קצת יותר קשה מקודמו, הוא נוגע בנקודות רגישות יותר של העם היהודי מאשר "סתם" אנטישמיות, וחשוב לשים לב לזה לפני שנותנים לילדים לקרוא, אבל הספר נקי לחלוטין והעלילה מיוחדת במינה. כיף גם לקרוא את ההתבגרות של נועם, גיא ורועי, את ההתפתחות שלהם ואתזה שהם לא דמויות שטוחות, מה שהופך את החיבור שלנו אליהם לקל יותר.

אהבתי מאוד את הכריכה של הספר, היא נותנת רמזים מקדימים לעלילה, אבל לא בצורה שמספיילרת את הספר, אלא שיוצרת ציפייה לבאות. הספר מיועד לנוער צעיר שאוהב מתח והרפתקאות, ולמרות שהוא יכול להיות קצת ארוך לילדי בני 10, העלילה שלו מהירה, כך שהילדים לא ירגישו כמה הם קוראים, גם ילדים בוגרים יותר יוכלו לאהוב ולהתחבר לעלילה.

שורה תחתונה: עוד הרפתקה סוחפת של השלישייה המופלאה!

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן