Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מבוך הרוחות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 400
סיפור מסעיר על תשוקות, תככים והרפתקאות, המביא לידי סיום עוצמתי את הסאגה שהחלה בצלה של הרוח ואת הקשר המאגי שבין הספרות לחיים. ברצלונה של שלהי שנות החמישים. דניאל סמפרה שוב אינו אותו ילד, אשר גילה ספר שעומד לשנות את חייו בנתיבי בית הקברות לספרים הנשכחים. תעלומת מות אמו איזבלה פערה תהום בנשמתו, שממנה מנסים לחלץ אותו אשתו בֶּאָה וידידו הנאמן פֶרמין. כאשר דניאל מאמין שהוא עומד לפענח סופסוף את המסתורין, מזימה קשה ואפלה בהרבה, שמעולם לא יכול לדמות בנפשו, פורשת את רשתה על לב לבו של הממשל. זה הרגע שבו מופיעה אליסיה גריס, נפש שנולדה בצללי המלחמה, בשביל להוביל אותו אל תוך העלטה ולגלות את ההיסטוריה הסודית של המשפחה… אם גם במחיר נורא. קרלוס רואיס סאפון, הסופר הספרדי המצליח ביותר בעולם, הוא מחברם של שישה רומנים, בהם רב המכר הבינלאומי "צלה של הרוח". יצירותיו התפרסמו ביותר מארבעים שפות שונות וזכו לפרסים בינלאומיים רבים, לרבות פרס אדבה, הפרס היוקרתי ביותר לספרות לבני הנעורים. הוא מחלק את זמנו בין ברצלונה, ספרד, ולוס אנג'לס, קליפורניה.

הספר 'מבוך הרוחות' הוא המשכו של הספר 'צלה של הרוח' שתורגם לעברית בשנת 2006 והוא חלק מסדרת ספרים של 'בית הקברות לספרים נשכחים', כל ספר נחשב לספר בפני עצמו.
הספר 'צלה של הרוח' (למי שלא קרא) מתאר את חייו של ילד בשם דניאל סמפרה בברצלונה שאחרי מלחמת האזרחים, שמגיע בשנת 1945 עם אביו לבית קברות לספרים נשכחים ושם הוא מוצא ספר מסתורי בשם 'צלה של הרוח' שנכתב על ידי סופר אנונימי.
דניאל נשאב לתוך עלילת הספר וחוקר אודותיו מה שמוביל אותו למקומות אפלים, מסתוריים ומסוכנים.

בראשית שנות החמישים דניאל נשוי באושר לבאה ויוצא למסע חייו – הוא הופך להיות אב לבנו חוליאן.
בעזרתו ובתמיכתו של חברו הטוב פרמין הוא מצליח להתחזק ולקוות שימים טובים עוד לפניו.
פרמין ודניאל מפליגים בזיכרונות ונזכרים איך הכל התחיל ונגמר במסע המסתורין שלהם והעלילה חוזרת לשנת 1938.
פרמין הגיע כנוסע סמוי בספינה לברצלונה לאחר שהיה בכלא שנים רבות והוא נושא עמו מכתב שמיועד לאישה בשם לוסיה.
לאחר שהוא כמעט מקפח את חייו, מצליח פרמין לאתר את ביתה של לוסיה אבל שם הוא מוצא רק את חמתה ובתה בת החמש, אליסיה.
לפתע העיר ברצלונה מופצצת ללא רחמים על ידי חיל האויר של מוסולוני ופרמין לוקח איתו את אליסיה והם נסים על חייהם,  בשעת בריחתם ברחבי העיר שניהם נפצעים ודרכם נפרדת והם לא נפגשים יותר.

הפצצות שיתקו חשמליות שקיטור עוד עלה מהן, ובהן מטען של גוויות. במשך כל הלילה, בעוד העיר מפנה את ההריסות, ושרידים של עשרות בניינים חדלו לבעור,  עבר פרמין מבית לבית ברובע בראל ושאל על אליסיה. (עמ' 63)

כמה שנים לאחר מכן,  השנה היא שנת 1959, אליסיה בת ה 29 חיה במדריד והיא סוכנת שעובדת תחת חסותו של המורה הרוחני שלה ששמו לאנדרו.
אליסיה מקבלת משימה למצוא את המיניסטר מאורסיו ואלס שעקבותיו נעלמו לאחר שקיבל מספר איומים על חייו.
החקירה מובילה את אליסיה לספר מסתורי שנקרא 'מבוך הרוחות' והוא חלק מסדרת ספרים המבוססת על חיי בתו של הסופר.
הספר מוביל את אליסיה לחנות ספרים יד שניה בברצלונה ששייכת לדניאל סמפרה.
היא נעזרת בחוקר נוסף בשם ורגאס ויחד הם חולשים על רחובות ברצלונה כדי לאתר את מקום הימצאו של מאורסיו.
אליסיה מגלה שהיא נמצאת תחת מעקב צמוד, החקירה לוקחת אותה לעולם של ספרים, תככים בין המילים, פוליטיקה מכוערת עוד מימי פרנקו, רוחות של אסירים לשעבר רודפות אותה וגם רוחות עבר משלה לא נותנות לה מנוח, ורגאס ואליסיה נאחזים בכל קצה חוט כדי לנסות ולפתור את תעלומות העבר.

כל החוטים האלה קשורים איכשהו זה בזה. ככל שנרבה למשוך בהם, כך נהיה קרובים יותר למצוא דלת פתוחה. (עמ' 338)

אהבתי מאד את דמותה של אליסיה, אישה צעירה שניראת על פניו שברירית אבל מתחת לפני השטח היא חזקה, אמיצה ולא תנוח עד שלא תגלה את כל הסודות שהוסתרו מפניה.
הספר הסתיים עם הרבה סימני שאלה פתוחים ולא נותר לי אלא רק לחכות כבר לספר ההמשך שייצא בתרגום לעברית, העלילה היתה סוחפת ומרתקת, לא פעם מצאתי את עצמי עם נשימה עצורה, אין ספק שקרלוס רואיס סאפון הוא פשוט גאון ספרותי, נשארתי עם רצון עז לקרוא עוד ספרים שלו – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן